Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ez tenni ha egy 25...

Mit lehet ez tenni ha egy 25 éves dolgozó nem hajlandó beleadni a rezsibe?

Figyelt kérdés
3 Man lakunk egy házba anyumnak én segítek anyagilag legtöbbet viszont öcsémmelcnehezen bírunk mivel nincs a apánk egyedül nevel ésesanyám minket öcsém nem hajlandó pénzt adni a kaszába kinevet minket sőt volt olyan hogy édesanyámnak bemutat hogy ő viszont nem fog adni mindig azzal jön hogy az éndolgom csak beleadni a költségekbe,mit lehet ilyenkor tenni?
2022. okt. 10. 16:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem mosni rá,főzni rá semmi. Amit lehet elzárni előle. Netet lekódolni
2022. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Össze lehet pakolni a holmiját mire hazaér és mehet amerre lát, felnőtt ember
2022. okt. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Csatlakozom az első válaszolóhoz. Ne adjatok neki hozzáférést az internethez, ne főzzetek, mossatok rá. Az ég világon minden csapot zárjatok el, ami csak lehetséges. Felteszem a házból mindenkinek van részesedése, így kitenni sem tudjátok, viszont meg lehet neki mondani, hogy a költözésen gondolkodtok. A házat eladjátok, így ő a kis részével mehet amerre lát. Ilyeneket is el lehet hinteni. Ki kell tenni a szűrét.
2022. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2%
Én se adok bele semmit. Apám nagyon gazdag, nem ker egy forintot se, meg nem is adnék XD
2022. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
#4 remélem majd 40 évesen is rajtad fog élősködni.
2022. okt. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
11%
Attól függ, milyen nehezen él meg a család. Ha 25 éves, gondolom dolgozik is, ha elmegy szórakozni, csajozni, ebédelni, vacsorázni, nem titeket húz le pénzzel? Amíg nem költöztet a szobájába egy menyecskét, nem hiszem, hogy az ő vízhasználata, meg a valószínűleg nem nagy lakás fűtéséből az ő szobája vinne el rengeteg pénzt. Az mondjuk a minimum lenne, hogy besegít a ház körüli teendőkbe (szemét levitele, mosogatás, takarítás, teregetés), de amúgy ha 25 évesen nincs ingerenciája sem elköltözni, sem besegíteni, az nem csak az ő hibája. Te hány éves vagy? Csak mert én speciel többet keresek, mint a szüleim, de amikor otthon laktam két hónapot kényszerből, akkor sem engedtek semmibe beszállni, a házimunkát csináltam meg mindig, amikor anya nem volt otthon, mert különben azt is kivette volna a kezemből. Te mennyit segítesz anyagilag, miben és miért?
2022. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem adnék én se haza. Vennék külön minihűtőt magamnak. Később elköltöznék.

Az én testvérem is ilyen volt. Akármit mondtam, anyám nem akarta kitenni. Legyenek boldogok együtt.


Ha viszont az anyád nem akarja tartani tovább, akkor ki kell jelenteni a lakcímetekről, kitenni a cuccait, zárcsere, és viszlát.

2022. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
16%
Imádom a gyakorit. A "tegyétek ki a szűrét" válaszok mind felpontozva, amelyik meg legalább megpróbálja megérteni a teljesen homályosan leírt helyzetet, az meg lepontozva. Közmorál ötös.
2022. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Hatoska #6!


Ezt ugye te sem gondolod komolyan???


Vegyük szépen sorjában a badarságaidat: "Amíg nem költöztet a szobájába egy menyecskét, nem hiszem, hogy az ő vízhasználata, meg a valószínűleg nem nagy lakás fűtéséből az ő szobája vinne el rengeteg pénzt."


Tudod, sok kicsi sokra megy! Emelkedtek az árak és még emelkedni fognak. Nem a teljes rezsit kérik tőle, hanem azt amit elfogyaszt!


"...de amúgy ha 25 évesen nincs ingerenciája sem elköltözni, sem besegíteni, az nem csak az ő hibája."


Hát kinek a hibája???



"Csak mert én speciel többet keresek, mint a szüleim, de amikor otthon laktam két hónapot kényszerből, akkor sem engedtek semmibe beszállni.."


A kérdésben szó sincs ilyesmiről, az öcsitől elvárnák, hogy ő is beszálljon a rezsibe! Tudsz olvasni? Írt, hogy az Anyja EGYEDÜL nevelte fel őket. Van fogalmad róla, hogy ez milyen nehéz????? Főleg most...minden iszonyat drága!


"a házimunkát csináltam meg mindig.."


Jaj, egyem a szívecskédet..ugye nem fárasztottad le magad? Az otthoni teendőkben rezsi ide vagy oda, MINDENKINEK részt kell vennie. Ez egy alap dolog. Az, hogy te elmostál néhány tányért, nem lett a gázszámla kisebb, és a bolti cuccokat sem ingyen hozták neked.


"Te mennyit segítesz anyagilag, miben és miért?" Látom a kérdést sem olvastad el rendesen:

"én segítek anyagilag legtöbbet".



25 éves, tehát már javában felnőtt emberről van szó! Igenis fizessen a számlákba!

Aki pedig azt írta, hogy minek szül gyereket az olyan, aki aztán pénzt kér tőle: A szülőnek nem kötelessége élete végéig pesztrálni a gyereket, főleg ilyen nagyképű bemutatgatós kis sz@rházit.

2022. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
10%
#9, a stílusodat nem is minősítem. A "mennyit" kérdésre nem válasz az, hogy a "legtöbbet". 25 éves, felnőtt ember meg nem a számlákba fizet, hanem elköltözik. Miért nem költözött el eddig? Mióta áll fenn ez a helyzet? Tanul még? Rég végzett és mamahotel mellett éli az agglegényéletet? Ugye erről fogalmunk sincs, mégis ilyen nagyon okos vagy a szituációt illetően. És igen, nem csak az ő hibája (látod ott azt a "csak" szócskát? az azt jelenti, hogy az ő hibája is, de nem kizárólagosan, te analfabéta), ugyanis ha így viselkedhet, a tesó meg ez alatt végig fizet, akkor bizony ő azt tapasztalta, hogy ezt a viselkedést megúszhatja. Miért változtatna rajta? Kifeszítette a határokat addig, ameddig akarta és nem szóltak rá, most meg lehet inni a levét vagy erélyesen fellépni ellene. Még a kutyákkal is így működik, az ember agya meg még fifikásabb.
2022. okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!