Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul érzem magam, mert...

Rosszul érzem magam, mert felnőttként pénzt kapok anyámtól?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, családom van, kisgyerekekkel. 1 éve házat vettünk, sok hitel, felújítás, pénzünk a végére elfogyott kb.

Férjem apja adott 6 milliót, nagyjából kifizette az örökségét.

Anyám Németországban él, legalább 2000 eurót keres, ha nem többet. Elég jól élnek ott kint, de nem gazdagok. Eddig háromszor adott nekünk 5-500 eurót, hogy be tudjuk fejezni a házat.

Én konkrétan nem kértem tőle, azt is mondtam hogy megoldjuk. Csak beszélünk sokszor a házról, pénzről, hogy nem jövünk ki és akkor ő felajánlotta mindig, hogy küld pénzt. Én ezt elfogadtam.

De mégis kellemetlenül érzem magam miatta.

Nem akarom hogy azt higgye, azért mondom neki a dolgokat hogy adjon pénzt.

De ha belegondolok, én is szívesen adok majd a gyerekeimnek, ha nekem lesz több pénzem. De mégis. Ez nem ciki?


2023. febr. 28. 10:57
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem ciki. Amíg él addig a kicsi gyermeke leszel. Ha tetszik, ha nem. Szívből adta. Nem kell miatta szégyenkezni.
2023. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem ha anyukám ad, valamiért olyan érzést vált ki belőlem mintha rá lennék szorulva. Sőt még a külföldön élő ikertestvérem is szokta mondani hogy ad, pedig el van jegyezve, én meg kapásból visszautasítom hogy nem kell, de valamikor csak kierőszakolja hogy ad. Ez még cikibb mintha anya adná. Dehát nem sűrűn történik, úgyhogy elfogadom.

Szerintem az lenne a ciki, sőt a szomorú, ha a szülő a saját gyerekétől is sajnálná. Kérdezem én, akkor kinek él? Nem kell hogy az utolsó vasig kiperkáljon mindent, legyen meg a saját élete, de az hogy húzza a száját mikor adni kell az nem szép. Az más kérdés ha nincs miből. Akkor meg a normális szülő érzi magát rosszul.

2023. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!