Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nők-férfiak, akikkel gyerekkor...

Nők-férfiak, akikkel gyerekkorukban előfordult, hogy komolyabban megverték őket a szüleik. Hogy tudtátok feldolgozni, hogy ez ne nyomja rá egész életetekben a bélyegét a szüleitekkel való kapcsolatotokra?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer fordult velem elő, hogy durva verést kaptam anyukámtól, nem is teljesen alaptalanul, de sokáig utáltam érte, és ma is ott van bennem tüskeként. Soha nem beszéltünk róla felnőttként, nem mertem szóba hozni, de szeretnék valahogy eljutni oda, hogy el tudjam engedni ezt a dolgot.


Ha volt valaki hasonló helyzetben, nagyon örülök minden megosztott tapasztalatnak.


31/N



2023. máj. 7. 09:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
22%

Ezért sokan megköveznek itt de leírom mert ez az én véleményem


Bárki aki életében komyabb verést kapott jogosan (csinált is valami fasságot) az bizony megérdemli annyi idióta gyereket mint amennyit manapság látok elképesztő megy a picsamutogatás a drogozás aztán csodálkoznak hogy elbaszták az életüket az ilyen idiótákat ha valaki ténylegesen alaposan elverné annyival szebb lenne az élet és igen lehet hogy nagy trauma valakinek ha elpicsázzák de aki tanul belőle abban semmilyen tüske nem marad

2023. jún. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon elítélem azt aki fizikai erőszakra folyamodik. Egy eszköztelen, kegyetlen ember tesz ilyet, akinek súlyos hiányosságai vannak. De ezt senki nem vallja be magának.
2023. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
85%
12-es. Az igaz, hogy tele a világ semmirevaló emberekkel. Olyanokkal is, hogy rendes ember meglátja, és egyszerűen elfogja a szekunder szégyen. Viszont bosszúból gyereket nevelni akkor se lehet, főleg más viselkedése iránt érzett bosszú miatt.
2023. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
27%
14es nem bosszú kérdése az ha a szülő képtelen a gyermekével foglalkoznia volt hogy édesanyámtól kaptam pofont nem is egyszer de a legjobb barátomnak tekintem mai napig hiszen foglalkozott velem és felnevelt ehhez képest ma csal saját magukkal vannak elfoglalva a szülők nem törődve a gyermekükkel aztán csodálkoznak ha nem lesz belőlük felnőtt korukra semmi
2023. jún. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
63%
Mi lett belőled, 15-ös? Kíváncsiságból kérdem, érdekel mi számodra a referencia.
2023. jún. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
52%
Ha szeretnéd tudni elmondom logisztikus vagyok miközben zenakarozok dobosként
2023. jún. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
82%
Volt h kaptunk, ált okkal. Egyszer eltörte rajtam a falanalat, volt h csupa lila meg zöld folt volt a lábam, igazából gyerekként ezt nem fogtam fel, h ez rossz, sajnos az osztálytársaim nyitották fel a szemem ( vmikor 5. v 6 oszt lehettem) kérdezték mi ez a lábamon, én elmondtam, azt mondták erre, sose felejtem el, a te anyád egy vadállat. Nekem akk esett le. Ami fura, h minket lányokat mindig megvert kicsinek, az öcsénket sose bántotta. Minket sajnos nem szeretett úgy soha. Egyébként nem a testi fenyítés miatt, hanem a lelki terror miatt évekig gyűlöltem őt, szó szerint gyűlöltem, azért mert nem szeretett, sokszor érzelmileg manipulált és tönkretett. Én úgy tettem túl magam rajta, h megbocsátottam neki. Eldöntöttem h nem táplálok haragot. Igazából szeretem őt, mindig is szerettem, az fájt h ő nem. És emiatt gyűlöltem őt, h szeretem és ő meg nem. Azóta kedves vagyok vele, jó a kapcsolatunk, örülök h még él, sokat javult emberileg is főleb mióta kikerült az anyja befolyása alól(meghalt a mama). Szóval összességében mára már rendben vagyok. Megbocsátás a kulcs, őszintén. Ítélje meg őt a Mindenható Isten, én elengedtem a gyűlöletet.
2023. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tudtam feldolgozni, mivel nem is lehetett és sok minden kiderült róla felnőttként.


5 éves voltam, mikor anyám tesója a feleségével nálunk volt 7 hétig vendégségben, mondta nekem "apám", hogy ne birizgáljam a poharat, mert el fog törni, én meg tovább birizgáltam a poharat, felnőttként tudom is miért és emlékszem,mert éreztem a feszültséget köztük,hogy a fenébe kívánja őket.


Na és tovább birizgáltam, erre a féreg mindenki előtt akkora pofont adott a fejemre 5 éves tök vékony lánygyerekként, hogy a fal a másikat adta és ott feszített, milyen " kemény" és kétdiplomás ez a hulladék. Persze a további apasága is ilyen volt, mesélhetnék még.


Egyébként már felneveltem a gyerekemet 50/N,de az ellenségemnek sem kívánok ilyen apát,szerintem nem sokan élték meg,nem verésileg,amit még én megéltem és az nem fizikai verés.

2023. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
90%

Engem sűrűn vertek meg, volt hogy oklal volt hogy ok nélkül. Szíj fakanál vessző minden játszott. Elengedni sosem bírtam a dolgot. Mai napig meg van a tüske.

Felnőttként én nem vagyok ilyen.

2023. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
86%
És milyen lett a későbbi viszonyotok a szüleitekkel, 20-as és 19-es?
2023. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!