Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként hiànyzik, hogy...

Felnőttként hiànyzik, hogy nem kaptam anyukàmtól gyerekként elég szeretetet?

Figyelt kérdés

30/N vagyok, és egyre többet gondolok erre, mert lassan én is szeretnék kisbabàt. Gondoskodó vagyok, biztos, hogy sokat foglalkoznék, jàtszanék, törődnék vele, hiszen tudom, hogy ő egy kis új élet. De valamiért mégis félek, hogy nem lennék elég jó. Sajnos az én anyukàm nem jàtszott velem egyszer sem, ha oda akartam menni egy ölelésért, mindig azt mondta, ne hízelegjek. Sajnos nem sok szeretetet éreztem irànyàból... Mentàlis beteg, màr rég nem tud nekem segíteni sem semmiben, még egy pohàr vizet sem tudna adni az àllapota meg a helyzete miatt. Sokszor belegondolok, hogy nem lesz ott màr semmilyen fontos eseménynél az életemben, nem tudok tanàcsot sem kérni tőle, nem érti a sikereimet sem, stb.

Sokat gondolok arra, hogy sok màs felnőttnek még élnek a szülei, egészségesek, mennek minden hétvégén ebédre vagy sütire, kapnak ajàndékot, segítséget, én sajnos semmit. Nem éreztem soha, és màr nem is fogom soha azt a tipikus "anyai szeretetet és törődést". Soha nem voltunk sétàlni, biciklizni, fürdeni egyet valahol... Tudom, bàrkivel elmehetek, de az anyai dolgokat senki nem tudja pótolni. :(


2023. márc. 26. 18:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Anyáddal az a gond, hogy a mostaninál egészségesebb állapotban sem tenné meg magától vagy kérésre sem ezeket a dolgokat. Nincs benne az anyaság. Anyám valami hasonló volt, annyi különbséggel, hogy ő, mikor óvodás voltam, lelépett és apámra hagyta a nevelésemet + évekig nem küldte azt a zsíros 10 ezer forint gyerektartást.


Pótolni nem lehet ezeket. Konkrétan másik anyából kellett volna kijönni, aki törődő, gondoskodó, lehet vele beszélni, ott van, ott akar lenni, magától jönnek az élmények, stb.

2023. márc. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Engem konkrétan nővérem nevelt fel, hiàba éltünk anyuval egy fedél alatt. Nővérem mosott, főzött, takarított, jàtszott velem, stb.
2023. márc. 26. 18:32
 3/25 anonim ***** válasza:
2%
Egek. a nővéred nyilván nem azért törődött veled mert anyád a tévé előtt vakarta inkább. Egy mentális betegségnél benne van a pakilban hogy sokáig nem diagnosztizálják. Amit te keresel, az az idealizált kapcsolat kb nem létezik, csak a fejedben. Harminc évesen meg nem igazán szorul már az ember anyai tanácsra, meg hogy fogják a kezét.
2023. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
73%
Szerintem Nagyon sok generáció óta nem tudják hogyan volna helyén való a Szeretetet kifejezni, de attól még; hogy hiányzott az Életünkből mindez; mi a hiányát kiismerve önmagunkban elkezdhetünk Igazán Szeretni másokat. Nekem nevelőapám volt több is, de az Anyámat imádom, mert ő az elsődleges példaképem férfiként is. Nem lettem félresikerült és tisztelem a Női nemet nagyon.
2023. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
Legegyszerűbb akár csak pár alkalommal beszélni pszichológussal. Rossz, ha gyerekként nem kaptál meg dolgokat, de ennyi idősen, ha mentálisan egészséges az ember, kialakulnak a megküzdési mechanizmusok, ha nem vagy klinikai eset, nem kéne súlyosan befolyásolnia az életedet. Persze, öröklünk is mintákat, ki tudja, anyukád miért volt olyan, amilyen, ki tudja, te a saját gyereked hogyan fogod "elrontani", de mutasson nekem bárki olyat, akinek ne lenne bármi baja, ami kívülről nézve esetleg apró-cseprő, de ha nagyon akarja, ne tudná világfájdalomként megélni. Ez szimplán a társas élet része, és manapság divat is túldramatizálni. Amíg jobbat akarsz a gyerekednek, mint neked volt (bármilyen jó is volt neked, akkor is), addig nagy kárt nem csinálsz. Aztán majd ha felnő, úgyis a fejedhez vágja, hogy sz*r szülő voltál, aztán amikor még jobban felnő, úgyis elmondja, hogy mennyire jó szülő voltál. Ilyen az élet.
2023. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
#2 Akkor igazából anyád a nővéreddel cs*szett ki csúnyán, nem veled. Nekem is volt olyan barátnőm, aki kb. a húgát nevelte. Nem is működött a párkapcsolat, mert kvázi jött bele egy serdülő gyerek is, én meg huszonéves voltam.
2023. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%
Várj, kitalálom: közben anyu véletlenül sem dolgozott, apu nem volt a képben mert őt hírből sem említed...
2023. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Joanyád szégyellheti magát, majd Isten előtt elszámol a szeretetlenségével. Ami Téged illet, sok sikert a babához, drukkolok, biztos vagyok benne, hogy nagyon jó anya leszel!
2023. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Meg kell probalni most pótolni / helyettesíteni a szeretetet leginkább párodtól ha van.
2023. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a dolgokat sajnos nem lehet sehogy sem bepòtolni. Törekedj rá, hogy majd te máshogy csináld. Ha nehezen megy a feldolgozás, kérheted pszichológus segítségét.
2023. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!