Szülők. Ez jogos?

Figyelt kérdés

Szóval. Olyan házunk van hogy az én szobám és a szüleim szobája között van egy üveg ajtó. Régen ott jártak el, utana rábeszeltem őket, hogy csináljanak egy külön bejáratot, meg is lett, de a köztes ajtó megmaradt, tehát a fények és zajok ugyan ugy átszűrődnek. 5 éve lett meg az ajtó, azóta igérgetik, hogy majd elfalazzák a köztes ajtot, de semmi..

17 éves vagyok, barátnőket mar nem is szívesen hívok át emiatt, mert ha ők is épp a szobaba vannak, nem tudunk beszélgetni se úgy hogy ne hallják. Utoljára 1 éve aludt itt egy barátnőm, de éjszaka elment, annyira zavarta apám horkolása. Nagyon ciki volt nekem.

Van egy barátom másfél éve, együtt aludni emiatt csak náluk szoktunk, minden szombat este.

Most viszont az apja megharagudott rám, azt mondta nem akar tobbet ott látni engem. Mindezt azért mert azt mertem mondani neki, hogy ne erőltessen olyan szakmát a barátomra ami nem érdekli őt, had válasszon olyat amit szívesen csinálna.

Most nálunk kéne aludjunk de igy eleg kellemetlen. Mondtuk nekik, hogy álljuk a felújítási költségeket, de azt mondták erre most nincs idejük, a szoba így marad.

Közelben a szállodák es panziók eszméletlen drágák.



2023. máj. 19. 21:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Okoska.
2023. máj. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

7, azt írtam hogy KÉNE nem azt hogy kell. Dirket így írtam, mivel nem, nem kötelező semmi sem, nyilvánvaló, de gondolom te is voltál már szerelmes, és jól esett leglabb heti 1x együttaludni azzal akit szeretsz.


Amúgy meg, az apja olyan szakmát akar ráeröltetni ami neki tetszik, es nem engedi hogy a barátom azt válassza amit szívesen csinálna. Ezt eleg nehéz szó nélkül hagyni azért. Nem szeretem az ilyen szülőket. Feleslegesen b**na el több évet az életébol.

2023. máj. 20. 09:28
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Össze vissza beszélsz :D

"Van egy barátom másfél éve, együtt aludni emiatt csak náluk szoktunk, minden szombat este."


Majd ezt írod, de az okát nem:


"Most nálunk kéne aludjunk" - te vagy unatkozol, vagy troll vagy, vagy fogalmazni nem tudsz. Mindenesetre a szüleid lakása NEM A TIÉD.

Ezt kéne már felfogni minden tininek. Lehet javaslatot tenni, de nekik kell eldönteni, mit akarnak felújítani a házon, meg van-e rá egyáltalán pénz rá.

2023. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Mit nem ertesz??

A kéne nálam azt jelenti hogy jó lenne, a kell meg azt hogy kötelező.

Jó lenne együtt aludni, de ha nincs rá lehetőség akkor nem fogunk mert nem kötelező csak jó lenne, ha továbbra is együtt tudnánk aludni. Mit nem lehet ezen érteni?

2023. máj. 20. 12:04
 15/18 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, te tuti troll vagy.
2023. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%

12-es: ja, csak én akkor nem szóltam be a párom szüleinek.


Ahol vendég vagy, ott illik a házigazdát tiszteletben tartani!


A párodnak is van szája, csak meg tudja magát és a jövőbeli terveit, szakmatanulását védeni a saját apjától vagy nem ?!


De ugyanez igaz rád is, mert a szüleid tulajdona a ház és nem a tiéd.


Kérheted őket, de nem jogszerűtlen, ha nemet mondanak.


Dgjatok akkor, amikor a szüleid nincsenek otthon.


A nálatok alváshoz nem kell hangszigetelt fal, a horkolás ellen meg elég egy füldugó. A pénzt meg, amit meg felújításra költenétek, fordítsátok olyan szakma tanulására, amivel minél hamarabb önálló lábra állhattok és akkor majd a saját kecótokban azt csináltok, amit akartok.

A máséban nem. Ezt fogadd el!

2023. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

De a szüleim mindig otthon vannak.

A párom apja egy idegbeteg állat, ezért nem mer vele szembeszállni. De már megbántam hogy beszóltam neki (amúgy jogosan). Bocsánatot fogok kérni, hátha újra átmehetek.

2023. máj. 20. 21:09
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
#17 Ehhez nekünk már semmi közünk nincs, majd egyszer a párod is felnő, meg te is felnősz, és kitapasztaljátok, hogyan lehet konfliktusokat kezelni ilyen meg olyan embertípusokkal. :)
2023. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!