Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzám meg a 6 éves...

Hogy magyarázzám meg a 6 éves gyerekemnek, hogy az anyja férjét csak a nevén szólítsa és tegye hozzá, hogy "apa"?

Figyelt kérdés
Eddig úgy hívta, hogy a neve +apa, pl.Petiapa, nyílván ez is idegesített, de mostanában néha már csak simán apát mond rá...Hogy szoktassam le erről?
2023. jún. 29. 13:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
48%
Sehogy, ő nem az apja?
2023. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%

ne hisztiz ,nekem 20+évig kb6 ėves koromtol egészen mig meg nem halt volt a nevelőapåm az APÁM.a vérszerintit csak gyerekkoromba látam párszor.


egy gyereknek lehet 2 apja is az ėlete során.

2023. jún. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell leszoktatni, nem hiszem hogy ezzel bárki kárt okozna.
2023. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
91%

Én olyan jól éreztem magam az anyám új párjával hogy majdnem azt mondtam neki hogy APA. Tizenévesen!

Pedig imádom apukámat is nagyon, de ő is sokat tett értem.

2023. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
90%
Miért szoktatnád le? Ez nem káros pszichológiailag.
2023. jún. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
19%
Soha nem volt még gondolat sem hogy a gyerek apának szólítsa ha nem az apja... Én ugy gondolom az anyának kellene szólni, ha csak nem ő erőlteti,vagy mondja neki. Egy gyereknek nincs két apja. Nem tudom esetleg ha neked lesz valaki, es5 nálad mondjuk Barbi anyu lesz anyuka mit szólna? Erről beszéljetek mindenképp.. NEM AZ APJA ATTÓL MERT velük lakik. Ha nem lenne apja vagy leszarnád akkor sem lenne az apja.
2023. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
68%
26 lehet,hogy különb apja a gyereknek,mint a saját apja.A gyerek majd eldönti.6évesen se hülye már,és egyáltalán nem biztos hogy bárki mondta neki hogy így szólítsa, egyszerűen kialakult benne,hiszen vele él,és a gyerekek általában anyával,meg apával élnek.Valószínűbb,hogy innen jött a dolg,hogy mindenkinek van anyukája,meg apukája,neki meg van plusz egy apukája, akiről tudja,hogy azért valamiért mégis csak más,így megkülönbözteti az édesapjától.Nagy a valószínűsége hogy ez ott ego kérdés inkább.Pedig ha valaki annyira akarja, akkor lehet váltott felügyeletben is nevelni a gyereket, akkor nem 2 hetente 2 napot látja a saját gyereke,és nem kell féltékenynek lennie az exe férjére.Amúgy meg igen,amint neki is lesz valaki,nem lesz ez ekkora probléma,sőt...
2023. jún. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%

Olyan is előfordulhat,hogy intézményben, közösségben a nevelők úgy mondják Pistike/Zsuzsika új apukája és ő ezt elfogadja,mert esetleg még tényleg úgy is érzi. Nála ez rendben van. Nem hiszem hogy csak úgy együtt lakik a pasi az anyával. Egy ilyen kicsi mellett kell segítség a gondozásban,nevelésben,tehát azért biztosan aktívabban vesz részt a gyermek életében.

Azt nem értem hogy miért kell a gyerekben feszültséget okozni, akkor is ha szarul érint. Majd rendbe teszi magában később, és később ha felnőtt lesz és együtt söröztök majd elmondod neki. Nem felróva,hanem hogy ő is lássa és megtanulja a gyerek az első nem a saját egónk.

Szar helyzet,nekem se igen tetszene,de örülnék,hogy olyan ember van mellette aki kiérdemelte ezt a címet. Benned meg legyen tartás és maradj az APA az életében.

2023. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
79%
26 os vagyok. Igenis ismerek olyat ahol anyuka erőltette merthogy 2 apukája van. És az igazi apuka mindennél jobban szerette csak az új kapcsolat mindent elkövetett hogy ne mehessen a gyerek mert ő az apa. És anya is ezt nyomatta hogy az új pasi az apa. Úgyhogy van ilyen is, és itt nem tudjuk meg mivan, tehát simán lehet hogy ez lett mondva, vagy tényleg a gyerek szeretné igy hívni..
2023. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Ki fogja nőni! A kisgyerekek sokszor furcsán szólítják a felnőtteket, de olyan is van, hogy valamilyen másik megszólítással illeti a gyermek. Pár év múlva, de 10 éves korára már biztosan nem ezt fogja mondani.

Ahogy növekszik, telik az idő egyre rikábban mondja majd, végül teljesen el fogja hagyni.....

2023. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!