Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Apámmal sosem volt jó a kapcsolatom, túl szigorú és mindig másnak hisz és persze engem(vagy anyukám,tesóm) véleménye nem érdekli mindig neki van igaza és mindig agresszívan válaszol..

Pl most közöltem vele,hogy eladtam a telefonom,mert újat szeretnék vásárolni, egyből agresszív lett,hogy miért adtam el ilyet ne csináljak többet biztos a barátomnak kellett a pénz,ad annak is stb stb aztán életemben először visszaszóltam neki én is erélyesebben és arra lyukadtunk ki hogy mondtam neki ha ennyire zavarja ez hogy mindent ők fizetnek akkor ott hagyom a sulit és megyek dolgozni,erre azt felelte hogy akkor ad a pofámra nekem is meg "barátomnak is??" magyarán ütéssel vagy veréssel fenyegetőzik,mindent ő akar eldönteni csak az a jó amit ő annak lát más opció nincs és nem is létezik... mit kellene tennem,nemtudom mi tévő legyek

4 éves kapcsolatom van egyébként, rólam 19/L



2023. máj. 2. 20:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Te tulajdonképp megzsaroltad apádat, ha nem tart el, akkor otthagyod a sulit! “Ha annyira zavarja, hogy mindent ők fizetnek, akkor otthagyom a sulit”Ez nagyon durva. Annyit tudnak adni, amennyi van. Érthető, hogy neked ez kevés, ám ez csak átmeneti időszak. Dühös lennék én is, ha nevelném a gyereket, a végén meg a úgy dönt, hogy tönkreteszi az életét a nemtanulással.
2023. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem zsaroltam meg

Iskolailag megvan a 8általánosom,eladò szakmàm van, van érettségim és most lesz egy kereskedő szakmám aztán ha felvesznek akkor egyetem..

A telefont pedig úgy sikerült megvennem,hogy a régi telefonomat eladtam aminek az árából tudtam újat venni :)

Tehàt én nem zsarolok senkit sem,ha nem fizetne nekem semmit nem hatna meg, elmennék alkalmi munkàra vagy bàrmi

De itt nem is ez a lènyeg egyèbkènt

2023. máj. 3. 18:03
 13/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem ez a lényeg akkor miért részletezted a vitátokat? Te magad hoztad fel, mi csak erre reagálunk.

Mi az a bármi? Alkalmi munkából meg nem lehet megélni. Apád ezt jól tudja. Bármennyire is rossz a kapcsolatotok azt akarja hogy letedd az iskolát. Játszhatod az önálló embert, de még nem vagy az.

Nem tudsz mit csinálni vele. El kell viseled amíg ott laksz. Kerüld el ha tudod.

2023. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
74%
Színezheted a dolgot, a leírt mondatod akkor is zsarolásnak minősül. Erre nehéz jól reagálni. Ám tudod leszel te is szülő, lehet majd akkor megérted miről beszélek. Nagyon trendimostanában a “nem lehetek önmagam……” klisék. Kevesen értik, hogy a családban nem csupán szülői, hanem gyermeki kötelesség is van. Megpróbálhatnád megérteni az apádat is. Lehet rossz természetű, de mindent megtesz, hogy te jobban tudj boldogulni az életedben. Alkalmi munkára suli mellett is elmehetsz, segítheted ezzel a szüleidet, komfortosabbá teheted a saját életed. Nem ördögtől való könnyíteni a szüleid és saját anyagi helyzeteden. Ám ettől még nem kell nagyképűen beszélni velük”ha nem fizetne semmit nem hatna meg”. Mert jó reggelt neked, de te is a család részevagy, kötelességed könnyíteni mindannyiótok helyzetén, persze csak ha tudsz.
2023. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!