Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy felnőtt ember élében...

Egy felnőtt ember élében meddig lehet beleszólni párkapcsolati szempontból?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 27. 09:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
9-re, és egy így normális, szokták ilyen esetekben emlegetni, hogy a Bibliában is benne van, hogy elhagyja a szüleit és követi a házastársát, mert ez az élet rendje.
2023. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 egyvalakimás válasza:
30%
Szerintem ez olyan, mint 'a ki a hibás a tolvaj, vagy az aki elöl hagyja az értékeit?' A gyerekeknek nem véletlenül van serdülő koruk. Olyankor kell megtanulni lázadni, kirepülni a fészekből.
2023. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
De miért szól? Mert ha pl. összevissza ver a pasid vagy megcsal vagy elnyom, és ezért nem örül ennek a kapcsolatnak anyukád, akkor teljesen igaza van.
2023. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy felnőtt ember életébe nem lehet beleszólni párkapcsolati szempontból. Oldják meg együtt egymással.
2023. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha téged 35 évesen ilyen érzelmi zsarolással sakkban lehet tartani, csak magadra vess.
2023. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Bármeddig, amíg meg nem szakítod vele a kapcsolatot. Őt nem érdekli, hogy te felnőttél. Azt hitte majd szipcsi szupcsi lesz a gyermekvállalás, majd rájött hogy mégsem és amiért neki voltak nehézségei, rád mérges és elvárja, hogy te hálás legyél azért, mert kipottyantott és az alap dolgokat biztosította. Pároddal költözz össze ha még nem tetted őt meg tiltsd le, persze előtte zúdíts rá mindent ami fáj vele kapcsolatban, hadd érezze, hogy nem ő a főnök.
2023. ápr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Beleszólni sosem illik, amúgy meg addig amíg hagyja az illető.
2023. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

És ha azt mondja, hálátlan vagy? akkor mi van?

Tiltsd le, akkor se mondani, se írni nem fogja tudni.

Elég felnőtt vagy szerintem korodnál fogva, engedd el anyu kezét, mert ő soha nem fogja a tiédet elengedni.

2023. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
12%

Tudtam, hogy a leválni képtelenséged a probléma forrása :D


Akkor engedd, hogy még 50 éves korodban is beleszóljon az életedbe 😂

2023. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kell g.ecinek lenni a kérdezővel #19. Gondolom a te szüleid normálisak és úgy neveltek hogy le tudj róluk válni nyugodtan. Szerencsés vagy, de nem mindenki ilyen.


Az én szüleim is beleszóltak rengeteg ideig az életembe és még a mai napig is, csak már kevésbé mert nem nagyon kommunikálok velük. Egyrészt ha anyukád azt akarta, hogy te életed végéig függj tőle, akkor direkt így alakította az egészet. Már gyerekkorod óta. Te ezt szoktad meg és ez a természetes neked, hogy mivel ő az anyád, bármit megengedhet magának és neked az a feladatod, hogy életed végéig őt tekintsd istennek. Toxikus szülő.


Nagyon nem könnyű ebből kilépni. Sokan könnyen okoskodnak, hogy elmúltál 18 éves, így bármit megtehetsz, nem kell az engedélye, ne érdekeljen a véleménye. Oké. Én még otthon laktam 19 évesen, amikor a legjobb barátnőmmel, akit a szüleim gyerekkorunk óta ismernek el akartam menni Balatonra. De a szüleim nem engedtek el, merthogy ők féltenek, úgyhogy csak úgy mehettünk, ha a szülei is mennek. Teljesen beteges dolog ez, ugye? Nos csinálhattam volna azt, hogy nem szólok nekik előre, csak lefoglalom a szállást és egyik nap vonatra szállunk és majd ott írok hogy nem jövök most haza 4 napig mert elutaztam. A rendőrséggel nem rángathattak volna vissza, hiszen 19 voltam. Na de mi lett volna a következmény? Bármi, kitesznek otthonról, aztán akkor hova megyek? Vagy megvernek, vagy elhordanak mindennek és onnantól kezdve figyelnek és tiltanak mindent aztán akkor a boltba nem mehetek le engedély nélkül.


Így hogy te már elköltöztél, nem kapsz tőle anyagi támogatást, nem szorulsz rá, szerintem egyik nap ha megint balhézik mondd azt, hogy igen a párod a fontosabb mert ő szeret és normális ember módjára bánik veled, mostantól ne keressen többet és megszűnt létezni számodra. Tiltsd le mindenhonnan. Nézni fog majd egy nagyot. Lehet emiatt változtat és újra beszélhettek majd pár hónap vagy egy két év múlva. Vagy nem változik de akkor jobb is, ha nem beszéltek.


Sajnos máshogy nem lehet, én sem engedem már, hogy beszóljanak, mert ha mégis megteszik olyankor egy hónapig nem keresem őket, ha ők kérdezik mi van velem azt mondom jól vagyok és ennyi.

2023. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!