Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy a szüleim...

Az normális, hogy a szüleim nem akarnak eljönni a diplomaosztómra, mert szerintük alapképzés miatt nem érdemes?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni az egyetemmel, ugye még csak nyáron lesz majd a diplomaosztó, de valahogy szóba került a dolog.


Budapesten tanulok, de eredetileg nem budapesti vagyok, kb 250 km-re lakunk onnan. (vagyis én már csak hétvégente, meg szünetekben, mert kollégiumban lakom)


Anyukám meg kijelentette, hogy ő nem fog emiatt elutazni Bp-re, majd akkor jön, ha már a mesterképzést is elvégeztem. De hogy szerinte alapképzés diplomaosztóra nem is érdemes elmenni, mert az nem is egyetemi végzettség még.


Mit gondoltok, ez normális hozzáállás?


2017. ápr. 24. 20:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
65%

Oh masnak ez a max a bachelor kepzes

Szomoru...

2017. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%

Nos, a régi rendszer szerint az alapkézés főiskolai valóban, nem egyetemi. Hiába jársz egyetemi ranggal rendelkező suliba, a végzettséged alapdiplomával nem egyetemi lesz, hanem főiskolai, illetve ami ennek ma megfelel, az alapképzés, de ezt neked is tudnod kéne.

Amúgy tényleg nem annyira nagy cucc egy alapképzést elvégezni.

2017. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
86%

Én kifejezetten örülnék neki, ha nem erőltetnék, hogy jönni akarnak, mert nem akarom kitenni őket a politikai agymosásnak, ami várható egy ilyen rendezvényen. Igen, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről van szó.

Én magam sem akarok elmenni, de mégiscsak első diploma (még ha értéktelen is a munkaerőpiac 90 %-án).

Emellett, ha te szeretnéd, hogy jöjjenek, akkor eléggé érdekes és visszataszító hozzáállás.

2017. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%
Alapképzés tényleg nem ér sokat, bár az túlzás, hogy nem nagy szám elvégezni, én baromi nehéz szakra jártam, de itt mindenki elment a diplomaosztójára és a szüleik is, mert nagy érdem volt, ha valaki elvégezte. Bár a munkaerőpiacon nem nagy szám, mesterképzés nélkól nem ér sokat, de itt pont a mesterképzés nem nagy szám ezután
2017. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2017. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem normális. Nekem egyértelmű volt, hogy eljönnek.
2017. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális! Boldog leszek, ha a lányom diplomaosztóján ott lehetek majd! :-)
2017. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%

Az en gyerekeim ovodai ballagasara is elmentunk meg az uszasversenyre ill lovagloversenyre 7 eves volt.

Alap ahol o teljesit ott vagyunk akkor is ha a mi szemunkben nem nagy dolog.

2017. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%
Az enyémek is pont ezt mondták, aztán két évvel később a mesterre nagy nehezen eljöttek...
2017. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek szerint sem ér semmit és még a hülye is megtud csinálni egy alapképzést (egyikük sem járt egyetemre). Ezt mondták amikor elkezdtem, gondolhatjátok hogy esett . Ennek ellenére eljöttek a diplomaosztómra de őszintén meg mondom hogy nem esett jól mert tudtam hogy mit gondolnak az életem addigi legnagyobb eredményéről,mert egy 20on évesnek igen is ez. Ha nem akarnak elmenni inkább vigyél egy rokont vagy barátokat legalább tudod hogy akikkel átéled ezt a napod, tényleg örülnek neked.
2017. ápr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!