Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám és a párja között...

Édesanyám és a párja között egyre komolyabb a kapcsolat, ő mégis folyamatosan hazudik neki. Ilyen esetben te szólnál a párjának?

Figyelt kérdés

8 hónapja ismerkedtek meg. Nagyon rendes ember és úgy tűnik, tényleg szereti anyát, ezért is rossz ezt látni, ráadásul anya sokszor inkább minket tüntet fel rossz színben, nehogy kiderüljön az igazság.

Lassacskán az összeköltözést tervezik, de még most is hazudik neki.

Ilyen esetben mi lennea jó döntés? Minél kevésbé belefolyni és anyával együtt hazudni vagy kitálalni a minket is érintő dolgokról?


2023. máj. 8. 09:02
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
8%

1. joga van tudni az igazságot

2. anyádnak joga van hülyének tettetni magát

3. neked jogod van elköltözni, hogyha a homokba dugott fejű anyád mégis odacuccoltatja a pasit


Sajnos az élet nem olyan, hogy majd beszélsz anyukáddal, és minden happy lesz. Egy nagy francokat, ha szerencséd van, megfontolja, amit mondasz, ha nincs, akkor meg te leszel a hisztis pi., amiért szét akarod szedni őket.

2023. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ezeket az apróságokat leírhattad volna, hogy van férj-gyerek-saját ház :D
2023. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

21-es, félreértetted a helyzetet (mondjuk nem is csodálom a kérdés kiírása alapján)


Itt az anyuka a kérdező házába akarja beköltözteni a pasiját és a kérdező gyerekeit akarja összeköltöztetni egy szobába és a kérdező 1/1-es tulajdonban lévő házát szeretné hitelből átalaktani.

2023. máj. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Félreértetek! Itt nem az a baj, hogy ide akarja költöztetni, hanem a tény, hogy olyan apróságokat elhallgat, hogy nem az övé a ház. Nem tudom, hogy ilyen belyzetben mi a helyes megoldás. Felőlem költözhetne a párja, a felújítás is elfogadható lenne, mert ha 2 generációs lenne a ház, ők is jobban el tudnának vonulni és a gyerekek szobái is megmaradnának, hitel nélkül is megoldhatnánk, csak azt nem ertem miert kell titkolózni. Egész életében ez volt a fix pont, max 1,5 év volt egyhuzamban, amikor nem itt élt. Nem 64 évesen akarom kitessékelni innen.

Én ezzel a hazugságos féligazságos dologgal nem tudok mit kezdeni. Olyan dolgokban is ferdít, amiből semmi előnye/kára nem származik.

2023. máj. 8. 11:59
 25/46 anonim ***** válasza:
37%
Nincs haszonélvezeti joga a házon véletlenül?
2023. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
90%

24


Származik ebből előnye. Pontosan tudja, hogy a pasija ingyenélő és a lakhatásra hajt. Ha megmondaná, hogy ott ő is csak szívességi lakáshasználó, úgy elhúzna a fickó, mint a szél. Így csendben meghagyja abban a hitben az embert, hogy ott minden az övé. Ezért csinálja.

2023. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
89%

24: Akkor üljetek le 4-en: férjed, Te, anyukád és anyukád párja (gondolom, egyébként is szokott hozzátok menni) és beszéljétek meg az egészet.

Mondd el, hogy örülsz, hogy odaköltözik és ti így és így képzeltétek el az egészet (pl. az átalakítást). Mit szólnak hozzá? stb. És közben mondd el, hogy a te házad.

Remélem, nem a házra pályázik a pasi. Gondolom, rendes, ha nem bánod, ha odaköltözik. Csak nekem fura volt, hogy már rögtön egymástól külön szobát akarnak.

2023. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
74%

5: Én ezt nem is értem, egy összeköltözésnél nem mindkét fél kell biztosítsa az ingatlant és a háztartást?

Nekem ez élősködés, ha rátok költözik az a férfi!

Inkább adjátok ki azt a lakást, és anyukád a férfival együtt béreljen egy nagyobbat, amiben van elég szoba és fürdőszoba!

Ez egyrészt nektek van méretezve, másrészt anyagilag rosszul jártok.

2023. máj. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
31%
15: Most hol lakik az anyukád?
2023. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
20%
18: Akkor már az is érdekes, a Kérdező férje (férj családja) miért nem tesz semmit a lakhatásba?... Egyetlen nagyi háza van 3-4 családnak összesen?....
2023. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!