Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire van hatással a...

Mennyire van hatással a kistestvéremre édesapám hülyesége?

Figyelt kérdés

Apám tipikus összeesküvés elmélet, áltudomány hívő. Olyan bődületes hülyeségeket mond sokszor, hogy sírhatnékom van. A kistesómon látom a jeleit, mert ő is hasonlóan gondolkozik.

Sajnálom őket, nem akarom hagyni, hogy így gondolkozzanak.



2023. febr. 25. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert a szülő, a család az elsődleges minta egy kisgyereknek.

Próbáld a testvéredet más útra terelni, de titokban, ha tényleg bődületes hülyeségeket mond az apád.

2023. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igyekszek, de nehéz, nem igazán hisz nekem.


"Az időjárást műholdakkal irányítják."

"Az oltások rákot okoznak."

"Az ufók már rég itt vannak."

"A tanulással hülyébb lesz az ember, elég a tudósokra nézni."

stb...

2023. febr. 25. 18:21
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Neked is az apád, mégse hiszed azt, amit ő. Úgyhogy ezzel meg is van a válasz.
2023. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Nos, feleségem apja ugyanez. Feleségem már relatív nagyobb volt, amikor ez a dolog beindult, így rá ez nem volt hatással. De a öccse 10 évvel fiatalabb, ő ebben nőt fel. Most 20 évesen azt gondolja, hogy mindenki hülye, csak ő helikopter. Úgyhogy valsz a tesódra is hatással van.
2023. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4-es, pont ezért akarok tenni ellene.
2023. febr. 25. 18:53
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Másrészt közösségben az ember tapasztal, rá is ragad. Most ezt hajtogatja, de szerencsére más is éri, vagy fogja (nem tudom, mennyi idős, jár-e már suliba). Gyerekként apám minden szavát isteni kinyilatkoztatásként szívtam magamba. Tényleg csüngtem minden szaván, és ha valamit mondott, az úgy is volt. Aztán ahogy cseperedtem, beláttam, hogy ő sem tévedhetetlen, és a saját kialakuló véleményemmel, gondolataimmal nem minden fért össze azzal, amit ő mond, gondol. Teszem hozzá, emiatt, hogy én máshogy láttam, gondoltam valamit, hosszú évekig (baromi hosszú évekig!!!) viták voltak.


Szóval nem feltétlen van "kárhozatra ítélve" a tesód, ha te nem is tudsz rá hatni és még apádat szajkózza. Teszem hozzá, ennek szerintem meglesz a hatása, amennyiben közösségben az ő véleményét nem osztják, és végül elgondolkodik a dolgon, mert erősebben fog nyomni apádnál.

2023. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Valószinűleg ezen nem fogsz tudni változtatni. A kisgyereknek fontosabb lesz a szülő szava, így körülbelül minden hülyeséget átvesz tőle.


Később talán rájön, hogy mégsem kellene foglalkoznia vele, de erre elég kicsi az esély.

2023. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Még gyerek, majd kamaszként lesznek saját gondolatai, stb, nem biztos hogy bármit " megőriz " ebbő.
2023. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a kistesó?

Annyit mindenképpen tudatosíts benne, hogy SENKINEK a szavait nem szabad kritika nélkül elhinni. Amit hall, az apukája véleménye. Ha van lehetősége, hallgasson meg mást is. És akkor én elmondanám, mit gondolok azokról a dolgokról. Ezzel már legalább hallott egy másik véleményt is.

2023. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
12 éves.
2023. febr. 25. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!