Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elvetetik a leendő...

A szüleim elvetetik a leendő kistestvérem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3an vagyunk testvérek. És anyukám közölte hogy terhes, és elveteti a babát. Megnéztem hogy zajlik egy ilyen elvetetés.. Zokogtam. Nincs beleszólásom, ők már eldöntötték, és 2 nap múlva megy a műtétre. Ez engem traumaként ért. Hogy dolgozzam fel???
2014. máj. 13. 21:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom :(

Beszélgettél velük erről?

Beleszólni valóban nincs jogod, ez az ő döntésük.

Esetleg iskolai pszichológussal beszélgess egy kicsit.

Azért a szüleid sem semmik, ilyet biztosan nem mondtam volna el a gyerekeimnek....

2014. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
64%
Nem a leendő kistestvéred, mivel nem fog megszületni. Ne úgy képzeld el, amint a már meglévő testvéreidet, mert nem olyan.
2014. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
68%
Nem a leendő kistestvéredet vetetik el, mivel nem lesz az. Majd ha idősebb leszek, akkor azt is fel tudod majd fogni, hogy miért nem. Ha ezt most képtelen vagy feldolgozni, akkor menj el pszichológushoz. Egyébként pedig lehet, hogy a babával gond van, például nem fejlődik rendesen, így pedig még te sem akarhatod, hogy a világra jöjjön és egész életébe a szüleidnek kelljen pelenkáznia őt és hasonló.
2014. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Azt mondták azért mondják el, mivel én már nagy vagyok, fel birom fogni hogy ez mi.. Előttük nem mutatom hogy sírok. Iskolapszihológusunk nincs. Azt mondták ne mondjam el senkinek, még a legjobb barátnőmnek se.. Csak a sírás segít.
2014. máj. 13. 21:22
 5/45 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez meg a szokásos esti provokatív kérdések egyike.
2014. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
49%

Talán úgy, hogy EZ AZ Ő DÖNTÉSÜK, nem a tied, neked ehhez semmi közöd nincs. Te hasadban lesz a gyerek? Nem. Innentől kezdve ő dönti el,hogy akarja-e ott tudni, vagy nem.

Persze..valakit megvisel egy ilyen abortusz videó megnézése... személy szerint engem abszolút nem..pedig semmi bajom a gyerekekkel, nem vagyok kőszívű stb.. csak úgy gondolom, ez mindenkinek a saját dolga , ha ő el szeretné vetetni, az a saját döntése, joga van hozzá, abba senki ne szóljon bele..az ő teste nem másé.

Én láttam már boncolást is, hát az se kutya..de még sincs mit tenni, ez az élet rendje..ezzel jár.

Ezen nincs mit feldolgozni.. nem értem miért akkora probléma ez neked.

18L

2014. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Jó , ezt így könnyű mondani. De én személy szerint imádom a kisbabákat, és imádom a tesóimat is. És ezt ők is tudják. Feltudom fogni most is. Csak az a kis tökmag mégis az én tetsvérem. És meghal. Ezt majdnem ugyanúgy fogom fel mintha valami rokonom halna meg. Mert én sokat gondoltam rá az utóbbi időben mióta tudom , hogy ő van. És "megszerettem". Sajnálom ha ezzel bűnt követttem el.
2014. máj. 13. 21:27
 8/45 anonim ***** válasza:
79%
Akkor is sírnál, ha csak annyit mondtak volna, többé nem vállalnak gyereket?
2014. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell túldramatizálnod a dolgokat, mert nem veled történik hanem anyuddal. Ez a döntés, meg tényleg nem a te dolgod. Örülj annak, hogy a szüleid "felnőttként" kezelnek, és őszinték voltak veled. Bár ha ennyire túl liheged, talán jobb lett volna ha gyerekként kezeltek volna, és nem mondtak volna semmit.
2014. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj.. én értem.. de nézz meg egy magzat fejlődéséről szóló képsorozatot akármit. Ilyenkor még semmije sincs kifejlődve , szinte nem is látható..nem kezelhetsz egy ilyen kis képződményt még testvéredként.

Hány éves vagy? Mert a leírtak alapján kb 12-nél nem lehetsz több.. ezt nem sértésnek szántam.

2014. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!