Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy "gyerek", aki tisztele...

Van egy "gyerek", aki tiszteletlen a szüleivel, testvérével szemben és önző módon viselkedik. A szülők a stressz miatt inkább ráhagyják és tűrik. Milyen lehetősége van az idősebb testvérnek?

Figyelt kérdés

Az önző testvér kb 20 éves,a másik 2 évvel idősebb.

A szülők 43-46 évesek.



2023. febr. 19. 07:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
24%

#9


Te meg miről beszélsz, ilyen nem is volt a történetben, ezek csak a te ostoba gondolataid, már egyből kombinálsz, nagyon gáz.

2023. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%

9-10 Kár összeveszni egy konkrétumokat ilyen szinten nélkülöző kérdésen, amíg a kérdező nem fejti ki a helyzetet, addig nem tudunk neki tanácsot adni se, csak az ítélkezésre jó őfelette vagy az "önző" melléknével stigmatizált testvér felett.

Hisz még azt se vállalja, hogy ő az idősebb testvér, próbál általánosító ködösítés meg minden kérdést eldöntő melléknevek mögé bújni.

2023. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
93%

10


Bocsi na, éjjel keveset aludtam...

De akkor még gázabb a sztori. S nem a "bűnbakra" nézve. Milyen piti dolgon sértődhetett be a 22 éves? Mindkettő bőven felnőtt ember, ha még otthon élnek, akkor is. Annyi közük van egymáshoz, mint nekem a szobatársaimhoz, akikre éjjel 3-4-kor felébredtem...


11


Amennyi infót megosztott a kérdező, simán lehet ez is. Bár a válaszomat leginkább a 7-es párjának szántam.

2023. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%

13!


Csak egy kb mindennapos példa, ami itt q gyakorin is sűrűn megjelenik: az önző testvér nem jarul hozzá sem anyagilag, sem házimunkával az otthon eleshez, míg a másik igen.

2023. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%

14. Ezek konkrétumok lennének. A kérdésben nincs semmi konkrétum. Amíg a kérdező nem fejti ki a dolgot, addig csak találgatni tudunk.

Néhány "q gyakoris példa" nekem nem elég ahhoz, hogy tanácsot adjak a kérdezőnek, vagy azt higgyem, hogy bármiféle halványlila fogalmam van a konkrét helyzetről.

2023. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
68%

15!


A válaszom konkrétan a "Milyen piti dolgon sértődhetett be a 22 éves?" kérdésre írtam, mellé téve hogy ez egy példa

2023. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
49%
Szülők dolga volna nevelni.
2023. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%
Ha a szüleitekkel viselkedik tiszteletlenül, azt majd ők elintézik maguknak, ha akarják. Ha nem akarják, akkor meg nem intézik. Ha veled, azt meg te intézed el a saját stílusodnak megfelelően, nem vagy köteles eltűrni, hogy beszóljanak neked. Miben nyilvánul meg, hogy önző?
2023. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
A tiszteletlenség abban nyilvánul meg, hogy alpárian/lekezelően beszél a családjával, nem tiszteli a családtagok tulajdonait, nem veszi ki részét a közös munkából. Az anya csak azért, hogy elkerülje a stresszt enged neki, az apa a sok teendő miatt nem akar sokszor foglalkozni ezzel a problémával, tehát nincs következménye a tetteinek ezért követi el őket újra és újra és emiatt az idősebb testvér se tud mit kezdeni a dologgal szülői támogatás nélkül.
2023. febr. 19. 20:08
 20/29 anonim ***** válasza:
92%
Mért beszélsz 3. személyben magadról? A szüleitek problémáját ne akard megoldani, az az övék, nem a tied. Neked van saját életed. Ha neked van bajod a testvéreddel, amiről egy szót se írtál, azt pedig beszéld le vele saját hatáskörödben, szülők nélkül, mert már te is felnőttél, a saját problémáid megoldásához 22 éves korban már nem jár szülői támogatás.
2023. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!