Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit vertek a...

Van itt olyan, akit vertek a szülei, de mégis jó kapcsolatuk van velük?

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 10:40
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
0%
Manapság sokkal több a semmire kellő paprikajancsi és a nádszál liliom kisasszony/(úr), akik azt is bántalmazásnak veszik ami nem is az, és mindentől is traumatizálódnak. Ezt önti már jó rég óta a mainstream media, a deviáns lett a normális. Aki meg védi a jelenlegi helyzetet az is hasonlóan akaratgyenge és az agya nem fogja elfogadni, hogy ő a kis nyomi. Hát persze, hogy másokban keresi a hibát és szajkózni fogja, hogy igen régen szarabb volt, csak nem lehetett kibeszélni (ilyen hülyeséget)...
2023. máj. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
31, ezek tények. Régen mindenki otthon nyomorogta ki magát. Nem lehetett elmondani...
2023. máj. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít verésnek? Kiskoromban volt hogy 1-2 nagyobb pofont is kaptam apámtól, egyszerűen nem használt a szép szó. Nem haltam bele és jó a kapcsolatom a szüleimmel.
2023. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
Engem bántottak sőt éreztem is úgy hogy lett volna mit ennek csak direkt úgy főzött anyám hogy nekem ne jusson. A mostoha apám el törte a kezem és be törte a fejem. Bele menekültem egy kapcsolatba a srác is bántott. Se a szüleimmel se az elemmel nem vagyok jóba a bántalmazás megbocsájthatatlan
2023. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
100%

33as tudod mi számít verésnek ?

Amikor idegből vernek azzal ami éppen a kezük közelében van addig amíg le nem nyugszik a támadó (szülő)

2023. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
62%

Annyira okos itt mindenki, hogy elítélendő a gyereket megütni. Szerintem meg egy-két kisebb seggreveréstől senkinek sem lett baja. Komoly veréseket, bántalmazásokat természetesen elítélem én is.

Az a baj, az ember nem ezen gondolkodik, mikor gyereket vállal, hogy majd mit fogok tenni, mikor nem fogad szót. És amikor ez megtörténik, akkor azt teszi általában, amilyen mintát hozott, mert nem tud másik eszközt.

Ha megnézitek, az idők folyamán nagyon sokat szelídült a verés mikéntje. Régen nem volt ritka a szíjjal verés és egyéb súlyos bántalmazások, ami konkrétan fizikai sérülést (is) okozott a gyereknek. Később már nem nem volt ez jellemző, kisebb ütlegelés volt csak. Ma meg jellemzően az sem.

Így változnak a dolgok. Ettől még nem feltétlenül szar ember, aki 50 évvel ezelőtt megütötte a gyerekét.

2023. okt. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

36os szerintem amikor verésről beszélünk akkor nem egy vagy két évente elcsattano pofonrol van szó. Hanem rendszeresen verésről amikor egy gyerek nem tudja magát megvédeni mert még olyan kicsi és a szülője veri.


Amúgy meg a verésnél tudod mi a rosszabb ha a saját szülőd megnyomomoritja a gyermeke lelkét a szóbeli megalázásokkal a közvetlen és közvetett agresszióval.

2023. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!