Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor tudatosodott bennetek,...

Mikor tudatosodott bennetek, hogy meghíztatok, és ezt követően mikor kezdtetek fogyókúrába?

Figyelt kérdés
Leginkább azt nem értem, hogy amikor valaki családi, élethelyzetbeli okok miatt 1500-200 kiló lesz, mikor kapcsol, hogy változatni szeretne

2022. okt. 14. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Lényegében folyamatosan érzékeltem, hogy hízok, de nem vettem észre, hogy mennyire súlyos a helyzet hétről hétre, míg rá nem álltam a mérlegre. Másfél év alatt 50 kilót híztam. A környezetem próbálta kedvesen felhívni erre a figyelmem, de nem foglalkoztam vele, annyira rosszul voltam lelkileg. /stresszevő voltam, nagyon megviselt a munkám, de már későn váltottam/

Aztán teltek a hónapok, tartottam a 120 kilós vágósúlyt, majd rájöttem egyik pillanatról a másikra, hogy mennyivel könnyebb volt az élet 70 kilósan, mennyivel szebb volt az arcom (a nagy túlsúly miatt lényegében eltűnt a kislányos báj az arcomról), mennyivel egyszerűbb volt ruhákat venni, az akkori zsákok helyett. 3 évbe telt, leadtam a felesleget, illetve "csak" a nagy részét, még 10 kg van hátra.

Igazolt betegségem nincs, de szerintem ezzel a brutál felhízással tönkretettem a szervezetemet, mert nagyon lassan ment/megy a fogyás összességében.

2022. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Bennem kb 2012ben. Onnan csak tovabb hiztam. Volt par gyenge fogyasi probalkozas utkozben tobbkevesebb sikerrel.

Aztan visszaneztem a diplomaosztos kepekt, ott mar 41es BMI. A kep felen en voltam a masik felen a 4 baratnom. Masnaptol kezdtem az eletmodvaltast, most 26 bmi-t tartok, felszedtem egy adag izmot es sajnalom hogy nem gimi elott kezdtem leadni.

2022. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egész gyerekkoromban vékony fiú voltam, mert érettségiig versenysportoltam, és hiába zabáltam rengeteget, annyi kalóriát égettem, hogy esélyem sem volt hízásra. Aztán bekerültem egyetemre, ahol már semmi időm nem maradt az edzésre az állandó ZH, gyakorlat, beadandó, vizsga mellett, viszont a kalóriabevitelem ennek ellenére nem csökkent. Ráadásul hétvégente azért ment a sörözés, a vodkázás, a bulizás. Teltek az évek, és hát ezalatt érzékeltem, hogy lett egy kis poci, lett egy kis toka, vastagabb lett a karom, vastagabb a combom, de kezdetben még egészen örültem is neki, mert egész életemben sovány voltam, úgyhogy élveztem a kerekedést. Aztán diplomaosztómon az egyik nem túl kultúrált rokonom annyit mondott nekem, hogy "a hétszentségit Zoli, nagyobb csöcsöd van, mint egy nőnek". Ekkor néztem először kritikus szemmel a tükörbe, és ekkor konstatáltam először, hogy bizony, szépen behíztam, szép zsíros lettem, egy tohonya szar. Aki versenyzői szinten sportol egész gyerekkorában, az higgyétek el, hogy nagyon megijed, amikor ez hirtelen leesik neki. Ekkor eldöntöttem, hogy a több éves sporthiányt és a több éves zabálást-bulizást szögre akasztom, és megint belevetem magam az edzésbe és a normális táplálkozásba, mert ez nem én vagyok. Azóta van egy kiegyensúlyozott étrendem, figyelek a kalóriákra, nem hízok el, továbbá rendszeresen sportolok (persze már nem versenyzői szinten). A buli és az alkoholfogyasztás is lecsökkent évi egy-két alkalomra (pl. szülinap, nyaralás, stb.).
2022. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Én tettem ellene, életmódváltással, edzéssel. Ám sajnos ez nem tartható. Amint az ember belefárad, elveszti az energiáját, vége. Csalódtam ebben az egészben, nem is kicsit, mert éveket pakoltam bele. Ma ott tartok, hogy eszek normálisan, de csak annyit, amennyire épp szükségem van. Nincsenek nagy zabálások. Az edzést abbahagytam, mert irtó sok időt vett el, és lestrapálttá tett. Feljött, kb 5 kiló rám, ami picit bánt, de hát ez van. Nem lehet az embernek élete végéig edzeni, az hülyeség. És bizony, ha nem csinálod, akkor egy idő után olyan, mintha meg sem történt volna.
2022. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

"Nem lehet az embernek élete végéig edzeni, az hülyeség"

Az hülyeség, amit mondasz. Ha az ember minden nap úgy halálig, bukásig, kifáradásig, orrvérzésig edz, akkor ezt valóban nem lehet a végtelenségig csinálni. Ha valakinek abból áll az edzése, hogy igénytelen YouTube videókra ugrál otthon a szőnyegen, azt sem lehet a végtelenségig csinálni, mert az ember megunja, hiszen sehova nem vezet, ráadásul elképesztő monoton is, ami mögött semmi reális teljesítmény nincs. Azonban ha az egyén megtalálja azt a sportágat, amiben örömét leli, amiben minden edzés egyben motiváció is, és ami egy reális terv szerint van felépítve, azt bármeddig lehet űzni.

A gond mindig azokkal az emberekkel van, akik sikeresen lefogynak, de mivel nem tudják, hogy mi miért történik, mert valódi tudásuk nincs a táplálkozásról, ezért a diéta után visszaállnak eredeti életmódjukra, és persze, hogy visszajön minden. Ezért kell életmódot váltani, tartósan és okosan. Ha az ember lefogy, akkor utána be kell állni egy szintentartó kalóriabevitelre egy kiegyensúlyozott és változatos étrend mentén, mellette pedig be kell iktatni az egészséges élethez nélkülözhetetlen mozgást, és ez aztán bármeddig fenntartható.

2022. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez érdekes kérdés, mert én közel 130 kg-ra meghíztam, de amikor fiatalon 50 kg voltam, pont ugyanilyen dagadtnak éreztem magam. Mindig úgy éreztem, hogy bármilyen társaságban én vagyok a legkövérebb, szégyelltem és takargattam az 50 kilós testemet. Tehát én már akkor "szembesültem" azzal, hogy borzasztó kövér vagyok. Nem tudom, mi a különbség a csak kövérnek érzem magam meg a tényleg kövér vagyok között.
2022. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Akkor, amikor már nem akartam magamról fényképet...


Szerintem ez az a pont, amikor az embernek muszáj változtatnia.

2022. okt. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
62%

A párom nem aludt mellettem mert horkoltam. 77kg voltam.

Most 69 kg vagyok messze a cél, még horkolok.

(Szerinte azért horkolok mert kövér vagyok)

Én azelőtt is többször neki álltam, de nem volt elég kitartasom,most úgy érzem menni fog.

Leginkább azért álltam neki mert a párom szólt, meg azért mert nem állt jól már egy ruha sem.

2022. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mikor ráálltam a mérlegre és jóval több voltam mint 9 hónapos terhesen, akkor medöbbentem. Tudtam, hogy sokat nassolok, stresszeltem egy trauma miatt, na de ennyit.
2022. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kiskoromban molesztáltak, tinédszerkoromban megerőszakoltak. Senkinek sem mondtam el, mert meglettem fenyegetve és azért 4 éves fejjel elhiszi azokat a dolgokat az ember. Enni kezdtem. Kedvenc időtöltésem volt. Anyám próbált segíteni, de az csak olaj volt a tűzre. 25 évesen 120kg voltam és sosem volt problémám azzal, hogy hogyan nézek ki. Mint kiderült pont ugyanúgy láttam magam, mint egy anorexiás csak a fordított verzió. Nem láttam magam kövérnek, sőt. Sokszor volt az, hogy a kicsit teltebb lányokat dagadtnak hívtam, amikor a mostani párom megelégelte és elkezdett mutatni képet ezekről a lányokról mellette az én képemmel. Nem hittem el. Ez idén márciusban volt, azóta lefogytam 93kilóig és sokkal kövérebbnek érzem magam, mint valaha. De tudom, hogy legalább még 25 kilót kell ledobni, remélhetőleg jövő augusztusra elérem.
2022. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!