Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy sosem jó...

Miért van az, hogy sosem jó amit csinálok?

Figyelt kérdés

Huszonéves nő vagyok, aki még otthon él. Igen, nem szeretem magam eltartatni viszont most végzem a második szakmám amivel már tudnék pénzt keresni. Sajnos az első kiesik, mivel a betegségem miatt nem végezhetnek fizikai munkát. Gyenge a szemem, plusz nőgyógyászati probléma miatt nem vagyok terhelhető.


Itthon általában mindig azt kapom meg, hogy nem csinálok semmit és ssoem vagyok itthon. A páromhoz szoktam hétvégén menni, mivel ott normálisabbak a körülmények. Van rendes ágy, fűtés, stb. Ķ

Ő is jönne, viszont nálunk a házban csak a szobámban van valami fűtés, az sem valami sok. Itt nincs nagyon magántér sem, mivel az én és anyukám szobája össze van nyitva a fűtés miatt. (Cserépkályha.)


A másik ugye az ágy kérdés, mivel az én ágyamon nem fér el két ember és eléggé kényelmetlen is, mivel vékony a matrac és nemrég eltört. Aztán így lett ugye összecsavarozva.


Sajnos a fürdőben is hasonló a helyzet, ott egy hordozható, gázpalackról működő fűtőtest van. Konyhában és nappaliban, előszobában nincs fűtés.


Édesanyám sérelmezi hogy folyamatosan lelépek és elmegyek itthonról. Volt egy időszak, amikor nem laktam itthon. Aztán az akkori barátommal szétmentünk. (Próbáltam albérletet fizetni, de ő nem adott bele, egyedül meg nem ment, plusz messzebb is kerültem Pesttől.)


Igazából már Kiskorom óta sajnos ilyen velem. Nem igazán tudok neki megnyílni, sem őszintén beszélni. Sokszor lehord és volt hogy meg is vert. Ő azt mondta, szerintem ez a normális, ha a gyerek rosszat csinál. Kiskoromban nem voltam azért annyira rossz gyerek, mivel alig mertem bármit is csinálni.


A kérdésem az lenne, hogy vajon ez mikor fog megváltozni? Próbáltam az évek alatt a kapcsolatot rendezni, de nem sikerült. Egyébként a sztoriból rá is lehet jönni, hogy egyedül nevel, születésem óta.


Szóval próbálok itthon is helyt állni, az iskola, kapcsolat és diákmunka mellett. Próbálom a saját kiadásaimat rendezni, de mostanában sajnos nem sikerült.


Mivel nemrég lebetegedtem, így most kiabálva megkaptam mindent is, hogy ő egyedül mos hétvégén, egyedül csinál mindent és én mindig lelépek. Tényleg ennyire rossz ember lennék? :(



#szülő #elvált szülő #Anyalányakapcsolst #Egyedülnevelőszülő
2023. ápr. 10. 17:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Még annyi kimaradt, hogy dolgozom a szüli kapcsolaton, hogy jobb legyen.


Szimplán sosem tetszik neki, ha van valskim. Ő azt szeretné, ha folyamatosan itthon ülnék és minden hétvégét vele töltenék...



Nyilván ez azért van így, mivel már gyerekkoromban is sokat dolgozott, hogy megéljünk. Gondolom úgy hiszi, én még mindig gyerek vagyok.

2023. ápr. 10. 17:25
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Férjhez menés lehet a megoldás. Házasodj össze a pároddal, költözz hozzá, és felejtsd el anyádat!
2023. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

"A kérdésem az lenne, hogy vajon ez mikor fog megváltozni?" - a leírtak alapján soha. Ezt szerintem te is tudod, max. magadnak sem mered bevallani, mert a végén még lépned kellene, és szemmel láthatólag félsz az ismeretlentől. Tudom, hogy nehéz, de muszáj a magad lábára állnod.

"Mivel nemrég lebetegedtem, így most kiabálva megkaptam mindent is, hogy ő egyedül mos hétvégén, egyedül csinál mindent és én mindig lelépek." - hát, ha tényleg nem vetted ki a részed a házimunkából és startolsz el a hétvégén a barátodhoz, akkor ebben, úgy tűnik igaza van.

2023. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3. Minden héten én takarítok, mielőtt elmegyek dobálok ki fát hogy tudjon mivel fűteni és be is cipelem azt..


Igen, betegen nem vagyok aktiv, de hurutosan köhögök és alig kapok levegőt! ;/

2023. ápr. 10. 17:39
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Mélyszegénységben élsz, de ha annyira ki akartál volna törni belőle, már rég kitörsz. Szeretsz szenvedni ez az igazság.
2023. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5. Hogyan? Hogy gondoltad? Nekem nincs örökségem mint másoknak. Sem lakás, se ház. Ez a ház ahhoz túl öreg, konkrétan semmim sincs. :(
2023. ápr. 10. 20:50
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják generációs problèma.


Ahogy olvastam kanapèra lenne szüksègetek. Meg egy jó bútorasztalosra.


Dolgozni valamit kell, olyat csinálj amit nem útálsz csinálni. Nekedvaló pl a homeofice vagy valami telefonos fiszfasz amiből van nèmi pènzed.

2023. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7. Most lesz szakmám, csak már gyakorlat alatt nem találtam nagyon állást. 135 hely utasított el vagy nem válaszolt. Pesten élek, de úgy érzem ilyen szinten rosszabb mint egy vidéki kisváros..
2023. ápr. 10. 21:36
 9/19 anonim ***** válasza:
Bp-n pedig több a lehetöség.
2023. ápr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9. De én nem fizikai munkát szeretnék végezni, hanem szellemit..


Meg sem akarják fizetni. Nettó 180-220 és maradjon az ember csendben. :(

2023. ápr. 11. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!