Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen kizárom a szüleim ez...

Teljesen kizárom a szüleim ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok tudom, hogy fiatalon ez a tinédzserkorral is járhat meg felnőtté válás önállósodás de úgy érzem ez mélyebb ennél mert tényleg teljesen kizárom őket, sose szerettem fizikálisan hozzájuk viszonyulni értve itt a puszilgatást ölelkezést simogatást, de mostanra tényleg amint meghallom a hangjuk egyszerűen ideges leszek és bezárkozok bármit kérdeznek nem válaszolok csak ha muszáj és kerülöm őket tényleg teljesen ignorálom őket. De ezmiatt bűntudatom van nagyon régóta és szörnyen érzem magam, mindig elhatározom hogy változtatok aztán megint felidegesedek. Úgyérzem hogy ennek valami gyerekkori magyarázata is lehet de tanácstalan vagyok.

Tippek?



2023. márc. 4. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem sokat elhet mondani, ha lehet valami gyerekkori oka de ezt így hogy nem írod le csak amgad tudhatod.
2023. márc. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem kellemes szülők, ez nem ok nélkül alakul ki. Verbálisan bántalmazók, nem őszintén érdeklődők, érzelmileg elérhetetlenek, csak az iskolai eredményre és kötelességteljesítésre koncentrálók, jókedvű családi élményekben nem részesítők: nyilván ilyenek. Különben szeretnéd őket. Ne legyen bűntudatod az érzelmeid miatt. Azok jönnek, nem te irányítod őket.
2023. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttél, nincs már szükséged rájuk.


Gyerekkorodban mennyire voltatok jóban? Sokat korlátoztak? Sok vitátok volt? Mindig számíthattál rájuk? Mennyire értettek téged? Mennyire figyeltek rád? Mennyire vettek komolyan? Mindent megadtak, amire szükséged volt? Ezektől is függ a válasz.

2023. márc. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl en se mondok el semmit a szuleimnek mert mindig valami negativat mondanak ra barmit mondok ezert nem is mondom a terveiim vagy h mi ujsag velem
2023. márc. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából 13 éves koromtól nem mondok el nekik semmit, ugyanis minek? Mindig csak kibeszéltek, beszóltak, bármi volt, engem okoltak, stb.


34 vagyok, általános témákról beszélgetünk, azt tudják, hogy írok, de semmi személyeset nem osztok meg velük.

2023. márc. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
Spektrumzavar is lehet
2023. márc. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!