Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy nárcisztik...

Mit lehet tenni egy nárcisztikus apával, aki szembemegy azzal, mit akarnak a gyerekei? Normális megbeszélés nem segít, szakembert elutasít.

Figyelt kérdés
1,5 éve külön mentünk de még egy fedél alatt élünk kényszerűségből. A gyerekek 8 és 12 évesek, az én új páromat teljesen elfogadták, imádják, az exemét utálják. NEM hangolom, hangoltam SOHA az apjuk ellen, de a gyerekek maguktól nem akarnak vele lenni, mert pl. nem főz nekik ha én dolgozom v. nem vagyok; nincs munkája 8 éve, Anyjából él mert akármit nem csinál diplomás létére és számtalan hülyesége van, amit a gyerekek nem tolerálnak de nem veszi figyelembe. A karácsonyt szüleimnél töltenénk mert a gyerekek is ezt szeretnék, de Ő nem engedi, semmit sem enged, amit a gyerekek szeretnének hanem kijelenti, márpedig igy lesz és kész (aztán persze nem, mert kell az idő a barátnőjére csak eljátssza ezt az egészet)... Én normális úton szeretném elérni, hogy a gyerekek érdekeit vegye figyelembe, de nem lehet vele beszélni. Valaki hasonló helyzetben?? Az előző felesége pszichológus, annak a véleményét se fogadja el, senkiét...barátja nincs, magáról soha senkivel nem tudott és nem akar beszélni.
2015. dec. 3. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok infó hiányzik.


Mit jelent a "szétmentetek", elváltatok vagy csak különéltek? Ha elváltatok, akkor kellett gyerekelhelyezésnek is lennie, ha meg csak megszüntettétek a akpcsolatot, akkor sürgösen le kellene jogilag is rendezni a dolgot.


Azt sem értem, miért tud beleszólni abba, hogy a gyerekek a nagyszülöknél töltik a karácsonyt, tudtom szerint az anyának nem kell engedélyt kérni arra, hogy a nagyszülöket meglátogassák a gyerekek.


Az sem világos, hogy hogy néz ki az "egy fedél alatt élés", de nem hiszem, hogy a gyerekeknek valami épületes lenne ez a körülmény.

2015. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok, a ház megvolt, mielőtt összejöttünk 14 éve. Itt lakunk, suli miatt leginkább, mert kistelepülés, sulit váltani nem akarunk, albérletbe nem tudok úgy elmenni, hogy egy fillért nem hajlandó beleadni a gyerekek költségeibe, szülőknél meg hely nincs és messze lennének a sulitól. Nem tartottam szükségesnek jogi utat, úgy gondoltam, két intelligens ember ezt le tudná rendezni bíróság nélkül is (valszeg tévedek). Én a gyerekekkel mindent megbeszélek, irtam, ismerik a páromat, gyakorlatilag Apjuknak tekintik, és a döntésemet maximálisan támogatják. A lányom a nagyobb, abszolút látja már, milyen az apja és tökre érti miért nem kellett. Nem épületes, tudom, kényszerhelyzet....
2015. dec. 3. 12:17
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

"az én új páromat teljesen elfogadták, imádják, az exemét utálják. "

- persze, persze, ez így szokott lenne a gyakorin mindig.

Veled megy szembe KIZÁRÓLAG, és a gyerekeket csak te hangolod erre a bulira rá.

2015. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nyitva a kapu, meg lehet nézni élőben is :-)

Az exem bnőjet miért utálják? 1. cigizik (nálunk senki nem cigizik, utálják, büdös 2. az exem "elfelejtette" közölni a gyerekekkel, hogy nem hárman, hanem 4-en fognak nyaralni a bnőjével együtt :-) Szted? A gyerekek kiosztotta, hogy az ebédet az utolsó falatig meg kell enni stb. 3. az Apa se fiatal, hozzám képest +19, a bnő meg annyi, mint Anyukám :-)

2015. dec. 3. 12:34
 5/16 anonim válasza:

Nem igazán értelek?

Külön vagytok.Pont.Semmi beleszólása nincs abba ,hogy mikor -mit akarsz csinálni a gyerekekkel.

Amikor ő vigyáz rájuk akkor azt csinál amit akar.

Mi az,hogy nem fizet a gyerekek után?nem tudom mi a menete,mert nem voltatok házasok,de gyerektartás az tuti jár neked.

Mihamarabb járj utána a bíróságon.

2015. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Nyaralásra van pénze,csak gyerektartásra nincs?

Tényleg ne legyél ennyire bamba!

2015. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nincs munkája, az anyja tartja el, kocsit kölcsön kapott...a nyaralásokat a bnője fizeti :-) Megnézi ám, hogy kivel áll össze, hogy biztosítva legyen legalább az, hogy nem tőle fognak kérni :-)
2015. dec. 3. 12:43
 8/16 A kérdező kommentje:

A bíróság sem ítél meg gyerektartást úgy, hogy majd az állam fizeti, ha nem látja azt, hogy az egyszer az Apán behajtható lesz :-(

Megtehetném, ha annyira szemét lennék, hogy akkor "természetben" kérem a gyerektartást (pl. úgy, hogy bíróság állapítja meg, hogy a kiskorúak miatt a házban lakhatunk ennek már utánajártam), mivel más módon esélyem sincs semmire.

2015. dec. 3. 12:44
 9/16 anonim ***** válasza:

te is olyan buta vagy mint az apja.mièrt ne terelnèd jogi útra,ha nem sikerul megegyezni?szerinted a gyerekeidnek mennyire jó,hogy egyutt eltek,de kozben mindkettőtök mással jár. ès veszekedtek..

koltozzetek szet.

ha nem fizet gyerektartást,akkor vondd meg a láthatást..akkor majd fizeti

2015. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. Azt láthatod, hogy az exed nem értelmes ember, nem tudjátok megoldani a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, ezért menj bíróságra.


2. A bíróságon hivatalosan is nálad helyezik el a gyerekeket és az exedet kötelezik a gyerektartás fizetésére (olyan nincs, hogy azert nem ítélik meg,mert nincs jövedelme!!!)


3. A gyerekkel oda mégy, ahová akarsz, ehhez semmi beleeggyezése sem kell (kivéve, ha külföldre akarnaál menni velük), a helyedben nem foglalkoznék azzal, hogy mit mond az ex.

2015. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!