Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj apámnak, hogy én is...

Miért baj apámnak, hogy én is rákaptam az erős paprika evésre?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondja ez erős neked, ne egyél, azt közbe meg előttem tömi be a paprikát. El is dugja hogy ne tudjak enni. Minden más téren is ezt csinálja semmit nem akar megengedni mindig azt mondja gyerek vagyok ehhez és ehhez a dologhoz még, aztán közben 18 éves vagyok. Azt mondja hogy csak a tanulással foglalkozzak, meg a munkával. Ilyeneket is mond mindig hogy a szerelemhez is gyerek vagyok még meg a piához,cigihez. Ezeket is titokban kell csinálnom. Meg a barátommal is csak titokban talizhatok mert apám nem engedné hogy el menjek egyedül talizni bárkivel is.

Nagyon idegesítő a viselkedése. Mit lehetne vele kezdeni? Anyám meg mint egy pincsi kutyus mindenbe hallgat rá. Mindig igazat ad neki.



2023. máj. 16. 09:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

kontrollmániás az édesapád sajnos. :S:S

Szeret mindent kontrollálni, ráadásul lehet, hogy direkt, szándékosan nem akarja észrevenni, hogy felnőttél; és beléd is ezt sulykolja, nyomatja, hogy ez legyen benne a tudatodban; hogy még tényleg gyerek vagy; és kedvére irányítgathasson továbbra is.

Meg még, lehet, hogy megijedt;hogy felnőttél, és el kezdtél kicsúszni az irányítása alól, hogy vannak már saját gondolataid, tettekben is már önállósodsz; ez akár egy jótékony szándékú, de káros féltés is lehetne; lehet, hogy ez is benne van; csak nem tudja jól kommunikálni, mert nem elég fejlett hozzá érzelmileg, vagy IQ-ilag. A paprika esetében lehet, hogy félt tőle, hogy brutál csípni fog neked, és elvörösödik a fejed, és satöbbi; ez már viszont lehet egy jótékony, apai törődés is a maga módján; de ha tényleg annyira nagyon szeretne téged, és látod, hogy önszántából te magad szeretnéd kipróbálni a csípőspaprikaevést, akkor meg kéne engednie. Szóval szerintem itt csak az játszik, hogy irigy, magának akarja az összeset. Hogyha te nem eszel belőle, több marad neki.


Szerintem apád összességében nemjó arc. Nem akar téged elismerni önálló, teljes értékű entitásként; vagy mert az egója azt diktálja, hogy irányítson mindenkit; vagy mert tudatalatt (vagy akár fölött) nem hajlandó elfogadni, hogy felnőttél, felnőtt lettél; és vannak már önálló , saját lépéseid. Ebben lehet egy pici féltés is, de szerintem inkább irányításmánia, az van túlsúlyban ebben a helyzetben. Ha csak simán féltésről lenne szó, akkor azért még attól engedné, hogy elmenj erre-arra; saját belátásod szerint. Elvégre 18 éves vagy.

Szóval, amiket leírtál, én azok alapján nem rokonszenvezek apuddal, de hát ez van.

Ja és a másik ok, lehet, hogy annak idején ővele is így bántak a szülei, nem engedték el, nem ismerték őt el, stb. Szóval lehet, hogy ő is ki akarta ezt próbálni, hogy ő "uralkodik" valaki(k) felett. Vagy akár a munkahelyi uralkodást is lehet, hogy ide hozza, hogy ott nem ő a főnök, és akkor ennek kapcsán is kiéli rajtatok az irányítást; amikor ő mondja meg , mi a tuti. Ezalapján meg lehet,hogy önbizalomhiányos, és neki szüksége van rá, hogy dirigáljon, hogy ő mondja meg a frankót, hogy rendesszintűnek érezze az önértékelését. Vagy pl tényleg, ezt a mintát látta, hgoy az apja is mindent így irányított, kontrollált, és így ebbe szocializálódott bele, hogy egy családban az apának kell mindent irányítania, kordinálnia; és neki ez a normális; és semmi bajt nem lát ebben, ezt szokta meg, azt hiszi, hogy ez a normális, hogy így viszonyul, afféle "parancsnokként". Szal meg még pl viszi tovább, akár tudatosan, akár tudattalanul azt a mintát, ami beleivódott; ezt látta maga előtt , nem ismer másmilyent.

2023. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
61%
Csodálom hogy senkinek nem esett le eddig, hogy ez a multkori " téliszalámis " kérdés folytatása... Csak msot enm késő este írta ki.
2023. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
22/ nem én voltam az hiszen nekem már sajnos apám szigorúsága miatt kilenckor ágyba kell lennem.
2023. máj. 16. 14:43
 24/27 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező - nézd a dolog jobbik oldalát, hisz így legalább van elég időd játszani a kukiddal!

:-)

2023. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
59%
25 éves vagyok se alkohol semmit nem engednek!
2023. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg nem is szeretem :)
2023. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó vagyok!Nekem se engednek semmit 25 évesen!De igazuk van ne legyek az alkoholtól hülye!Úgy beszélnek velem hogy rohadjon ki az életem meg mégcsúnyábban ha megvertek nem védtek meg!
2023. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!