Szülők. Ez jogos?

Figyelt kérdés

Szóval. Olyan házunk van hogy az én szobám és a szüleim szobája között van egy üveg ajtó. Régen ott jártak el, utana rábeszeltem őket, hogy csináljanak egy külön bejáratot, meg is lett, de a köztes ajtó megmaradt, tehát a fények és zajok ugyan ugy átszűrődnek. 5 éve lett meg az ajtó, azóta igérgetik, hogy majd elfalazzák a köztes ajtot, de semmi..

17 éves vagyok, barátnőket mar nem is szívesen hívok át emiatt, mert ha ők is épp a szobaba vannak, nem tudunk beszélgetni se úgy hogy ne hallják. Utoljára 1 éve aludt itt egy barátnőm, de éjszaka elment, annyira zavarta apám horkolása. Nagyon ciki volt nekem.

Van egy barátom másfél éve, együtt aludni emiatt csak náluk szoktunk, minden szombat este.

Most viszont az apja megharagudott rám, azt mondta nem akar tobbet ott látni engem. Mindezt azért mert azt mertem mondani neki, hogy ne erőltessen olyan szakmát a barátomra ami nem érdekli őt, had válasszon olyat amit szívesen csinálna.

Most nálunk kéne aludjunk de igy eleg kellemetlen. Mondtuk nekik, hogy álljuk a felújítási költségeket, de azt mondták erre most nincs idejük, a szoba így marad.

Közelben a szállodák es panziók eszméletlen drágák.



2023. máj. 19. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Jogos - nem jogos az ő lakásuk, ez van sajnos. Nem értem, miért kell ezen befeszülniük, próbáljatok még egyszer beszélni velük (nekik se költségük, se fáradtságuk nem lenne vele és hasonlók).

Megvan a motiváció a kirepülésre.

2023. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az oké, de diákmunkával nem lehet albérletet fenntartani, rezsit fizetni, plusz néha enni is kéne, meg egyéb dolgokat vásárolni.. :D
2023. máj. 19. 21:48
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Nalunk csak egy darab gipszkartonnal volt lezarva az ajto. A kulso keretbe lett szabva es a csukott ajtora becsavarozva. Az felfogta a hangot es a fenyt id. Ha van lehetoseged, tolhatsz ele szekrenysort, az is tompit valamelyest.
2023. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Vegyél hungarocellt, vágd méretre, rakd az ajtó elé és takard el egy függönnyel, szekrénnyel. De lehet kapni mindenféle speckó hangszigetelő lapot is.
2023. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Mivel övék a lakás ök mondják meg ezt.
2023. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Az ajtó elé tolsz egy szekrényt, az üvgfelületre ragasztasz plakátot. Talán segít. Mondd apádnak, hogy nyugodtan akarsz dugni!
2023. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

"Most nálunk kéne aludjunk"


Miért, kötelező?


És igen, amíg a szüleid házában laksz, addig neked kellene alkalmazkodni jobban.


Bár a szüleidet sem értem, hogy mé jó az nekik, ha áthallatszik hozzád, amikor ők dgnak, mivel feltételezem, hogy akkor ez visszafelé is áthallatszik...

2023. máj. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Jogos - nem jogos, ez van. Azt viszont nem értem, minek szólsz be a barátod apjának, hát az ő dolga a saját családi ügyeit intézni, még ha 20 éves házasok lennétek, akkor sem a te dolgod lenne kiosztni az apóst.
2023. máj. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Okés kicsiként jó volt ez a megoldás valószínű nem jöttél arra rá, hogy pontosan milyen hangok szűrődnek át a szobaajtón.


Anyádék nem szexelnek vagy csak nem zavarja őket, hogy a kamasz lányuk hallja?

De fordított esetben is apádékat nem zavarja, ahogyan hallják, hogy éppen szexeltek?

Simán megmondanám nekik, hogy elég szar helyzet ez, és, hogy igen is szeretnél a szobádban is együtt lenni a barátoddal.

2023. máj. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Hát dugjatok akkor amikor nincsenek ott. Nemcsak a sötétben a takaró alatt misszionáriusban lehet. Meg nem kell dúvadnak sem lenni ha ennyire szégyellősek vagytok... Bár lehet ha egyszer végighallgatja a család hogy megreszelnek alaposan, maguktól falazzák le a szobát.


A párod családjával meg nem kéne összeugrani meg ha jogos is, mert gyorsan tárgytalanná válik a falazás témakör.

2023. máj. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!