Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire hagyjátok, hogy a...

Mennyire hagyjátok, hogy a szüleitek beleszóljanak a dolgaitokba? (20-25 éves korosztály)

Figyelt kérdés
Ami engem illet, konkrét elképzeléseim vannak az életemmel kapcsolatban. Régebben elég konkrétan próbáltak terelgetni, de egy idő után megelégeltem és húztam egy határt. Azóta is érzem, hogy próbálnak befolyásolni fontosabb kérdésekben. Sokszor nem értik az álláspontomat, nekem pedig óriási frusztrációt okoz az, hogy nem egyezik a véleményünk, viszont nem akarom azt se, hogy a mentális egészségem menjen rá a dolgokra. Például ti az ilyen helyzeteket hogy kezelitek?

2023. febr. 2. 22:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólnak bele, hogy mit csinálok, inkább tanácsokat adnak. 20F
2023. febr. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%
Szokj hozzá az érzéshez, hogy anyádék nem feltétlen értik vagy helyeslik a döntéseidet. És nem is kell, hogy értsék, vagy helyeseljék a döntéseidet.
2023. febr. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogyha több élettapasztalatom lesz, akkor ez sokkal egyszerűbb lesz és jobban fog menni, de most még nehéz."


Nem. Attól nem lesz a jövőben könnyebb, hogy több lesz az élettapasztalatod. Akkor lesz csak később könnyebb, ha most beleállsz a döntéseidbe, ezzel is gyakorlod, sőt megéled a függetlenedést.


De amúgy ne agyald túl. Nem írod, hogy milyen élethelyzetekben jön elő, szóval ha valami semmiségen (=egy év múlva nem lesz jelentősége) problémázol, akkor nyugodtan szívvel menj bele, semmit nem vesztesz, bárhogy döntesz. Ha meg valami komoly dolog, akkor kérj tőlük indoklást, miért pont arrafelé terelgetnének téged. ("Értem én, apu, hogy szerinted inkább ezt az állásajánlatot vállaljam el, de miért pont ezt? Az nem indok, hogy az jobb, azt mondd meg, miért jobb.") Még az is lehet, hogy igazuk van, de ha indoklással sem érzed magadénak a véleményüket, akkor mindenképp a saját hibáidat kövesd el, ne az övéket.

2023. febr. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 NTBS ***** válasza:
49%
Nekem anno anyukám mindig jó tanácsot adott. Sokszor nem hallgattam rá. Hiba volt.
2023. febr. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne a szüleid irányítsák az életedet adjanak tanácot te meg hallgasd meg. Válalj felelőséget magadért magad döntésedért.Az igazi felnött élet itt kezdődik!
2023. febr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Még teljes mértékben tőlük függök (anyagilag), úgyhogy a fontosabb pénzköltésekkel mindig megkeresem őket, általában egyetértenek velem, vagy közös nevezőre jutunk.


A döntéseimet én hozom, nálam is nagy jelentősége van az ő véleményüknek, de van amiből nem engedek. Tudom a köztünk lévő korkülönbséget, tudom, hogy ők hogy látják a világot, meg hogy én. Általában viszont egyetértés van, ha nincs az ritka, de általában ez nem lesz egy hosszú életű konfliktus.


Megbeszélem velük, általában érvek -ellenérvek nyelvén beszélünk és ha úgy van támogatnak a döntésemben, mégha nem is feltétlenül egyezik a véleményünk.


21/L

2023. febr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire :)


Engem sikerült elbizonytalanítaniuk, ami azzal járt, hogy elvégeztem egy sulit tök feleslegesen, mert egy percet nem dolgoztam a szakmámban.


Azóta a véleményüket SEM hallgatom meg.

2023. febr. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok, bár tökmindegy, mert én úgyis csak hülyeséget csinálhatok, mert életképtelen vagyok (szerintük). :D


Halálosan nem érdekel, mit gondolnak rólam vagy a döntéseimről. Semmi közük az életemhez.

2023. febr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

Jézusom... nem, anyádék nem találták fel a spanyolviaszt. Valszeg csak szeretnek kontrollálni és eljászani hogy ők minden témához értenek.


Anyám is ilyen, a világ összes dolgában expert (szerinte), mindnebe bele kell pofáznia :D csak én ezt egy okéval lerendezem, elvégre felnőtt vagyok, te meg sosem önállósodtál.

2023. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Na ez meg a másik, amikről 16-17-18 írt. Csak gyerekként hiszed azt, hogy anyádék mindent olyan jól tudnak, nekik meg ez egy nagyon kényelmes állapot és szeretik később is azt hinni, hogy ez így van. Miközben ők is emberek, nem tévedhetetlenek, bizonyos dolgokban az életkoruk ellenére sem túl jártasak, bizonyos dolgokban pedig pont az életkoruk miatt nem igazán jártasak. Eléggé más a világ, mint az ő fiatal korukban.
2023. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!