Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj apámnak, hogy én is...

Miért baj apámnak, hogy én is rákaptam az erős paprika evésre?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondja ez erős neked, ne egyél, azt közbe meg előttem tömi be a paprikát. El is dugja hogy ne tudjak enni. Minden más téren is ezt csinálja semmit nem akar megengedni mindig azt mondja gyerek vagyok ehhez és ehhez a dologhoz még, aztán közben 18 éves vagyok. Azt mondja hogy csak a tanulással foglalkozzak, meg a munkával. Ilyeneket is mond mindig hogy a szerelemhez is gyerek vagyok még meg a piához,cigihez. Ezeket is titokban kell csinálnom. Meg a barátommal is csak titokban talizhatok mert apám nem engedné hogy el menjek egyedül talizni bárkivel is.

Nagyon idegesítő a viselkedése. Mit lehetne vele kezdeni? Anyám meg mint egy pincsi kutyus mindenbe hallgat rá. Mindig igazat ad neki.



2023. máj. 16. 09:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
34%
Apádnak ugyan igaza van, csak ő nem mutat éppen jó példát. Konkrétan a csípős (erős) paprika fogyasztása nagyobb mennyiségben nemkívánatos gyomor-bélrendszeri következményekkel is járhat, mivel krónikus gyulladást okozhat az érzékeny nyálkahártyákon.
2023. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
17%

A lakásban felejts itt-ott a városi parkból összeszedett minifecskendőket. Utána majd apád garantáltan megszűnik aggódni a paprikaevéseden!

:-)

2023. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Mert apád buta. Így akarja a felsőbbrendűségét éreztetni. Neki szabad, neked meg nem, mert ő felsőbbrendű. Arra fogadjunk, hogy nem veszi a fáradtságot, hogy utána olvasson a kapszaicin hatásainak.

Kezd el neki mindenre mondogatni, hogy Ő már öreg hozzá! Mondjuk ha autóval mentek, szólj rá, hogy lassítson, mert az öregek sok balesetet okoznak a rossz szemük és reflexeik miatt. Ha valami technikai dolgot nem ért, nyugodtan mondogasd neki, hogy Ő ezt már ne is akarja, mert túl öreg hozzá, menjen inkább paprikát enni!

2023. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy tipikus magyar diszfunkcionális családmodell. A gyereknek kuss, az anyuka pincsi, el van nyomva, az apuka meg a nagy dirigáló "dísznárci". Sok év terápia lesz felnőttkorodban, egyedülállóként. Mindenhová ezt írom. Tudom, hogy unalmas, nekem is, de ez az igazság. Akinek bemegy, az szerencsés és lehet boldog élete.
2023. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%
Rejtély. Szeretem én is az erőset. A gyerekek annyit esznek belőle amennyit akarnak. Halvány lila gőzöm sincs, hogy esznek e belőle. Nem számolgatom a paprikákat.
2023. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%

Fiam 15 éves. Annyi erőset eszik, amennyit akar. Ha akar fekete kávét iszik.

Semmi baja egyiktől sem.

Mondjuk tud mértéket tartani.

2023. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
31%

Csak tipp:

tudja, hogy a szokásai ártalmasak. Ő maga már túl megerőltetőnek érzi hogy leszokjon, továbbá saját magát nem félti annyira, "neki már úgyis mindegy". Azt viszont nem akarja, hogy te tönkretedd a gyomrodat, tüdődet, agyadat. Azt akarja, hogy te jobban vigyázz magadra, és ha te nem vigyázol, akkor megpróbál ő, egyszerűen azzal, hogy meg akarja mondani, mit (ne) csinálj.

(Azért gondolom ezt, mert nekem is vannak olyan dolgaim, hibáim, amikben szeretném, ha a gyerekeim jobbak lennének nálam, egyszerűen azért, mert nekem ezek a hibáim sok bajt, gondot okoznak, és nem kívánom ezt nekik.)


Az erős paprikával nem lenne baj, de gondolom te is elkezdted mindenhez, nagyüzemi mennyiségben enni ("rákaptam"). Igenis irritálja a gyomrot, belet, és jobb mértéket tartani vele. A piának szintén van egy elfogadható mértéke, a ciginek pedig semmi pozitívuma, nettó hülyeség. De ezeket te is tudod, úgyhogy inkább azt nem értem, te minek ragaszkodsz ezekhez. Bár azt nem írtad, hogy inni mennyit iszol.

Apád módszere nem jó, mert bort iszik és vizet prédikál, ráadásul magyarázat nélkül, tekintélyelvűen, parancsolva. Te viszont nagyrészt gyerekesen állsz a kérdésben foglaltakhoz. Mintha azzal akarnád megmutatni, hogy te is ugyanolyan felnőtt vagy mint ő, hogy az ilyen "tiltott, felnőttes" dolgokat átveszed. Én is tudok inni, én is tudok cigizni, én is meg tudom enni az erőspaprikát, úgyhogy én is felnőtt vagyok mint te, nem mondhatod meg, mit csináljak.


A szerelemtől eltilthatni nem lehet, ezt meg apád tudhatná. Tényleg óriási túlzás, és teljes tévút, hogy 18 évesen ne érdeklődhetnél fiúk után, ne vágyhatnál párra, ne lehetne barátod.

2023. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

14-essel és 17-essel egyetértek, diszfunkcionális családmodell és képmutatás.

Talán még az is benne lehet, hogy képtelen elfogadni, hogy felnősz. Nem akar elengedni, és emiatt megtorpedózza az önbecsülésedet, lealacsonyít, hogy gyereknek érezd magad. Bármennyire is nem érzed magad annak, apádnak ezek a lealacsonyító szavai életed végéig elkísérnek majd.

14-esnek teljesen igaza van abban, hogy terápiára kell majd járnod.

2023. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
16%

Tanulással foglalkozz, ne paprikaevéssel?

Jófej, hogy a saját gyerekét nem engedi enni.

Titokban cigizni felesleges, úgyis megérzi.

Mondd azt, hogy barátnőzni mész, amikor a barátoddal vagy.


A cigire visszatérve, mondd el neki. Unokatesómék is cigiznek, az egyik 17 évesen kezdte. Megmondták otthon, ennyi. Mindenki tudta volna amúgy is, meg csinálták is volna, igy legalább nem kell visszafogni magukat


18 éves vagy, igazán megengedhetné a barátodat is.


Próbálj meg leülni vele, és beszélgetni mint felnőtt a felnőttel.

2023. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
31%
Tudatalatt mint apa szeretné, ha még gyerek maradnál azért mondja ezeket neked.
2023. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!