Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maladaptiv álmodozás ellen jó...

Maladaptiv álmodozás ellen jó taktika hogyha teljesen kizarom a függőségem tárgyát, mégha ez is okozza az egyedüli jó érzést?

Figyelt kérdés

Amit most itt javasoltnak, azt fogom tenni

Nem akarok nagyon az elejétől kezdeni, csak nagyvonalakban leírom

Eleve nagyon zűrös családból jövök, saját olvasás alapján van kb 7 féle mentális bajom.

Kiskorom óta filmek mennek a fejemben, amiket nem én hozok létre hanem maguktól keletkeznek a vágyaim által. Doki is mondta, de magamtól is rájöttem hogy ez maladaptiv álmodozás, ráadásul a pszichológus szerint már “menthetetlen” nagyon extrém verzió

Nincsenek valós kapcsolataim, barátom még sosem volt.

Ráadásul művészeti iskolába jártam, az orvos szerint is ez rátett egy lapáttal és a férfiakra is így tekintek mintha szobrok lennének.

Kizárólag teljesen elérhetetlen férfiak tudnak tetszeni és köréjük építek filmeket. Kényszeresen, nem tudok vele leállni.

Ha találok egy újat aki nagyon tetszik, akkor képes vagyok napi több órát nézegetni amíg már rosszul leszek a fájdalomtól hogy sosem lehetek vele és hogy mennyire taszít a többi férfi

Sajnos ha dolgozom, már az sem segít, mert ha végzek vagy elaltatom magam altatóval, vagy mennek tovább a filmek.

Ilyenkor érdemes teljesen kizárni az épp aktuális rajongásom tárgyát, vagy inkább engedjek és nézzem tovább?


Már arra is gondoltam hogy megpróbálok a nők felé fordulni mert ők semlegesek és nem undorodom tőlük, mint a legtöbb férfitől…meg nézegetni nőket is szoktam, csak nem vonzódom. de nem igazán tudom hol kellene ismerkednem.

Most is egy depresszív szakaszban vagyok, gyógyszereket még nem sikerült beállítani.

Nem tudom milyen irányba induljak



2023. febr. 1. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Ha épp depresszív szakaszba diagnosztizálod magad, akkor egyáltalán nem csoda, ha undorodsz másoktól. Nő vagy, ugye? A korod elárulod, legalább nagyságrendben?

Nem vagyok szakember, sőt, nem is tudom, hogy mit jelent mindaz az öndiagnózis, amit leírtál, de szeretnék segíteni neked! Szerintem mindenképp terápiára kéne menned, amely segíthet neked a gyógyszereken túl is!


Azzal együtt, hogy nem tudom, hogy mit jelent a diagnózisod, én azt mondanám, hogy előbb le kell küzdened a depressziódat, hogy hús-vér kapcsolataid lehessenek, hiszen a depresszió minden más probléma forrása is lehet ám!


Sok sikert kívánok mindehhez!

2023. febr. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egész álmodozás valójában egy önvédelmi mechanizmus. Segít megküzdeni az életben. Nem csap be az álombeli szerelmem, nem támaszt elérhetetlen elvárásokat, nem emeli fel a hangját, nem kényszerít, meghallgat, ott van amikor szükségem van rá..stb. Nem tudom lehetséges lenne-e visszaállítani az elveszett bizalmat a világban, az emberekben.. Itt is, a valóságban is el kell kezdeni kapcsolatokat kiépíteni. Lehet közel sem lesznek olyan sikeresek, mint a saját fejünkben létrehozottak, de legalább meglátjuk, hogy az emberek mindegyike egy világ, meg kell találnunk, a "világunkat", akiben szívesen élnénk.

Bárcsak többen meglátnák, hogy mennyire szeretreméltó vagy.

Az emberek nem tökéletesek, ezt jobb esetben tudjuk magunkról, ami azt jelenti, hogy elfogadjuk a másikat, mert ő sem az. Az álomban valójában minden olyan megkreált és mesterséges. Talán többet is tud nyújtani a valóság, mert képes megújulni, változni, az álmok nem tudnak, mert előbb-utóbb véget érnek miután körbejárt minden lehetséges kimenetelt.

2023. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Jaj. Bár ez nem a legjobb platform ehhez, azért egy kicsit boncoljuk már ki ezt a kérdésfelvtést: doki mondta, hogy...; pszichológus szerint....; olvasás alapján van vagy 7féle mentális bajom. Na, akkor most ezekből az állításokból melyik az igaz? Először is, önmagunkat nem szoktuk- mi szakemberek sem- diagnosztizálni, nem egy benőtt körmöt kell felismerni, hanem fluid érzelmi állapotokat, traumákat, organikus sérüléshez kapcsolható esetleges másodtüneteket, rossz magatartásmintázatokat, rossz szociális stratégiákat, esetleg hormonális változásokhoz közvetlenül köthető átmeneti, akut panaszokat.. diagnózis előtt differenciál diagnózis, autoanamnézis és mélyinterjú is van- sőt szükség esetén pszichometriai tesztek is (bár ezek közül sok torzít). Tehát az, hogy szerinted 7 féle mentális bajod van, az nem bizonyított. Annyit tudunk, hogy rossz (akár elhanyagoló) körülmények között nőttél föl, amely érzelmileg megviselt és mivel sok minden nem jön össze, amelyek látszólag másoknak simán mennek, feltételezed, hogy veled valami para van, ami honnan máshonnan is származhatna, mint a gyermekkorodból. Azt írod, a fő tüneted, hogy álmodozol (aka ,,befelé menekülsz"), filmszerű történeteket szövögetsz különböző életekről, különböző szereplőkkel. Az a helyzet, hogy a kreatív ábrándozás az emberi lét velejárója, mivel érzelemvezérelt, a nőkre fokozottan jellemző (írókra, művészekre meg hatványozottan, hiszen fejlett képzelőerővel rendelkeznek), és elsősorban akkor lehet kellemetlen, ha a valóságba egyetlen eleme sem ültethető át- mert nincs megteremtve hozzá a talaj. Tehát az ami számodra szenvedésnyomással jár, hogy úgy érzed az általad kontrollált fantáziádban élsz, nem a valóságba és félsz, hogy mindaz amit jól esik elképzelni, valóban veled sosem fog megtörténni. Ez először bizarrnak tűnik, de egyáltalán nem ,,menthetetlen" vagy extra súlyos. Borzasztó egyszerű is rá a megoldás: ki kell terjeszteni a belső fantáziát a külső valóságra. Rajzold meg, írd meg, mint fanfiction. Töltsd fel a netre, legyen belőle egy-egy jó sztori amit megoszthatsz másokkal. Következő lépés: teremts kapcsolatokat a külvilágba is, sok csoport van facebookon, redditen, vannak művészetis fórumok, workshopok, gyk-n is sok magányos befeléforduló szomcsi ember van (napi tömeg update)>> jelentkezz be ide és oda is- anélkül ugyanis, hogy a világot kizárólag önmagadban keresnéd, bármilyen kellemetlen is, de meg kell fordítanod a relációt és a világban kell megkeresned önmagadat- emellett meg megmaradhatnak a fantáziáid is. Ha megtalálod a helyed és a társaságod, rengeteg spontán élmény fog érni-sokat nem is fogsz tudni befolyásolni- amely miatt automatikusabban kevesebbet fogsz tudni álmodozni is, mert a valóság izgalmasabb lesz. Vagy olyan elemekkel fogsz álmodozni, amelyek megtalálhatók az életedben, így a valóságot kezded lassan bevonni a fantáziádba- amelytől a sztorik és a félelmek is átalakulnak. Hidd el, akadni fog neked is 1-2 közeli hasonszőrű és mindjárt kevesebbet kell gondolkodnod azon, hogy csak te lehetsz egyedül ilyen súlyosan menthetetlen állapotban. Ha úgy érzed, szeretnéd tényleg kikérni egy szakember segítségét/véleményét, keress fel egyet a neten és írj neki próbaképp, ha beválik, eldöntheted, hogy segítene-e ha foglalkozna veled vagy sem. Kék vonal is van, ha nagyon magad alatt vagy őket is elérheted (rengeteg a fiatal segítő). Hidd el, a legrosszabbat azzal teheted magadnak, ha semmit sem lépsz azért, hogy a helyzet potenciálisan megváltozzon. Mondjuk szuper író még így is lehet belőled, de azért jobb nem macskás vénkisasszonyként írni a best sellert.
2023. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló “problémával” küzdök bár én nem problémának fogom fel . Alkoholista agresszív apa , stresszes gyerekkor nálam ez állhat a dolog háttérben. Ugyanúgy szeretek számomra elérhetetlen személyekhez vonzodni majd tovább gondolom a fejembe a sztorit. Nálam annyi más hogy ezen kívül csak szorongásra vagyok hajlamos. Valódi párkapcsolataim már voltak. De valahogy ez a kreált párkapcsolatok történetek nekem jobbak mint a valódiak. Néha úgy érzem mintha a valóság túl uncsi és szürke lenne és azért van erre szükségem .
2023. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem vagy egyedül!

[link]

2023. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!