Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretem az apám igazán,...

Nem szeretem az apám igazán, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazából tenni nagyon nem tudok semmit. Szóval anyukámmal jó a kapcsolatunk, szeretem őt, de az apámmal nem nagyon, nem tudunk egymásról semmit, feszengek a közelében, az alap szülői szereteten kívül bennem nem alakult ki irántam semmi.

Szoktam beszélgetni anyummal, apámmal nem. Ebből ő csak azt látja hogy nem beszélek senkivel. Ha telefonozok, pl előbb nevettem egy videón, azonnal azt mondja hogy el vagyok szigetelődve meg minden..

Nemtudom miért de olyan nagy nyomás van rajtam mikor a közelében vagyok, nem tudok elereszteni úgy mint mikor a barátaimmal vagy az anyukámmal.

Régebben(mostanában nagyon ritkán fordul elő) mindig kiabált velünk mikor valamit nem csináltunk meg, még a legkisebb dolgok miatt is.

Lehet emiatt sem alakult ki a kapcsolat köztünk, vagy nemtudom.

Régen mikor kiabált velünk csak szégyeltem magam és sírtam, de mostmár inkább csak dühöt érzek.

Sajnálom hogy így alakult köztünk :(( ha valakinek hasonló tapasztalata van akkor az ossza meg velem hogy mi volt vagy valami, akármi. Köszi a válaszokat előre!



2023. márc. 2. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Semmi baj csajszi. Apad egy állat volt ha kiabált veletek, ez természetes szerintem, egy beteges h öltöző örüljön ha megtörik ez nem a te hibád nem ér annyit h foglalkozz vele.
2023. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Apukád nekem sem túl szimpatikus. :-) Ha kiabált veletek, valszeg nem bírja jól kezelni a stresszt és ti kaptátok meg az ő belső feszültségeit.

Szóval, amennyire lehet legyél másokkal, akikkel jó. Ezt köztetek ő rontotta el, mert ő volt a felnőtt. Nem baj, nem vagyunk tökéletesek. Tán majd 5-10 év múlva megváltozik ez...

2023. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mintha en irtam volna, soha nem volt igazan jo kapcsolatom apammal, de a 2 testveremnek sem, pedig nem bantott minket fizikailag, csak allandoan morgott valamin, csak feszultseget ereztem a kozeleben. Aztan el is valtak anyammal huszonpar ev utan, anyukammal nagyon jo a kapcsolatom, de apammal szinte nem is beszeltem azota, nem volt veszekedes meg semmi, csak nem erzem szukseget, de ő sem keres. Nincs mirol beszelgetnem vele igazabol. Nem mondom hogy ez normalis, de tobb csaladnal ilyen a helyzet, mint gondolnad, nem vagy egyedul. : )
2023. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gond, érthető.
2023. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég átlagos a történeted: az én generációmban nagyon sok apa ilyen. Valahogy nem tanulták meg hogyan kell a gyerekeikkel rendesen, érdemben törődni, talán azért , mert velük is ilyen volt a saját apjuk. Bár úgy látom, a mostani fiatal szülőknél ez jelentősen javult, sokkal jobban kötődnek a mostani húszon-harminc éves apák a gyerekeikhez mint például hozzám- vagy hozzád a saját apánk.
2023. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Semmit ne tegyél, senkit nem kötelező szeretni. Nem jár gyárilag (kivéve a gyereknek, neki igen), ki kell érdemelni. Ő nem érdemli.
2023. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Hívd el egy kávéra.
2023. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor anyám sírva hívott fel, hogy meghalt az apám, elöntött a boldogság. Hazamentem, láttam a holttestét és mosolyogtam.


Nem vagy egyedül, nyugi. A tiéd is hasonló lehetett, mint az enyém. Ez tipikus apafajta, aki szerint az a gyereknevelés, ha nem mosogatsz és ordít, egyébként szarik a fejedre. Engedd el és bírd, amíg el nem költözöl.

2023. márc. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NTBS ***** válasza:
0%

Próbálj vele kapcsolatot építeni.

Komolyan azért haragszol rá, mert kiabált veletek?

2023. márc. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretni kéne érte hogy agresszív??? Na ne szórakozz NTBS......
2023. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!