Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy "gyerek", aki tisztele...

Van egy "gyerek", aki tiszteletlen a szüleivel, testvérével szemben és önző módon viselkedik. A szülők a stressz miatt inkább ráhagyják és tűrik. Milyen lehetősége van az idősebb testvérnek?

Figyelt kérdés

Az önző testvér kb 20 éves,a másik 2 évvel idősebb.

A szülők 43-46 évesek.



2023. febr. 19. 07:01
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Mivel önző/egoista személyiség nem lehet vele szót érteni mert mindig ragaszkodik a saját igazához, illetve ő meg se hallja a számonkérés tárgyát eleve az a tény, hogy számon van kérve nem tetszik neki.
2023. febr. 19. 22:58
 22/29 anonim ***** válasza:
94%
Mért kéred számon? Nem a te dolgod! Szereptévesztésben vagy. Nem vagy a felettese a két év fóroddal.
2023. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Ameddig nem ő gondoskodik magáról és emellett tiszteletlen, önző addig úgy gondolom jogos a számonkérés szóval "ne harapja meg az etető kezet".

Ha felém van olyan szívesség, amitől nekem jobb színvonalú, könnyebb lesz az életem, akkor cserébe az a MINIMUM, hogy megadom a tiszteletet és mellette viszonzom a szívességet, hogy ne egyoldalú legyen a történet.

Szerintem ez így korrekt.

2023. febr. 20. 07:30
 24/29 anonim ***** válasza:
91%

Tehát itt veled van gond, mint kiderült.

Nincs minimum, és nincsenek elvárások egy családban. Illetve nem szabadna lennie, csak ugye a diszfunkcionalitás jellemző.

Bele tudnék menni mélyebben, de ne tartasz ott sajnos, hogy értsd.

Jól van így a testvéred. Te? Nem.

2023. febr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
74%

Nekem mindig borzasztóan szomorú, amikor azt látom, hogy egy diszfunkcionális családban a hálát váró, narcisztikus, mérgező szülők sikeresen összeugrasztják a gyerekeiket.

Pedig lehetnének jó testvérek is, akik együttéreznek egymással, szolidárisak, legalább a töredékét megadják annak a szeretetnek, amit a szüleiktől nem kaptak meg, és a szüleik életében és halála után is ott vannak egymásnak, segítik egymást.

De nem, Magyarország a lázadók leverésének az országa, ahol az erősebb kutya baszik, ahol amit szabad Jupiternek, azt nem szabad a kisökörnek, ahol nem szrunk oda, ahol eszünk, ahol felülre nyalunk, alulra rúgunk, ahol a behódolás és a tekintélytisztelet mindörökké nagyobb érték a szabadságnál.

Végtelenül szomorú.

Kérdező, én a helyedben próbálnék picit nyitottabb lenni, legalább fél órára, és leülni a testvéremmel, beszélgetni vele, megkérdezni tőle, hogy neki végülis mi a baja, problémája, hogy érzi magát, mit szeretne.

Minimum elköltözni, szerintem...

2023. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Vagy én nem értelek titeket, vagy én nem tudom megfelelően elmondani a kérdésem, ezért leírom egy másik nézőpontból:

Van egy olyan családtag akinek a hozzáállásából, tevékenységéből a többi családtagnak keletkezik szellemi/lelki/anyagi kára.

Azért mert van egy családi kötelék, az elszenvedőknek nem lehet joga számonkérni rajta, hogy hagyja abba azt a tevékenységet? Ráadásul úgy, hogy az illető nem független mivel a többi családtag nyújtotta lehetőségeket élvezi.

2023. febr. 20. 09:51
 27/29 anonim ***** válasza:
93%

Nincs jogod számonkérni, hogy a többi családtagnak milyen hátránya származik ebből, ugyanis az a többi családtag joga. Majd kiállnak magukért, ha nem tetszik valami, addig meg marad a mártíranya szerep. Annyira nem fájhat neki, ha a gyerekét nem tudja helyretenni...

Neked ehhez nincs közöd.

2023. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
91%
Még mindig nem tudjuk, hogy neked milyen kárt okoz! A szüleidnek okozott kárhoz nincs közöd! Féltékeny vagy? Felbőszít, hogy ő is ott lakhat ingyen, miközben nem simulékony a modora?
2023. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 gungasam ***** válasza:
49%

A tisztelet alapból kijár minden embernek! Nem kell kiérdemelni de el lehet veszíteni! Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszúéletű légy e földön. Hülyén hangzik de hallottunk már olyan gyerekről akit a szülei kitagadtak, beadtak intézetbe, verték stb. Hiányzott a tisztelet. A tisztelet megnyilvánul a szép beszédben, modorban, és cselekedetekben. A tiszteletlen móresre kell tanítani a megfelelő eszközzel. Van akin csak a verés "segít".

Az idősebb testvérnek már sokkal fiatalabban kellet volna elérnie , hogy öccse respektálja...amikor még ezt gyermekként büntetlenül megtehette volna. Most már eső után köpönyeg.

2023. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!