Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem engedi, hogy elválla...

Anyám nem engedi, hogy elvállaljam nyárra ezt a munkát, hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Ugyebár itt a nyár, végre le is érettségiztem aztán gondoltam keresnék magamnak valamilyen munkát viszont nem nagyon van a környéken semmi.

Tegnap fater hazaállított azonban egy munkaajánlattal. Neki van egy haverja akinek van egy kis fuvarozós cége és most pont nincs neki sofőrje az egyik kocsira. Ez ilyen ponyvas kisteherautós munka. Az a lényeg, hogy hétfő hajnalban kell indulni és pénteken jövök haza. Németország, Olaszország, Benelux államok, Spanyolország, Franciaország, Anglia és Dánia amit járnak vele. Ritkán vannak kisebb fuvarok Szlovákiába vagy Ausztriába is.


2 éve megvan a B jogsim amely pont elég lenne nekik, ráadásul előnyben vagyok, hogy ismernek. Imádok vezetni szóval gondoltam mennék.

Anya viszont nem enged arra hivatkozva, hogy tapasztalatlan vagyok még, ráadásul az ilyen fuvarosokat nem ritka, hogy ki is rabolják meg akár meg is ölik és félt engem.


Én mondtam, hogy nem kell félteni mert normálisan fogok közlekedni. Autópályán nem lépem át a 130at és németben is nagyon max 150 amit mennék sebességhatár nélküli szakaszokon és minden korlátozásnál visszalassítok a megengedettre. Tehát ésszel megyek meg figyelek nagyon. Minden koncentrációm az úton lesz.


A rablásokra meg annyit mondtam, hogy majd tárcsázom a 107et és nagyon higgadtan, megfontoltan fogom kezelni az ügyet. Lesz nálam biztonság kedvéért úgyis egy bicska is meg elviszem magammal a légpuskámat is vész esetére.


De így sem tudtam meggyőzni. Szerintetek mivel próbálkozzak?

20/F



2023. jún. 19. 01:19
1 2 3 4 5
 1/48 A nagy Levin ***** válasza:
91%

Most érettségiztél, akkor elvileg elmúltál 18 éves. Ha tényleg szeretnéd csinálni a munkát, akkor állj a sarkadra.

A munkáról: nem egy álommeló naponta sokat vezetni, benzinkutaknál vécézni, az autóban, meg útszéli motelekben aludni, stb...de jól szokott fizetni. Ha az általad felsorolt országokba mész, akkor minimális az esélye, hogy kirabolnak, vagy ilyesmi. Az inkább kelet felé, Románia, Bulgária, Törökország stb. irányában sanszosabb (persze ott sincs rá túl sok esély).

Ja, a lépuskát meg inkább hagyd otthon.

2023. jún. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
74%
20 évesen a magad ura vagy.
2023. jún. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Thispain ***** válasza:
86%
Faterod tudja maximum meggyőzni.
2023. jún. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha már azzal kezdted h viszel légpuskát sztem anyádnak van igaza.


Mellesleg menj inkább pizza futárnak.

Az ilyen nemzetközi sofőröket hajtják mint a szar nem fogsz te 130-al menni

2023. jún. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
96%
Milyen nyelveken beszélsz? Mennyi nemzetközi vezetési, vezetési tapasztalatod van? Van-e PÁV-od, GKI-d, dolgoztál-e már ilyen munkakörben? Ismered-e az ilyen munkára vonatkozó szabályokat? Rendesen bejelentenek? Mekkora annak a ponyvás kisteherautónak a súlya veled és az áruval együtt? Az EU-ban a 112 valószínűbb, hogy működik. Szerintem a faterod meg a haverja se gondolta ezt komolyan.
2023. jún. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is engedd el, ez csak így elképzelve szép és jó, hiába tűnsz felelősségteljesnek. Talán ha belföldön lenne, beleférne, de nemzetközi semmiképp.

A sima futárkodással jobban járnál, időbeosztás szempontjából is jobb.

2023. jún. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Èn megkèrdeznèm, hogy a 2 èv alatt mennyi tapasztalatot szereztèl?

Mert nem elèg ha van jogsid, az csak egy dolog. Èn is imàdok vezetni, idèn lesz 7 ève, hogy megvan a jogsim, de magabiztossàgot ès rutint èn is akkor szereztem mikor pizzafutàrkodtam. Szerintem kezdj hasonloval es gyarapitsd egyre nagyobb körben a tapsztalatod. :)

2023. jún. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi volt a leghosszabb idő, amit eddig vezettél egyhuzamban? Mert ez így nagyon szépen hangzik, hogy imádsz vezetni. Én is szeretek, meg a párom is, aztán egyszer nyaralni mentünk, és 10 órás út után megbeszéltük, hogy ma már egyikünknek sincs kedve tovább vezetni, úgyhogy megálltunk egy éjszakára. Ha árut szállítasz időre, ezt te nem teheted meg.
2023. jún. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van anyukádnak. Jó szívvel nem ajánlanám az ilyen munkát senkinek. Nem egy leányálom az autóban aludni, parkolókban elvégezni a dolgodat, zuhanyzás nélkül lenni egy hétig. Általában csak akkor érsz vissza péntekre ha csak aludni állsz meg. Nézz utána mélyebben milyen ez a munka, mert csalódni fogsz. Egy ponyvással nem fogsz te 150-nel menni, és külföldön nem a 107 a segélyhívó.
2023. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
93%

Senki nem vette eszre hogy szunido van es az unatkozo h.lyegyerek elleptek az oldalt?


Ez akkora kamu mint ide Lachaza, nemhogy jogositvanya de autoskartyabol is csak a nagypapatol orokolt 1972-es kiadasu van ennek a szerencsetlennek.

2023. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!