Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Holnap szülői értekezlet lesz...

Holnap szülői értekezlet lesz a suliba, rettegek, mit kezdjek anyával?

Figyelt kérdés

Anya hála Istennek véletlenül letörölte a krétát a telefonjáról ami ugye megjegyezte a jelszót, de anya nem. Így nem tud belelépni a krétámba év eleje óta. Nem is bánom, eddig ez a legjobb félévem, csak azért nézte a krétát, hogy kötekedni tudjon velem. Még a 3-asba is belekötött és nem értette meg, hogy nehéz dolgozat volt.

Idén félévkor megbuktam egy szakma tárgyból, egyszerűen nem megy. Tanárnőnek is jeleztem menet közben is, hogy nem értem, próbálta magyarázni... Nem sokra mentünk, így abba egyeztem meg vele, hogy ad szorgalmikat, hogy túl éljem kettessel az évet. (matekon alapszik ez a tárgy, szóval kell a logika hozzá és a szakmai hozzáértés)

Én beletörődtem, hogy ez az irány nem vonz, nem is vonzott (közgáz) egyszerűen utálom, borzalmas nehezek a napjaim miatta. Jövőre érettségizem, azaz most vagyok 11.-es. Az érettségi tárgyakkal semmi gond nincs, átlagosan 4-es az összátlagom 3,40. Szerintem ez se vészes... Főleg, hogy 8 szakmai tárgyam van. Én szarvasmarha inszeminátor szeretnék lenni, versenyeken veszek részt ebben a természeti témában, országos top 5-ben vagyok benne, különleges dolgot találtam fel ami megvalósítható és piacra dobható lesz amit lesz tőkém. Díjátadókra járok, mert vannak éves gyűlések is ott is rengeteg kapcsolati tőkét szereztem stb. Szóval számomra ez az irány van kinézve. De anya egy komoly titkárnőt szeretne belőlem nem egy boci g.cis p@rasztot ahogy ő mondaná.

Holnap este ahogy haza ér tuti ki fog nyírni, 18 éves létemre rettegek, gyomor görcseim vannak és hányingerem. Sokszor szívesen leugranék valahonnan emiatt. Pedig olyan szép jövő várna rám ha anya megértené, hogy nekem ebből a szakmából jó a kettes, nem tellik többre.

Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

18l


2023. febr. 6. 19:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Ms. Rowling, újabb esti mese?
2023. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
A szülői értekezlet nem fogadó óra. Senki le se fog szarni teged, szóba sem fogsz jönni. A szülőin általános, mindenkire vonatkozó dolgokat mondanak el.
2023. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Hát izé, tényleg nagyon nem megy a matek, ha a a 3,40 neked négyes átlag...

Csak azt nem értem, hogyha azért nem megy a szakmai tárgy, mert matekon alapszik, akkor hogy akarsz matekból érettségizni? És ha az érettségi tárgyak állítólag jól mennek, akkor pontosan mi is a gond a matekon alapuló tárggyal..?


Ha önálló vállalkozást akarsz indítani, ahhoz is kell ám jócskán a gazdasági tudás...

2023. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
A fent olvasható sztori szerint ő teheneket akar megtermékenyíteni, nem vállalkozni.
2023. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!


Ti nem szoktatok beszélgetni ?!


Ha nem megy valami, akkor meg segítséget kell kérni mástól, aki érti és jól el tudja magyarázni.


Nekem nagyon fura, hogy léteznek ilyen vaskalapos anyák.


Szerintem az a legfontosabb, hogy a gyerek boldog legyen.

2023. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

Ha olyan faxa kapcsolati tőkéd lett, meg ha feltaláltál egy ilyen király dolgot, miért nem segítenek a kapcsolataid? Levédetni, tőkét adni hozzá stb. Én erre is ráfeküdnék kicsit, hátha anyukád enyhülne kicsit.


Nem tudom hogy ott lehetséges-e ilyen napló féleség, vagy hogy a tanár az ő krétájában megmutatja-e a jegyedet. Eskü csak feltételezem, mert amikor én jártam gimibe, akkor még a papír alapú napló és ellenőrző volt. Én már ma elmondanám neki, hogy ne legyen holnap arculcsapás neki. Az őszinteség mindig tisztességesebb hidd el nekem. 1-2 év múlva röhögni fogsz ezen.

2023. febr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

"Én már ma elmondanám neki, hogy ne legyen holnap arculcsapás neki. Az őszinteség mindig tisztességesebb hidd el nekem. 1-2 év múlva röhögni fogsz ezen."


Egyetértek!


És nem is értem, hogy miért kell megvárni, hogy idáig fajuljanak a dolgok, miért nem lehet mindent megbeszélni őszintén?!

2023. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Hol van közgáz meg tehén együtt????
2023. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%

7-es nem tudhatjuk milyen az anyukája. Ha olyan amilyennek leírja, nem lehet valami megértő. Az apám volt ilyen, én is rettegtem neki elmondani ha becsúszott 1-2 rosszabb jegy. Én is ilyen gyomorgörccsel vártam mikor jön haza a szülőiről. De akkor is azt vallom amit már írtam, hogy az őszinteség az egyenes út.


Én tisztelném ha ezzel foglalkozna, nem lenne az az isten hogy ém belenyúljak egy tehén seggébe, összehánynám magam.

2023. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 qkker1 ***** válasza:
93%

A sztori már az első mondatnál sántít!

Újratelepíti a Krétát, és automatikusan kitölti a jelszót bejelentkezéskor, mert nem a programban tárolja a telefon!

2023. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!