Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, hogy ennyi...

Normális az, hogy ennyi idősen is bele akarnak szólni abba, mikor, kivel és hova megyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 20 éves vagyok. Szeptemberben kezdtem az egyetemet, előtte egy évet kihagytam. Édesanyám mindig is szigorúbban vette, hogy mikor hova megyek és meddig maradhatok. Bulizni sosem jártam, most sem teszem, inkább a barátaimmal találkozom vagy a párommal, akivel már 7 hónapja vagyunk együtt. Azt hittem egyetemen megváltozik ez a dolog, de ugyanúgy beleszól vagy beleköt a dolgokba. Többek között az sem tetszik neki, hogy mióta van barátom, azóta szinte mindig nálam van és kevesebbet hívom őt. Szerinte a barátom manipulál ki akar engem sajátítani, hogy csak vele töltsek időt. Ha vele vagy a barátaimmal megyek valahova, elvárja, hogy tízre legyek otthon és szóljak neki, ha hazaérek. Ha tíz előtt nem szólok, akkor SMS-t ír, hogy hol vagyok. Nem azzal van a baj, hogy szólnom kell, hanem azzal, hogy kilóméterekkel arrébb is hazautasít engem legkésőbb tízre, ha később érek haza, akkor megsértődik, ha kiállok magamért, akkor szintén. Bármit elmondok neki pl a páromról vagy arról, hogy menni akarunk valahova, akkor ő beleköt, mikor viszont ezzel szembesíteni akarom, akkor leteremt, hogy ő csak a véleményét mondja, miért háborodok fel. Mit gondoltok, mit kéne kezdenem? Ez normális?

2023. ápr. 21. 21:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Állj a saját lábadra, amilyen hamar csak tudsz, mert ez szörnyen hangzik.
2023. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Mérgező kontrollmániás szülő. Nagyon hamar a sarkadra kell állnod és meghúzni a határokat mert egyre nehezebb lesz. Sajnos tapasztalatból tudom hogy mennyire rá tud telepedni az emberre a szülő és nem hagyja élni a saját életét.

Nem arról van szó hogy ne aggódjon vagy ne tartsd a kapcsolatot, de húzd meg a határt amibe már nem szólhat bele. Nagyon toxikus a hozzáállása sajnos, nem szabad beleállni a játszmákba.

2023. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
7%
Igazából addig amíg az ő házában laksz és azt eszed amit a szádba adnak, addig neki van beleszólása a dolgokba. Mondjuk ha az a rendszer van nálatok megszokva, hogy ők aludnának már korán, akkor zavaró lehet ha ott motoszkálsz. Amúgy meg elköltözöl otthonról azt cső.
2023. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%

Örülök, hogy amikor én voltam főiskolás még nem volt mobiltelefon. Mondjuk a világ is veszélyesebb azóta, ezt anyukád tudja és nyilván félt téged. Örülj, hogy van, aki aggódik érted. Az ember 40 fölött döbben rá igazán, mennyire mocskos a világ, fiatalon ezt még így nem látjuk át, akinek pedig magas az IQ-ja hajlamos jobbnak látni az embereket, mint amilyenek valójában, hacsak nem pszichopata.

Hogy mit kéne tenned? Szerintem semmit. Kezeld helyén a dolgokat, és fogadd el anyukádat olyannak, amilyen. Ez nem azt jelenti, hogy csináld mindig azt amit mond, csak azt, hogy vedd tekintetbe a szempontjait és érzéseit és hallgasd meg. Ő az anyukád, nem lesz helyette másik, és amikor tapasztalod majd, hogy hány állítólagos barát árul el és döfi a hátadba a kést, örülni fogsz, hogy van egy anyukád, akire mindig számíthatsz.

2023. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Másik megyében vagyok egyetemen, csak hétvégéken vagyok itthon. A baj azzal van, hogy akkor elvárja a szerinte való hazaérést, ha nem itthon vagyok.
2023. ápr. 21. 21:33
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is laksz vele együtt H-P, akkor hogyan tudja elvárni, mikorra érj haza?

Egyáltalán honnan tudja, hogy mikor hova mész? Hogy nem otthon vagy, hanem máshol?


Ehhez a játszmához ketten kelletek, kérdező!

2023. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Állj bele ebbe a konfliktusba, különben 40 éves korodban is ez lesz!
2023. ápr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Onnan tudja, hogy szólok, ha pl órám van vagy elmentem valahova, hogy most épp nem érek rá.
2023. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi, a barátom fiókjába vagyok bejelenzkezve és onnan írtam. (8)
2023. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

"Onnan tudja, hogy szólok, ha pl órám van vagy elmentem valahova, hogy most épp nem érek rá."


De hát miért szólsz?

Nem érsz rá, észreveszi, mert nem írsz vissza vagy nem veszed fel a telefont. Amikor véget ér az órád, akkor visszahívod és kész.

Nem vagy te miniszterelnök vagy vezérigazgató, hogy előre tudni kelljen, ha egy-két órán át nem leszel elérhető.


Újra leírom: ehhez a játszmához ketten kelletek!

Ha nem akarod ezt a játszmát, akkor szállj ki belőle!

2023. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!