Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit nem az apja nevelt fel...

Akit nem az apja nevelt fel mikor, hány évesen és hogyan tudatosodott benne, hogy ilyen csonka vagy apa nélküli családban él és hogy apja nem tölti be a családban a jellegzetes szerepet?

Figyelt kérdés

2023. júl. 9. 00:11
1 2
 1/17 Kitana. ***** válasza:
82%

Nem tudom, szerintem soha nem gondolkodtam ezen, de elég fiatal voltam (4), amikor elváltak a szüleim, szóval nekem ez természetes volt, hogy mi így élünk.

Viszont ettől függetlenül mindig jelen volt apukám is, amikor ráért, akkor töltöttünk vele időt, ott volt minden fontos eseményen, szóval nem az volt, hogy nem volt apám, csak nem élt velünk.

2023. júl. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha egyáltalán nincs vele az apja akkor gondolom kb onnan elsz számára világos, hogy ekzd kialakulni a tudata, tehát olyan 3-4 éves korban már tudatosan fogja ezt érezni hogy hiányzik onnan valaki.
2023. júl. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Milyen az a jellegzetes szerep? Csak mert az enyém amikor itthon volt akkor tv-zet... Ennyi. Ez szerintem nem olyan nagy dolog ami miatt fontos lenne a jelenléte
2023. júl. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Nagyjából 13 évesen fogalmazódott meg bennem, hogy biológiai értelemben van apám, de amit apa fogalomnak tartok az nem valósul meg.
2023. júl. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 2,5-3 éves voltam, amikor felfogtam, hogy van apám, csak az én életemben nincs jelen. Először 7 éves koromban hívott fel, egy hétig rémálmaim voltak
2023. júl. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4-5 évesen amikor azt láttam, hogy az óvodai fellépésén az apukák jönnek, különösképp a baratnőmé méghozzá nagy kamerával, hogy minden pillanatot megörökítsen! Onnantól minden ilyen dolog felerősödött!
2023. júl. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

Kb 2 évesen már felfogják, hogy az ő családjukban nincs apuka, de egy éven belül nem csak a jót fogják látni, meg hallani, hanem a kiabáló apukát is látják, hogy apuka felpofozta a gyereket, hogy a gyerekek nem mindig akarnak az apjukkal lenni. Továbbá semmilyen jellegzetes szerep nincs, mióta férfiak is főznek és maradnak otthon a gyerekkel és megtalálhatóak a játszótéren is, nem csak láthatáson. Azt fogják érezni, hogy hiányzik valaki, kevesen vannak, kevesebben szeretik őket. Aztán felfogják azt is, hogy a másiknak van tesója, aki játszik velük, az is iszonyúan fog nekik hiányozna, ahogy egy háziállat is. Csak arra vágynak, ami van másnak is, de egy két éven belül ezeknek a dolgoknak a hátrányait is felfogják, és már kezdenek majd szelektálni. Az én gyerekem többet sírt macskáért, mint apáért, és volt kb 3 éve, amikor tesót akart. Majd lett macskánk, le se tojja, a tesó gondolatától meg borsódzik a háta annyira, hogy már a barátai tesóit sem bírja, mert folyton osztozni kell, mindig ott vannak a kistesók is, velük is "kell" játszani, bevenni őket, nem lehet őket kihagyni a játékból, ha ott vannak, látja, hogy nem figyelnek a nagyobb tesó dolgaira, sokat sírnak és hisztiznek. Ugyanezt látja apáknál is, ahogy tesóból, apából sem lát olyat, amilyet akarna. Egy elképzelt tökéletes apára vágyna, ahogy egy elképzelt (nagyobb) tesót is szeretne magának, de tisztában van vele, hogy azért ilyen nem létezik. Ha lenne, minden nyűgjével együtt lenne, és ameddig nincs neki, nem feltétlen gondolja, hogy megéri. Érdekes volt látni, hogy fejlődik az értelme:)


Azért apáknapján rosszul érzi magát, ha valakinek rajzolni kellene, egy ilyenen volt oviban, a többiről kivettem, a sulijában nem tartják, mert kb senkinek nincs apja/normális apja, a mozaikcsalád a megszokott. Már eljutottam oda, hogy nem nagyon érdekel mit szeretne, hiába kap meg valamit, amire vágyik, rájön, hogy az nem olyan, mint elképzelte és már nem érdekli, én meg nem szivatom magam feleslegesen, a macska is hülye döntés volt. A tesót nem tudja kikerülni, mert még szeretnék második gyereket, de 10+ év korkülönbség lesz köztük, így kb két egykének fognak számítani, nem lesznek idegesítő közös dolgaik, amivel egymás agyára mennek.

2023. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

3.szülinapomon halt meg apukám.

Bennem akkor már tudatosult hogy nem lesz semmi olyan mint volt.

Tisztán emlékszem rá a mai napig, pedig 30 vagyok.

4 eves voltam majdnem, mikor anya összejött nevelőapámmal. Arra is tisztán emlékszem. Tudtam az első perctől, hogy ő nem a pótapám.

2023. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

Én is 4 éves voltam, mikor elváltak, szintén ott volt apám minden második hétvégén, és minden fontosabb alkalomkor, és teljesen normálisnak éreztem így az életemet. Lett "nevelőapám" is (vagyis anyumnak férje), de őrá sosem tekintettem apámként; nem azért, mert valami bajom lett volna vele, hanem mert volt nekem apám, és nem ő volt az, hanem ő Zsolti. (Máig sem tudom megérteni, amikor a szülők válás után az új társukat úgy akarják bevezetni a családba, hogy a gyereknek "két anyukája/két apukája lesz". És nem is tudom elképzelni, hogy a gyerek szülő szintre emeljen valaki mást, miközben a valódi szülő is ott van a helyén.)

Amúgy azt akartam még írni, amire a hármas válaszó célzott. Sok apa (sajnos meg merem kockáztatni, hogy a legtöbb) akkor sem tölt be apaszerepet, ha ott van. Az enyém is csak félrevonult a zajunk elől a válás előtt. Apa az volt, aki kint van és szerel. A férjem apja dettó, és sok más ismerősünké is. Apa kint szerel, apa tévézik, apa elmegy otthonról. Hát nem egy nagy apakép. Ezek a családok ugyanúgy nem funkcionálnak családként, mint a csonkák. Nem megalapozott idealizálni.

2023. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ovisként már tudatosult bennem, hogy a többi gyereknek van apja is, nekem meg csak anyukám. Akkor bántott a dolog, vagyis inkább az, hogy piszkáltak érte. Rövid időszak volt nagyon, igazából sosem éreztem azt, hogy valóban meg lennek fogyva bármivel.
2023. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!