Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lesz kontrollmániás egy...

Miért lesz kontrollmániás egy szülő?

Figyelt kérdés
Kicsi voltam sok mindent megengedett apám, anyám alig szóltak rám, majdnem bármit megtehettem, de ahogy felnőttem mindent meg akarnak tiltani ez miért van? Mindig új nevetséges szabályokat találnak ki, hogy tartsam be. Undorító.

2023. júl. 19. 08:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Észrevették, hogy mennyire hülye lettél attól, hogy mindent megengedtek és próbálják javítani amit elrontottak, csak ehhez már kicsit késő.
2023. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg akkor kezdtek kontrollálni, mikor felismerték, hogy önálló személyiség vagy, önálló gondolatokkal. Sajnos vannak szülők, akik nem tudják feldolgozni, hogy a gyerekük nem az ő kicsinyített másuk, hanem önálló vágyai vannak.

És mivel nálatok a nagyszülők is ilyenek, gondolom egyik vagy mindkét szülődnek is ilyen szülei voltak.

2023. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%
Mert gyerek szerepben akarnak tartani. Anyám konkrétan továbbtanulni nem engedett. Én mentem a magam útján, elköltöztem, alapképzésre majd mesterképzésre mentem. Borzasztóan viselkedett velem. Mondjuk én 2 éve egyáltalán nem beszélek vele. Ez is benne van.
2023. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szülő nárcisztikus. Vérükben van a kontrollmánia sajnos.
2023. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
mert tudják hogy irányítható vagy.
2023. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Pont hogy makacs vagyok...
2023. júl. 20. 06:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!