Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem engedi, hogy elválla...

Anyám nem engedi, hogy elvállaljam nyárra ezt a munkát, hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Ugyebár itt a nyár, végre le is érettségiztem aztán gondoltam keresnék magamnak valamilyen munkát viszont nem nagyon van a környéken semmi.

Tegnap fater hazaállított azonban egy munkaajánlattal. Neki van egy haverja akinek van egy kis fuvarozós cége és most pont nincs neki sofőrje az egyik kocsira. Ez ilyen ponyvas kisteherautós munka. Az a lényeg, hogy hétfő hajnalban kell indulni és pénteken jövök haza. Németország, Olaszország, Benelux államok, Spanyolország, Franciaország, Anglia és Dánia amit járnak vele. Ritkán vannak kisebb fuvarok Szlovákiába vagy Ausztriába is.


2 éve megvan a B jogsim amely pont elég lenne nekik, ráadásul előnyben vagyok, hogy ismernek. Imádok vezetni szóval gondoltam mennék.

Anya viszont nem enged arra hivatkozva, hogy tapasztalatlan vagyok még, ráadásul az ilyen fuvarosokat nem ritka, hogy ki is rabolják meg akár meg is ölik és félt engem.


Én mondtam, hogy nem kell félteni mert normálisan fogok közlekedni. Autópályán nem lépem át a 130at és németben is nagyon max 150 amit mennék sebességhatár nélküli szakaszokon és minden korlátozásnál visszalassítok a megengedettre. Tehát ésszel megyek meg figyelek nagyon. Minden koncentrációm az úton lesz.


A rablásokra meg annyit mondtam, hogy majd tárcsázom a 107et és nagyon higgadtan, megfontoltan fogom kezelni az ügyet. Lesz nálam biztonság kedvéért úgyis egy bicska is meg elviszem magammal a légpuskámat is vész esetére.


De így sem tudtam meggyőzni. Szerintetek mivel próbálkozzak?

20/F



2023. jún. 19. 01:19
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
96%

GKI kártyád is megvan?

B jogsi biztos, hogy elég erre?


Max váltónak tudnálak elképzelni, de önállóan tuti nem mennék a helyedbe.


A célországok nyelveit vagy legalább németül jobban beszélsz legalább? (angolul még a románok se értenek).


Mit kezdenél egy defektnél?


Nem akarlak lebeszélni, de van ebben kockázat, viszont ha nagyon kalandvágyó vagy, vágj bele!

Anyukád nyilván félt, meg kell nyugtatni.

2023. jún. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Levezettem már megállás nélkül a Balatonig Nyíregyházáról. Ennyi volt a maximum.


#5 Azt nem mondták, hogy ezek kellenének. Nemzetközi tapasztalatom nyilván nincs, de nem is kérik. Ráadásul az első héten nem egyedül küldenek ki hanem egy tapasztalt csókával aki már benne van és megmutogatja a dolgokat.


A 130, 150 azt nem komolyan írtam. Az igazat megvallva 90, nagyon max 100-al mennék vele végig pályán is, úgy tudom nem is lehet megrakodva többel menni vele.


#10 Azért ez erős feltételezés volt a részedről. A kérdésem egyáltalán nem kamu.

2023. jún. 19. 08:12
 13/48 anonim ***** válasza:
92%
És a légpuskával mi lenne a célod? Megvédd magad sörösdobozoktól?
2023. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
36%
A fiam, pár évvel idősebben mint Te, ugyan ebbe belevágott ismeretlenül. Nagyon élvezte egy ideig, kb 7-8 hónapig. Semmi baja nem volt, semmi afférja, semmi vészhelyzete. Szerintem vállald el, az a 3 hónap semmi.
2023. jún. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
33%

Na ez tortenik ha sokat nezik a hiradot a TV-be.

Allj a sarkadra, az oreged tuti segiteni fog ha 0 ajanlotta a pozit. Plusz tapasztalatot is szerzel. Meg nehogy mar csak olyan elot fogadj el a jovoben amire Anyukad is rábólint. Kellemes nyarat!


"Anya viszont nem enged arra hivatkozva, hogy tapasztalatlan vagyok még, ráadásul az ilyen fuvarosokat nem ritka, hogy ki is rabolják meg akár meg is ölik és félt engem."

2023. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
60%

Az én fiam is ennyi idős volt, amikor nekilódult. Elég rendesen ki kellett lépnie a komfortzónájából. (Előtte sok szempontból önállótlan volt; nem kapott túl sok apai mintát sajnos..) Csont nélkül megugrotta. Azóta eltelt tíz év, és a 20 éves "kisfiúból" mostanra egy erős, bátor férfiember lett.

Hajrá, kérdező, és sok sikert!!

2023. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
90%
Ezt neked kell eldönteni hogy mész vagy nem. Felnőtt ember vagy. Anyud lehet be fog rágni de majd megbékél. Sok sikert!
2023. jún. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
78%

Az a jó meló, amit valamennyire az ember szeret csinálni, úgyhogy szerintem próbáld ki, amúgy is jó tapasztalat a világot járni.


A legjobb ha megbeszéltek 1-2 hét próbaidőt, és ha nem tetszik, akkor nem kell csinálni, kiszállhatsz.

2023. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
97%
Légpuskát, mint olyant, nem viheted át a határon. Ha megtalálják nálad, iszonyat Nagy bajba kerülsz, ilyesmit csak engedéllyel lehet szállítani. Amúgy meg nagykorú vagy, tehát el vállalhatod a munkát.
2023. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
92%
valószínű nem fognak megölni, na de biztos van betanítás, nemcsak egy autóval mész első alkalommal a nagyvilágba. Akkor eldöntöd, kell-e neked vagy sem ez az állás. Így most ismeretlenül elég nehéz bmit mondani.
2023. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!