Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Képzelt apa jegyzőkönyvet...

Képzelt apa jegyzőkönyvet lehet újra kikérni a gyámhivatalnál?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a 11 éves gyereknek személyit kell csináltatnom. Mivel annak idején az apja a terhesség alatt lelepett és lemondott róla, nem neveztem meg, ezért képzelt apát állítottak ki a születési anyakönyvi kivonatban. Sajnos ez az irat tavaly elveszett, egy db fenymasolatom van róla. Lejárt a gyerek személyije, ez a dokumentum szükséges volt hozzá, nem tudom, a fénymásolt papírt elfogadjak - e, vagy újra ki kell kérni. Egyáltalán lehet újra kikérni ezt a papírt?
2023. jún. 25. 18:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint a határozatot a képzelt apa megnevezeséről.
2023. jún. 25. 18:58
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bemesz es kikersz egy uj anyakonyvet

Ugyis kelleni fog meg parszor

2023. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem az anyakönyv veszett el, hanem a jegyzőkönyv a képzelt apáról, csak fénymásolat formájában van meg. Ezt vajon a régi lakóhelyemen lehet csak kikérni, vagy a jelenlegi lakhelyem gyamhivatalaban is? (jó messze van a régi, ahol kiallították). A fenymasolatot elfogadnák szerintetek?
2023. jún. 25. 19:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A személyihez a születési anyakönyvi kell, ha képzelt, ha valós az apa.

A születésiben mi van az apa nevénél? ...gondolom nem az, hogy "képzelt apa"

Milyen vezetékneve van a gyereknek?

2023. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
14 éven alulinál mindkét szülő aláírása kell... Na most nálunk csak én vagyok, ezért kellett anno bemutatnom ezt a papírt.
2023. jún. 25. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

11 éves és lejárt a személyije? Ez hogy lehet?

Ha nem Magyarországon éltek, akkor hiába mondunk bármit is, az külföldre nem érvényes.

2023. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy lehet, hogy már a csecsemőknek is kell személyi.
2023. jún. 25. 19:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi akadályoz abban, hogy bemenj a lakóhelyed szerinti anyakönyvi osztályra, és megkérdezd?
2023. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az lesz, csak gondoltam hátha jártas ebben valaki itt.
2023. jún. 25. 19:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Melyik ország?
2023. jún. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!