Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most szerintetek mitévő...

Most szerintetek mitévő legyek?? 18 éves fiú vagyok, apám 14 évvel ezelőtt hagyott el, és ma meg megkeresett volt nálunk, csak én nem voltam itthon, szeretne velem találkozni...

Figyelt kérdés
Ti mit csinálnátok az én helyzetemben?

2023. jún. 6. 01:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%

Nem találkoznék olyan emberrel, aki x éven át szrt a fejemre.


Jaj, persze, biztosan anyám tehet róla, stb, NEM a felnőtt, önálló ember, aki meg sem akarta oldani a találkozót. Hagyjuk.

Ha 14 éven át nem voltam fontos neki, ne most legyek - főleg milyen érdekes, épp, amikor már nagykorú vagyok - ergo lehúzhat, ha akar.

2023. jún. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 NTBS ***** válasza:
83%
Egy találkozót megér. Kipuhatolod mit akar aztán döntesz.
2023. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Hovarju ***** válasza:
82%

Ha kihagyod ezt a találkozót később azon fogsz kattogni mi lett volna, ha...


Én is azt javaslom, hogy találkozz vele. Aztán majd kiderül érdemes-e folytatni.

2023. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

Találkozz vele és kérj tőle pénzt! Az a minimum, legalább azt adjon, ha érzelmileg ennyire hanyagolt, nem törődött veled, nem érdekelte, ha bármi bajod volt, beteg voltál, vagy összeveszél egy barátoddal, semmi sem érdekelte veled kapcsolatban.

Tedd fel neki ezt a 2 kérdést:


1. Mennyi pénzzel tudsz támogatni, mennyit akarsz nekem adni - mert gondolom, hogy gyűjtöttél nekem, ha már ennyire találkozni kartál?!


2. Miért hanyagoltál el teljesen, miért nem érdekelt a sorsom , a létezésem sem?


Ha börtönben volt, onnan is írhatott volna leveleket, tehát még az sem indok.


Arra nagyon vigyázz, hogy ne hagyd magad zsarolni, befolyásolni, ha ő kér bármit, akkor mondd neki, hogy te voltál a felnőtt, neked kellett volna és kellene adnod és nem kéregetned kellene, ha sajnáltatja magát, hogy beteg, meg gyenge, vagy azt hazudja, hogy halálos beteg, ne hidd el neki, mert nagy az esélye annak, hogy csak érdekből akar veled találkozni. Ha beteget játszik, akkor mondd, hogy nem vagy bank, se orvos, sem segélyszervezet, hanem csak egy elhagyott gyermek vagy. Érezze csak magát ő rosszul.

2023. jún. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
De még ha ígér valamit, azzal is légy óvatos! Olyanra gondolok, hogy bevesz a vállalkozásába, vagy hogy együtt fogjatok valamibe. Ne írj alá semmit!
2023. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
28%

Arról nem írtál hogy milyen körülmények közt hagyott el 14 évre. Persze nem sok enyhítő körülmény van ami miatt ki lehetne ezt magyarázni, ha csak nem börtönbe volt. De nem is tartozik rám hogy milyen körülmény volt, ezt neked kell tudnod, mérlegelned. Én a helyedben biztos adnék neki egy esélyt, főleg hogy ha jól értem még nem is ismered. De ezt az én élettapasztalatomból írom. Egy esélyt mindenki megérdemel! Nem tudhatod hogy milyen kapcsolatotok alakulhat ki, lehet hogy jobb mint gondolnád.

De mindenképpen résen kell lenni, hogy ne hagyd magad kihasználni ha ez lenne a szándéka. Sok sikert! Az őseink csak az őseink, de kihasználni ne hagyd magad.

2023. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
87%
Aki a 14 év alatt legalább egy levelet nem küldött, ergó nem érdekelted azt ne hogy már most visszafogadd vagy bármi
2023. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
93%
Te mit szeretnél, Kérdező?
2023. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
73%

Én is hasonló szituációba voltam, hogy kisgyerekként hagyta el a családot Apám, és nem hallottam róla egészen felnőtt koromig.


Aztán egyszer megkeresett, és én pedig találkoztam vele kíváncsiságból. Anyám korábban elmondta őt mindennek, aztán meghallgattam az ő oldalát is. Nem részletezném most itt, de anyám legalább annyira hibás volt, (ha nem jobban) a válásban.


Kiderült, hogy apám próbálta velem felvenni a kapcsolatot, csak hát anyám aktívan akadályozta ebben mindenféle mesetrkedésekkel, és közben meg beadta nekem, hogy apám leszar engem.


Szóval végül is valamennyire helyrejött a kapcsolatom apámmal - nem azt mondom, hogy hű de jóban vagyunk, de vele még mindig jobban vagyok, mint a rohadék, manipulatív, energiavámpír anyámmal.

2023. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
13%
Ha annyira akar akkor fog még keresni.
2023. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!