Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 60 év körül normális a hátfájá...

60 év körül normális a hátfájás, vagy tényleg valami komoly baja lehet?

Figyelt kérdés

Édesanyám 60 éves kora körül kitalálta azt, hogy neki gerincsérve van, nagyon fáj a háta, le is bénulhat meg "kiszakadhat" meg mindenféléket mond, folyamatosan kezelésekre jár, durva fájdalomcsillapítókat szed, stb.

Kecskeméten él.

De az igazság az, hogy valójában egész nap egy kényelmetlen kanapén fekszik, tv-zik, és szerintem attól fáj a háta, mellette egy kicsit túlsúlyos is szóval az is érthető, hogy húzza a hátát. De az öregedés is biztos benne van.


Én nem akarok gonosz lenni, de nem lehet, hogy ez egy kicsit műbalhé ez a hátfájás? Mindenkinek fáj a háta ebben a korban. Szerintem csak sajnáltatni akarja magát de valójában az ég világon semmi baja nincs. Ezt kb 5 éve találta ki és azóta folyamatosan ezt hallom.


Tényleg nem akarok gonosz lenni, de hülye naív sem, hogy most anyukám annyira rosszul lenne meg annyira korlátozott a mozgásában. Ezért kérdezlek titeket, hogy más is tapasztalt-e ilyet és mennyire gyakori az ilyen műbalhé?


2023. márc. 26. 23:21
A kérdező szavazást indított:
Igen nagyon súlyos baja lehet
Valószínűleg csak műbalhé, figyelemfelkeltés, vagy teszt
23 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Én 25 éves vagyok, de nekem is fáj a hátam ha pl kifekszem a matracon, meg nagyon meg tudnak húzódni az izmaim ha sokáig mozdulatlanul ülök.
2023. márc. 26. 23:22
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy mondani szokták, 50 felett bármi megtörténhet, 60 felett pedig meg is történik.
2023. márc. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Ha annyira fájni fog neki hidd el, észreveszed rajta.
2023. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Orvosnál volt? Ott mit mondtak neki?
2023. márc. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Lehet hogy kicsit túlaggódja, de ennyi idősen főleg komolyan venném ha anyám azt mondaná hogy nagyon fáj a háta. Nem, nem normális hogy elfogadjuk az öregedéssel járó fájdalmakat, mert egyrészt állhat mögötte komolyabb baj de az ilyen hozzáállások miatt nem veszik őket komolyan, aztán megtörténik a rosszabbodás, másrészt lehet javítani az állapoton és érdemes. Tehát nem elfogadható magyarázat a fájdalom mint normális dolog, mert sok idősebb embernek meg nem fáj. Míg pl fiatalabb korú barátomnak már teljesen oda vannak az ízületei és én is azt hittem mindig hogy csak nyavalyog. Tenni lehet ellene mindig és érdemes, előtte meg kell győződni, akár orvossal is, igen, hogy nincs-e komolyabb baj. A szervi bajok kizárása után jön a psziché mindig.
2023. márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek fáj a háta nyilván 60 évesen, de ne te akard megmondani, hogy van-e valami baja vagy nem. kezelésekre jár. Azt nem szokták ok nélkül adni.
2023. márc. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Igen, lehet komoly baja, pláne ha fizikai munkát végzett egész életében.
2023. márc. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Az orvos hülye, az anyád hülye, de te huszonéves fejjel jobban tudod mikkel küzd egy hatvan éves , mit ők ketten...
2023. márc. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7%

Ha sérv lenne, már műtenék. De ha ez ürügy a folytonos fekvésre, a felfekvés már egy komoly probléma!

Legegyszerűbb az lenne, ha elvinnéd orvoshoz, és annak hinnél, ahelyett, hogy ismeretlenektől kérdezed, hogy félinformációk alapján szerintünk egészséges-e az anyád... Ez azért elég gáz.

2023. márc. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha sérv lenne, már műtenék"


Nem feltétlenül.

Kérdező, durva fájdalomcsillapítót nem írnak fel kanapén ücsörgés miatt. Ha azt kap, annak oka van.

2023. márc. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!