Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik már dolgoznak, de otthon...

Akik már dolgoznak, de otthon laknak a szülőkkel, ti fizettek be valamennyit az otthoni kasszába?

Figyelt kérdés
2023. márc. 20. 16:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Én igen. Nem várják el a szüleim, de nekem így jó.
2023. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Én is. Az egyetem mellett dolgozom. Ez a legkevesebb, miután majdnem 25 évig pénzeltek!
2023. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 NTBS ***** válasza:
90%
Anno igen, még akkor is amikor nem dolgoztam.
2023. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Én nem, mert nem engedik. Ha fizetni akarok a boltban, vagy a telefonszámlámat, akkor öszevesznek velem, hogy én leégetem őket, ők nem kérnek tőlem semmit, hogy képzelem, ők ennél jobb szülők, majd 2 napig nem beszélnek velem, hogy képes voltam eljátszani ezt, hogy én szeretnék fizetni. Annyit elértem, hogy a saját költségeimbe, autóm, benzin, ruha, reggelim stb. magam fizetem (és nincs is ezzel gond).


Azonban, és most jön a csattanó, egy-egy arra alkalmas pillanatban benyomják a lelkiterrort, hogy (szó szerint idézve őket), én egy mocskos aljas ge*i gyerek vagyok, aki rajtuk élősködik és örüljek, hogy eltartanak, mert ők milyen jólelkűek velem, a kis szemétládával.


Szerencsére, ha minden igaz, hamarosan meg lesz a házam, alig várom, hogy eltakarodjak innen.

2023. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Míg otthon laktam fizettem, de igazából az csak jelképes összeg volt.
2023. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelmű. A rezsi felét fizetem. Anyám szokott főzni, beszállok ag étkezési költségekbe.

Takarításból is kiveszem a részem.

Ősszel festés-mázolás volt. Fizettem a harmadát.


Ez a minimum.

2023. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem otthon élek, de ha otthon élnék akkor nyilván adnék a "közösbe". Rezsi rám eső része, vagy a fele (az még mindig baráti összeg) közös kajálásoknál is vagy arányosan elosztva, vagy mondanám azt, hogy állom a nagyobb bevásárlásokat.


Szülőként nálam az lenne a kérdés, mik a gyerek céljai. Ha láthatóan segítem ezzel, akkor nem kérnék pénzt, állnám a rezsit, kaja nagyját, stb. De csak akkor ha cserébe halad az életben és idővel elköltözik.

2023. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Havonta 80.000 Ft-t utalok haza, kiszámoltuk: rezsi, közösköltség, internet, élelmiszer stb. rám eső része.
2023. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én már 14 éves koromban azt kaptam apámtól, hogy örüljek, hogy élhetek a házában és nem zár ki a disznóólba. Meg világ életemben, hogy mennyibe kerülök, sokba kerülök.


Szóval amint tudtam próbáltam leszakadni és inkább égettem 10 évig a pénzt albérletre, minthogy otthon éljek ilyenekkel. Most már saját kis lakásom van szerencsére.

2023. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

8


Nagyon sok, hiába számoltátok. :) Szóval, ha négyen laktok együtt, akkor 320 ezer csak a rezsitek, meg a kaja egy hónapban?

2023. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!