Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják érzelmileg...

Miért gondolják érzelmileg gyereknek ès gyerekgyűlölőnek azt, aki nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

28/N vagyok ès valahol a húszas éveim elején fogalmazódott meg bennem az, hogy én nem szeretnék gyereket ès mára ez már stabil döntés. A szüleim elfogadták ezt, viszont vannak olyan rokonok ès ismerősök, akik folyton felhozzàk ezt, nem tudjàk elképzelni, hogy ettől én meg egészséges felnőtt ember vagyok. Vagy azzal jönnek, hogy későn erő típus vagyok nem jöttek meg elő bennem az anya ösztönök vagy azzal, hogy én nem szeretem a gyerekeket es meg akarják magyarázni, hogy egy gyerek mennyi örömöt okoz.

Szeretem a gyerekeket vannak, a családomban olyan gyerekek akiket, szeretek ès szoktam is rájuk vigyázni, viszont ez a döntés úgy érett meg bennem, hogy làttam a környezetemben, hogy a gyerek mennyi energiát kivesz az emberből ès mennyi lemondással jár.

Én olyan vagyok, aki sok én időt igényel ès tudom, hogy gyerek mellett ezt el kell felejteni. Meg ott van a nyaralás. Volt, hogy a nővéremékkel elmentünk nyaralni ès neki mar van két kisgyerekük azt làttam, hogy ott maximum a gyerekeknek pihenés ez az egész. Nyilván amiben tudtunk segítettünk, de pl csak egy egyszerű fürdőzés is gyerekkel kész tortúra, míg ketten a párommal elmegyünk ès fürdünk ès élvezzük az egészet.

Rólam azt kell tudni, hogy nagyon rosszul érint, ha nem tudom magam kipihenni, főleg ha fel is keltenek, gyerek mellett biztos, hogy ideg roncs válna belőlem.

Tudom, hogy ez így önzőnek hangzik, de úgy vagyok vele, ha nem szeretnék, akkor miért verjem át magam.

Ettől függetlenül a párommal, be segítünk a nővéremék gyereknevelésébe. Vigyázunk rájuk ha úgy van stb ès ezt tényleg jó szívvel tesszük, de mindig megállapodunk abban, hogy nekünk ez így pont elég.



2023. márc. 15. 17:50
1 2
 11/20 Metionin ***** válasza:
92%

Azok mondanak ilyet, akik attól érzik magukat sikeresnek és teljes embernek, hogy vállaltak gyereket. Aki gyerek nélkül is okés volt önmagával, az gyerek után sem fog azzal foglalkozni, hogy más szül vagy nem szül.


4. Az, hogy valamit nem szeret valaki, nem akar olyat az életébe, még nem fogja gyűlölni azt a dolgot. Én pl. se gyereket, se lovat nem akarok magamnak, mert nem okozna boldogságot, túl sok idő, pénz és energia, mégsem gyűlölöm egyiket sem és totálisan leszarom, hogy mások vállalnak-e bármelyiket. Gyűlölni valamit pont hogy energiabefektetés, az ember akkor is foglalkozik vele, az egy aktív dolog. Igen, egy gyerek tönkretenné az életem, ahogy az is, ha rám sóznának bármi olyat, amit én nem akartam és se időm, sem energiám, sem pénzem nem lenne vele foglalkozni. Te miért nem tartasz pl. elefántot?

2023. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
#4-es nagyon jellemző ebben a témában: nem szereti a gyerekeket = gyerekgyűlölő. Ami azért fura, mert bármi másról van szó, senki nem gondol arra azonnal, hogy utálom az adott dolgot. Pl. én sem szeretem a gyerekeket, megkaptam már én is, hogy gyerekgyűlölő vagyok, soha nem lesz teljes az életem, stb. Táncolni sem szeretek, de azt még soha senki nem mondta, hogy táncgyűlölő lennék, egyszerűen tudomásul vették, hogy én nem táncolok.
2023. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

Úgy gondolom, hogy mi emberek, sokfélék vagyunk.Így vannak gyerekgyűlölők, és gyerekszeretők, önzetlenek és önzők is. Nem mindenkinek való a gyerek, arra meg kell érni lelkileg. Bármilyen fura is, de ez nem intelligencia függő, egészen egyszerű képességű nők is képesek bölcsen, odaadással nevelni a gyerekeiket.

Elmondanám, hogy nálam hogy ment ez a gyerek-mizéria.

Fiatalon természetesen én sem vágytam gyerekre, de nem vetettem el soha az ötletet.Azt már tizenévesen tudtam, hogy egyedül nem fog kiteljesedni a személyiségem, szerelmes típus voltam, viszonylag fiatalon lett is párom. Pedagógusként végeztem, mivel arra is rájöttem, hogy nekem nem elég egy menő autó, nem elég az utazgatás,a puccos budai közeg, a jó kereset a boldogsághoz. Rájöttem, hogy én nem fogok napi 14 órákat munkával tölteni, másokkal versengeni egy jó projektért, engem ez nem hoz lázba. Fiatal koromban jártam felkapott külföldi helyeken is, nem éreztem, hogy ez a kikapcsolódás a kiteljesedés csúcsa lenne.

Észrevettem, hogy vannak olyan katartikus pillanatok, amik amolyan kegyelmi állapotok, amik csak úgy maguktól jönnek, mint amikor egy munkahelyen hirtelen elhallgat mindenki és "átrepül egy angyal" a helyiségen. Ezeket a pillanatokat élem meg a tanításban.

Azt kezdtem el érezni, hogy igazán semmi nem tesz egésszé, amit a világ kínál, csak ezek a pillanatok voltak, amikor egésznek éreztem magam. Ma talán ezt hívják "flow"-érzésnek. Úgy éreztem, hogy egy gyerek lesz az, aki ezt az érzést folyamatosan meg tudja adni, akit szerethetek és viszont szeret. Minden más a világon csak pótléka lenne a gyereknek.

Életem legjobb döntése volt a gyerekvállalás. Egy megváltozott életforma, felelősség, de minden teher mellett nincs hiányérzetem az életemben. Akinek az életét egésszé teszi a karrier, a sorozatok nézése, vagy egy alkotó tevékenység, annak el tudom képzelni, hogy nincs szüksége gyerekre. Aki nem érzi azt, hogy a gyerekvállalás örömforrás, annak nem is kell vállalnia.

44F

2023. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Jelen pillanatban úgy érzem nem szeretnék saját gyereket.

A családban van több is. Nagyon szeretem őket, mókázunk, vigyázok időnként rájuk. Szeretnek ők is engem. Viszont látom hogy élnek, mennyi nyűg van velük. Egyszerűen képtelen lennék ezt csinálni...:D

Mikor mind az 5 egyszerre van nálunk és hazamennek akkor úgy érzem magam, mint akin átment az úthenger. :D

Érdekes amúgy, mert idegen gyereket meg egyáltalán nem tudok elviselni. Nem ájuldozok egy idegen baba láttán hogy jajj de édes...

31/N

2023. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szellemileg korlátolt emberek. Vannak ilyenek szép számmal mindkét oldalon. Le kell őket építeni amennyire lehet és kész.
2023. márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell hagyni, aztán csá.


34 vagyok, de minden családi összejövetelen ez a téma. Elengedtem már.

2023. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%
Nem azért, de férfiként teljesen más. Mintha anyukádhoz vállalnál kiskutyát. A férfiak elhatározása ebben a témában sokkal gyengébb.
2023. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
32%
Cséryné Oláh Mária se alkalmas szülőnek. Az ő gyereke csak egy kirakatbábú, akit saját maga fényezésére használ.
2023. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem unod mindenhova ezt a cséryzést még?
2023. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Rövidítsd vagy becézzed Csomnak, aztán úgy korrektebb! xD
2023. júl. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!