Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleiddel élsz, akkor...

Ha a szüleiddel élsz, akkor csak úgy lehet egészséges maradni, hogy érzelmi falakat építesz magad körül?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy elszeparálod őket magad körül


..és amint kontrollálásba átmegy a kommunikáció, azt mondod, hogy

"köszönjük, ledobsz mindent a kezedből és egy napig, vagy tovább, mintha nem is léteznének"?


Nyilván az ésszerű módszereket már próbáltam, közölni velük, hogy ezt ne vagy azt ne..de nem működik, mindig mintha az előző szóváltásból nem tanulnának semmit és elkezdenek úgy kezelni, mint egy 5 évest aki nem tudja bepelenkázni magát?


2023. máj. 20. 13:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
A családtagok ezért nem élnek együtt. Pont olvastam egy másik kérdést, egy pár azon tanakodik, hogy odakoltozzenek-e a nagyihoz az ingyen lakhatás miatt. A válaszadók 98%-a azt javasolja, hogy ne, mert a nagyi úgyis bele fog szólni az életükbe (saját tapasztalatuk alapján is). És igazuk van, az emberek egyszerűen nem bírják ki, hogy ne érvényesítsék a saját akaratukat, mindenki azt hiszi, hogy ő tudja a legjobban, és a másiknak irányt kell mutatni.
2023. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11es


De a megoldás erre az lenne, hogy "megférfiasodni" és belesz.rni abba amit mondanak, nem?


Annyira ált úgysem akarják, hogy elüldözzenek, csak a "jó szándék" beszél belőlük


A probléma az szerintem, hogy az ember ezt a kéretlen segítő szándékot magára veszi, és akár odáig is fajulhat, hogy elrontja a hangulatát, a napját stb.. ahelyett, hogy csak megtanulná nem felvenni/belesz.rni abba amit a másik mond


Ez az ami nálam egy élethosszig tartó tanulás, és szerintem sokaknál

2023. máj. 21. 18:48
 13/15 anonim ***** válasza:
12. És akkor inkább egy biorobot leszel, mint boldog? A rossz dolgokat nem konzerválni kell, hanem megoldani.
2023. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

De egy 2vel felettebb jövő generációból lévő embert nem lehet megváltoztatni


Ezen probáljunk valamit javítani? Őszintén szólva már a többnél is többször is elindultam ezen a vonalom, minden áron, különféle módon közölni a másik féllel az én oldalamat.. De ennek nem sok értelme van


Legtöbbször éveken át keresztül kell közölni ugyanazt az infót a másiknak, hogy vegye a lapot.


Ezt nyilván akkor tudom meg tenni, hogy ha az ő lehúzása nem hat rám annyira, hogy eltántorítson attól, hogy folytassam az én utamat


Tehát mondjuk úgy eléggé taktikusan és tudományosan kell megközelíteni a dolgot ahhoz, hogy legyen belőle valami is


De ez a na majd én megmondom neki hozzáállás az én életemben sosem működött, ezt már elégszer tapasztaltam, hogy nem ez a megoldás

2023. máj. 21. 20:25
 15/15 anonim ***** válasza:
Magadon kell javítani, azaz megoldanod, hogy elköltözhess.
2023. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!