Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzám meg a 6 éves...

Hogy magyarázzám meg a 6 éves gyerekemnek, hogy az anyja férjét csak a nevén szólítsa és tegye hozzá, hogy "apa"?

Figyelt kérdés
Eddig úgy hívta, hogy a neve +apa, pl.Petiapa, nyílván ez is idegesített, de mostanában néha már csak simán apát mond rá...Hogy szoktassam le erről?
2023. jún. 29. 13:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
21%
Hány éves?
2023. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy.
2023. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%
Semmit nem tehetsz. Vele van többet a gyerek, kötődik hozzá, ezt fejezi ki az apa megszólítással.
2023. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
95%
Ja, bocs, benéztem, látom, hogy hatéves... egy hatéves gyereknél nem várhatod el, hogy ilyen szigorúan kövesse azokat a szabályokat, amiket Te így felállítasz neki.
2023. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%
Ha ő tényleg apaként bánik vele, szereti, jól neveli akkor mégis mi a gond ezzel?
2023. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk neked ebbe épp semmi beleszólásod.


Nem tudom, feltűnt-e, hogy az a másik férfi neveli a gyereket, nem te, és felesleges irigykedés helyett fogadd el a tényt.


Nyilván okkal nem vagy már képben a volt feleségednél.

2023. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%
Hár ha velük él, akkor inkább örülj,hogy apának tekinti,aki gondoskodik róla, biztonságban érzi vele magát,és hallgatni fog rá később is tinikorban,mikor az anyja nem lesz elég.Inkább örülj tényleg,hogy jó a kapcsolatuk,ne pedig irigykedj,és semmiképpen se akarod neki megmagyarázni,hogy hogyan szólítsa azt a férfit,aki a családjában most tényleg az apa.Ha jó apja vagy, akkor ettől nem szeret kevésbé,ha nem, akkor meg változtass,mert pár év,és nem mondhatsz meg neki semmit,nemhogy azt,hogy kit hogyan szólítson.
2023. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
72%

Minden egyébtöl eltekintve igen hülyén hangzik, ha Petiapa-ként szólítaná a nevelöapját, mindenhol - óvoda, iskola, baráti társaság - magyarázhatja a gyerek, hogy mi van, miközben nem is igazán érti, ha meg apának szólítja, akkor senki nem köt bele, nem kérdezösködik (rajtad kivül).


Másrészt meg semmit nem változtat egyikötökkel szemben sem a kapcsolata, ha apának szólítja öt (is). Egy elnevezés semmit sem jelent, de a ygereke utálják bonyolítani a helyzetet.

2023. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%
Az én öcsém "pótapukámnak" hívta a nevelőapánkat, én a keresztnevén. Sosem tanította neki senki, valószínűleg vagy ő találta ki vagy hallotta valahonnan. Nem kell mindenbe az ördögöt látni, minddnesetre szerintem ne erőltess rá olyat amit nem akar. Főleg ha ő 12 napon keresztül így hívja azt a férfit aki apaszerepet tölt be a csaladjában, majd 2t nálad, ahol megpróbálod megváltoztatni.
2023. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%

Én értem,hogy zavar, de ez az egóról szól.

A gyereked nyert egy még egy APÁt,aki gondoskodik róla, segít nevelni,patikába rohan éjjel, te pedig szövetségest, akivel együtt bujkálhattok egy fa mögött a fesztiválon, amire a 16 éves gyerek mindenképp el akar menni,de ti tökre aggódtok és így inkább háttérben elbújva ott lesztek erősítésnek. Próbálj meg megbarátkozni ezzel az emberrel.A mozaik családokkal,ha jól csináljátok a gyerekek sokat nyerhetnek - ha már így alakult.

2023. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!