Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit vertek a...

Van itt olyan, akit vertek a szülei, de mégis jó kapcsolatuk van velük?

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 10:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
97%

Engem soha nem ütött meg. Talán egyszer. De nálunk komplikált a helyzet minden téren. Viszont lelkileg elég sok szart kaptam. És nem pont az miatt aki nevelt, hanem aki még ott élt.

Ennek ellenére büszke vagyok magamra mert korrekt normális ember lettem. A hiányosságaimon pedig dolgozok.


Azt merem kijelenteni, hogy sem a fizikai sem a lelki bántalmazás nem normális!

Annyira utálom, amikor azzal jönnek, hogy de hiszen régen is így ment, mégis felnőttünk. Ja fel. Nézd meg hány ember roncs lelkileg, és sokak még empátia hiányban is szenvednek. Ha nekem szar, legyen neked is szar....viszont annak örülök, hogy ezt már sokan kezdik felismerni, mármint magát a problémát.

2023. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%
Engem vertek de nem beszéltünk róla 15 évig. Valahogy éreztem, hogy nem beszélhetek. Elmondtam egyik nagymamámnak, aki szomorú volt emiatt, de nem tudott mit tenni, akkor már nem bántottak fizikailag, csak utólag mondtam el. Aztán senkinek sokáig. Majd pszichológushoz kezdtem járni és feljöttek ezek az emlékek. Nálunk volt verbális bántalmazás is, úgyhogy nem csak a verés miatt, de mindig éreztem, hogy nem vagyunk közeli viszonyban a szüleimmel, de úgy normálisan elvoltunk. Szóval feljöttek az emlékek, elmeséltem a páromnak, hogy megvertek többször is 15 évvel ezelőtt. Majd másnap szüleimnek is felhoztam ezt az emléket. Apámmal beszéltem csak mert ő volt nyitott rá és ő nem így emlékszik. Bár tény hogy szar a memóriája de biztos benne van az is hogy nem akar szar szülő lenni és az agya átcseszi. Nos velük mostanában próbálom helyrehozni a kapcsolatomat, sose lesz az igazi, de egy normális, ahol nem a sebzett kisgyerek vagyok, talán kialakulhat. De ez még idő.
2023. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
97%
Most olvasom a kommenteket, hát elég gyökér aki szerint most van több problémás ember és régen semmi bajuk nem volt pedig vertek mindenkit :D Ez olyan, minthogy régen nem volt ennyi meleg. Dehogynem. Csak el kellett fojtani és hetero házasságba kényszerültek, ma már nem ciki melegnek lenni és a közösségi médiának hála értesülünk róluk. Biztos minden faluban volt egy meleg vagy biszex, csak nem mondhatta el, nehogy degeneráltnak higgyék.
2023. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

De ne is "legyintsen" a gyerekre (mármint pofonra gondolok). Lehet mondani, hogy az nem is verés, na de szerintem azért elég gáz, hogy anyámnak (68-as születésű vagyok) az egyetlen érve az volt, ha nem akartam valamit megcsinálni (ami nekem aránytalanul kényelmetlen volt). Pl. nem akartam a strandon beállni a 200 méteres sorba 9 évesen, hogy ő lángost zabálhasson (én utáltam a lángost). Egyből már kaptam a pofont, legalábbis megindult felém és emelte a kezét. De bármi ilyen volt, az első eszköze ez volt.

Nekem nem jó a kapcsolatom vele, és egyre rosszabb. Most már édesgetne, de valaki jól írta itt egyszer, hogy a való az, amilyen az ember az ereje teljében volt, nem az, amikor már vén sz@r, és fél, hogy rá se nézek majd.

2023. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

#24 "Most már édesgetne, de valaki jól írta itt egyszer, hogy a való az, amilyen az ember az ereje teljében volt, nem az, amikor már vén sz@r, és fél, hogy rá se nézek majd."


Így van és sokan elfelejtik ezt. Nagy mellénnyel szarráverik és alázzák sokan a gyereküket és ijesztő, hogy meg sem fordul ilyenkor a fejükben az, hogy a gyerekük egyszer fel fog nőni és mindenre emlékezni fog. És akkor majd ők fognak rászorulni a gyerekük segítségére, csak hát ugye azt kapják majd vissza, amit kiérdemeltek szülőként: magasról le lesznek sz.rva.


Igazából ennyi a történet.

2023. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam pár pofont. Mindegyiknek megvolt a maga oka, de nem mindegyik volt igazságos.


Ennek ellenére jó a kapcsolatunk, mert sokat foglalkoztak velünk, mindenben segítettek, támogattak. A véleményünket figyelembe vették, nem voltunk leugatva.

2023. máj. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jóban velük, agresszív emberek voltak akiktől félnem kellett. Örök trauma.
2023. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szintek.Különbségek sajnálatos de így történik. Van igen.
2023. máj. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Onmagaban a veres tag fogalom. Oke, hogy ma mar el kell itelni az egeszet, de valodi rossz viselkedesre nem fajdalmas, de megalazo suhintast szinte mindenki kapott. Ettol fuggetlenul lehet, hogy valaki a bantalmazo szadista apjanak banyakat ad pl az adofizetok penzen, egy pelda csak.
2023. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
#29 Szerinted én “verve” voltam? Kaptam nyakon vágásokat, nem azt mondom hogy durvák voltak (bár az is igaz, hogy nem emlékszek túlságosan rájuk) és nyomokat se hagytak soha, de azért érezhetők voltak.
2023. máj. 27. 17:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!