Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nők-férfiak, akikkel gyerekkor...

Nők-férfiak, akikkel gyerekkorukban előfordult, hogy komolyabban megverték őket a szüleik. Hogy tudtátok feldolgozni, hogy ez ne nyomja rá egész életetekben a bélyegét a szüleitekkel való kapcsolatotokra?

Figyelt kérdés

Egyetlen egyszer fordult velem elő, hogy durva verést kaptam anyukámtól, nem is teljesen alaptalanul, de sokáig utáltam érte, és ma is ott van bennem tüskeként. Soha nem beszéltünk róla felnőttként, nem mertem szóba hozni, de szeretnék valahogy eljutni oda, hogy el tudjam engedni ezt a dolgot.


Ha volt valaki hasonló helyzetben, nagyon örülök minden megosztott tapasztalatnak.


31/N



2023. máj. 7. 09:59
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
74%

"Utána emlékszem, csak úgy az udvaron mondogattam "bántanak" meg "anya bánt". Hátha valaki mellettem lesz és hallja. Bizony, nem hallotta." - Édes szívem <3 Most megríkattál :'( <3 Ha én ott lettem volna, biztos magamhoz öleltelek volna, és beszélgettem volna veled.

Annyira rossz olvasni, hogy a szülők pillanatnyi hangulata, kedélyállapota miatt embereket képesek megnyomorítani. Főleg felnőttként kell tudni kordában tartani az érzéseinket, egy pár éves gyermek erre még képtelen!!! Ehhez képest a legtöbb szülő viselkedik úgy, mint egy gyerek - ez qrva gáz szerintem.

Itt szuszog mellettem a kisbabám. Úgy érzem, hihetetlen szerencsém van, hogy ő itt van nekem. Már évekkel ezelőtt megfogadtam, hogy sose fogom őt bántani, és főleg nem fogom a pillanatnyi hangulatomnak kitenni. Tudatosan később vállaltam gyereket, mert a szüleimet túl fiatalnak tartottam a gyerekvállaláshoz. Anyám 24, apám 27 volt anno, mikor megszülettem. Éretlenek voltak és ez meglátszott a nevelésemen is. Engem is "rideg tartásban" neveltek - mindig csak utólag derült ki, hogy amit csináltam, az rossz, és mint olyan, büntetést érdemlek. Egyszerűen nem voltak lefektetve a szabályok előre, mindig csak utólag derültek ki. A mai napig lenéznek, és hülyének néznek, pedig többet tettem le az asztalra mindkettőjüknél. Most éppen az zavarja őket, hogy nem úgy táncolok, ahogy ők fütyülnek a szülésem óta. Főleg anyám van rám megsértődve. Sajnálom őt, amiért ilyen egyszerű a felfogása, de most a baba az első nekem. És saját magamat raktam a rangsor 2. helyére. Kapom is az ívet ezért, de erre számítottam is :D Letojom, majd megszokják :)

dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
80%
Én ha meghallom apám hangját ha felemeli ---> aki jó párszor brutálisan megvert vagy kiütött hogy kb elrepultem akkorat beba**ott nekem . Ha meghallom.hogy felemeli a hangját elfog a félelem. Nem igazán tudom feldolgozni. És szerintem egy gyereket semmiért sem szabad megütni. Anyám is sokszor megvert lelki terror bezárt a szobába stb. Mivel elváltak ő kiesett az életemböl.Nem bánom.
dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:
100%
14 éves kórig kaptam ki mostoha apámtól. Nagyon perverz, szadista volt. Imádott engem verni és mindig kitlált újabb és ujabb büntetéseket. Nem tudtam mást csinálni mint kitartani és abba reménykedni hogy minnél hamarabb elkötözhessek. Végül is hamarbb ment el mint én. Egész jól túl tettem rajta, anyuval nem igen beszélek már róla. 34N
márc. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
75%
Én is gyakran kaptsm, válogatott eszközökkel és módszerekkel.. sajnos ma inapoáig nem vagyok még túl rajta... 35 ff
márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
33as mi volt a legdurvább büntetés amit kaptál a mostoha apádtól?
márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
100%
ne akarom itt most nyilvánosan mind ezt leírni, annyi hogy tetötől-talpig
márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

33.

És anyád ezt hagyta?

márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
58%

37.

anyu eleinte még probált tenni ellene valamit de kevés sikerrel

márc. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
66%
Nem tűnt fel senkinek pl tanárok azért akit így elvernek azon tuti észre lehet venni?
márc. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!