Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám állandóan hívogat és...

Anyukám állandóan hívogat és meg akarja mondani hogyan éljem az életem, titeket ez nem idegesítene?

Figyelt kérdés
Szóval egyetemista vagyok, külföldön már évek óta. Szomszédos országról van szó, szóval azért haza tudok járni viszonylag gyakran. Sajnos nincs idekint túl nagy szociális életem (barátaim inkább otthon vannak), a hétköznapjaim nagy része elmegy az egyetemmel, akkor bőven vagyok emberek között viszont hétvégén ha nem utazok haza akkor általában itthon vagyok és csak ügyet intézni/bevásárolni megyek el, takarítok meg ilyesmi. Anyukám állandóan azt mondogatja, hogy miért nem élek nagyobb szociális életet, néha csak úgy felhív és mondja hogy menjek el feltétlenül valakivel kávézni, program ötleteket küld stb... Volt hogy csak úgy felhívott hogy történte-e valami érdekes én meg mondtam hogy nem tudok mit mondani, mire ő hogy biztos azért mert egész hétvégén nem beszéltem senkivel csak vele és itthon voltam. Azt mondja azért nincsen párkapcsolatom, mert nem teszek érte eleget lehet hogy van benne igazság, de nem kérdeztem a véleményét. Évekig nagyon keményen kellett hagynom az egyetemen, akkor nem is lett volna ilyesmire időm. Nagyon szeretem őt, de nem tudom hogy mit kezdjek ezzel az egésszel.

2023. máj. 14. 17:35
1 2
 11/11 anonim válasza:
51%

Valószínűleg nem szeretné, hogy úgy járj, mint ő, aki mindig otthon ül.

Szeretné, ha boldog lennél, sok baráttal és boldog párkapcsolattal. Gondolom unatkozik is, hiányzol neki, ezért várja, hogy mesélj neki az élményeidről.


Mondd meg neki, hogy kedves, hogy aggódik érted és érdeklődik, de ne erőltesse, mert frusztrál. Mondd meg, hogy vannak barátaid, nincs oka aggódni. Inkább keressen magának programokat, te találsz magadnak.


És keress is, ne miatta, magadért. Most vagy fiatal, élvezd, mert gyorsan elszalad az idő.

2023. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!