Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen edzéstípust végezhetnék...

Milyen edzéstípust végezhetnék otthon, hogy fogyjak és izmosodjak valamennyit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem célszerű egyszerre az izmosodásra és a fogyásra is hajtani, de bőven van hová fejlődni, hiszen elég sok felesleg van rajtam, de izom alig.

Szeretnék majd edzőterembe menni, de egyelőre nem tudnék nem arra gondolni, hogy mindenki engem néz a rossz alakom miatt. Tudom, hogy ez nem lenne így, de akkor sem tudom elhesegetni a gondolatot. Eleinte otthon szeretnék valamilyen módon javítani az alakomon. Legalább annyit, hogy már ne szégyelljem egy edzőteremben.

Milyen edzés, vagy gyakorlat a legpraktikusabb otthoni módszer? Sajnos eszközeim nincsenek és ugrálni sem szívesen ugrálnék, lévén hogy laknak alattam is.

180cm/80kg (Tudom, nem olyan tragikus, de sokkal-sokkal többnek néz ki.) 17F


2022. szept. 29. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Abszolut lehetseges egyszerre fogyni es izmot epiteni. Nekem siekrult. Nyilvan lassabban epul az izom kaloriadeficitben (ha ez nem tudod mit jelent, keress ra. Amig az etkezes nincs rendben, addig hiaba sportolsz, nem fogysz)


Mozgasformabol barmi olyan jo amitol erzed az izmaidat. Pl pilates, torna stb. Youtubeon van sok video, valogass abbol. Erosito edzes szora keress ra. Ha tudsz angolul, akkor angolul.

Eszkozok nelkul is vannak jó gyakrolatok. Pl fenekre, combra a kulonbozo labemelesek

2022. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, természetesen tudom mi az a kalóriadeficit. 😅 Erről a kérdésben elfelejtettem beszélni. Próbálkoztam tartani a javasolt 1800 kalóriás étrendet, de nagyon nem ment, ezért szeretnék mozgással rásegíteni. Valamennyi kalóriát is éget, az anyagcserémet is gyorsítja és az izomtömeget is növeli, ezzel növelve az alap kalóriaszükségletet. Csak nem tudom, hogy mi volna megfelelő itthon. A YouTube-os videókra rengetegen mondták itt, hogy nem érnek semmit. Ennek van esetleg alapja? Gondolom vannak, akik nem megfelelően összerakott edzésekkel próbálnak elérni nézettséget, ebből eredhet ez az általánosítás. Van esetleg olyan csatorna, amelyik neked/nektek bevált és biztosan minőségi videókat gyárt?
2022. szept. 29. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

A zsírégetésre (biológiai értelemben) a legjobb egy tempós, hosszú séta.


Otthon pedig fekvőtámasz (szélesen és szűken tartott kezekkel is), guggolás, 4 ütemű, plank, pár 10-20 kilós kézi súlyzót is beszerezhetsz nyugodtan otthonra, és azzal meg aztán akkor bármi.

2022. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!