Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az apám és...

Mit csináljak, ha az apám és a testvérem olyan szinten lejáratott jogtalanul ebben a kisvárosban ahol élünk hogy konkrétan már félek kimenni az utcára?🥺 (sztori lent)

Figyelt kérdés

Teljesen igazságtalan dolgokat terjesztettek el rólam és anyukámról ami nem csak hogy nem igaz hanem konkrétan ellentéte a valóságnak!😞

Mindezt bosszúból tették teljesen igazságtalanul mert ők mindent másképp látnak és bosszúállóak nagyon durván, egy kis 3-4000 lakos városban élünk, én mindig úgy megyek ki az utcára , hogy félek kikkel találkozok🥺 mindig az jut eszembe, hogy ez is úgy néz rám jogtalanul az is, amaz is, és erről mind mi nem tehetünk, olyanokat terjesztett pl, hogy én hívogattam, zaklattam őket telefonon, pedig ez fordítva volt ők zaklattak engem folyamatosan de mégis az terjed rólam hogy én zaklatom a saját apámat és milyen ember vagyok én.😪

Fordítva tudnak mindent az emberek és igazságtalanul ítélnek el, ez csak egy példa volt a sok közül és ennél csak sokkal-sokkal durvább dolgokat terjesztettek🥺 amikor szembe jönnek velem az emberek mindig elnézek vagy lefelé nézek vagy telefonozok így tudom csak megoldani és nem azért mert bűnös vagyok hanem azért mert szégyen érzetem van😪

Ezekből tényleg azt hihetik hogy bűnös vagyok pedig ez egyáltalán nem így van. Elköltözni nem szeretnék mert itt nőttem fel és nagyon sajnálnám😔

Már külsőleg sem úgy nézek ki mint régen ez miatt önbizalom hiányom is van. Amikor hiztam egy kicsit sokan megjegyzést tettek hogy de sokat hiztam meg hogy nem áll jól meg hogy fel sem ismertek😪 (6 kilót híztam összesen)

Azóta lefogytam 10 kilót. De ugyan úgy önbizalom hiányom van és szégyen érzetem ami nem múlik és nem tudom mit csináljak vele, hogy jobb legyen.

Pszichológus nem segít.

Szerintetek mit tegyek már hogy végleg elfelejtsem ezt a sok-sok sérelmet?😪 már úgy érzem bele fogok betegedni vagy bolondulni.



2023. júl. 3. 12:56
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Apám sosem nevelt engem mikor kicsi voltam is mindig csak kiabált velem volt amikor a még kicsi voltam hogy a lábamat megfogta és úgy rángatott csak mert ki akartam valamit nyomtatni.

Mindig hétvégén berúgott amíg itt élt velünk és kicsi voltam.

Majd utána elhagyott minket egy k@rv@ért és azóta is vele él (10 éve) és ellenünk fordult teljesen mert megcsapta anyát és anya nem tudta visszafogadni ezek után.

Hol van ilyenkor a karma hogy ők ezek után is boldog élnek házasságba hogy ilyeneket csináltak ellenünk?😪

2023. júl. 3. 12:59
 2/25 A kérdező kommentje:
*Megcsalta anyát
2023. júl. 3. 13:00
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereknek nem veled van bajuk hanem saját magukkal. Megszakítasz velük minden kapcsolatot.
2023. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Meg van már régóta szakítva velük minden kapcsolat, de mégis bennem van, hogy annyi mindent mondtak rólunk mindenkinek igazságtalanul és szerintem a mai nap napig is, én meg így járok-kelek az utcán, hogy jogtalanul ilyenek terjednek rólam
2023. júl. 3. 13:02
 5/25 A kérdező kommentje:
Ők egyáltalán nem keresnek engem évek óta, egyszerűen az sem érdekli őket, hogy élek vagy halok.
2023. júl. 3. 13:03
 6/25 anonim ***** válasza:
98%

'A pszichológus nem segít"

Hányszor voltál, mióta jársz?

2023. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kapcsoalt meg van szakítva az első lépést azzal emgtetted.
2023. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevesebbet kellene foglalkoznod azzal, hogy mások mit gondolhatnak rólad. Kit érdekel, de most komolyan?

Egyébként meglepődnél, ha tudnád: mennyire nem érdekli az embereket az, hogy mit terjesztenek rólad.

Itt neked vannak súlyos önértékelési zavaraid, ezeket kellene kezeltetned (a pszichológus de, igenis tud segíteni, ha te is úgy állsz hozzá hogy elfogadod a segítséget), apáddal meg ne foglalkozz.

2023. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Pszichológus nem segít."

Keress másik pszichológust és állj nyitottan a témához, ne úgy, hogy úgysem segít. Tud segíteni, nem is kicsit. Tényleg gondok vannak az önértékeléseddel, ha azt képzeled, hogy mindenki, aki szembemegy veled az utcán, direkt nem néz rád, ezt és ezt gondol stb. Az értelmesebb embereket egyáltalán nem érdeklik az ilyesféle pletykák, egyrészt mert nem akarnak mások életében vájkálni, másrészt mert tudják, hogy az olyan kicsinyes és rosszindulatú emberek, mint amilyen apád, szeretnek mindent kiforgatva előadni, ártó szándékkal pletykálni stb. Vedd körül magad olyan emberekkel, akik az ilyesmivel nem törődnek, kedvelnek téged, erősítenek. Apádékkal pedig ne kommunikálj továbbra sem. És a segítségkérést szakembertől ne hanyagold el.

2023. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
Neked kell segítened magadon, nem a pszichológusnak.
2023. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!