Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha húsz évesen itthon élek a...

Anna0806 kérdése:

Ha húsz évesen itthon élek a szüleimmel, akkor olyankor mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
Húsz éves vagyok, egy másodéves egyetemista. És bejárós vidékről. Budapesten tanulok. Nyáron szintén Budapesten vállaltam diákmunkát. Nem fogok panaszkodni, nem stílusom. Tökéletesen elégedett vagyok az életemmel. Csupán az zavar, hogy attól függetlenül, hogy kimondom a szüleim tartanak el anya állandóan beleszól az életembe és minden döntésemet kritizálja. Mármint egy tök jó példa. Szombaton felsővezeték szakadás volt a vasútvonalon. Emiatt tegnap reggel vacakul jártak a vonatok és elkéstem munkából. Anyát hívtam nem is egyszer és egyik alkalommal közölte velem, hogy nem lenne ez most, ha nem akarok mindenáron Budapesten tanulni és dolgozni. De könyörgöm. Ha most fognám magamat és otthagynám a sulit anya lenne a legjobban felháborodva. Vendéglátást választottam. Rajtam kívül nincs is más a tág családban, aki hivatásként ezzel foglalkozik. Viszont, mint vendéglátós nálunk, ahol élek nincs se dolgozni, se tanulni lehetőség. Vele ellentétben én stabil karriert és jövőt akarok építeni magamnak. Mégis állandóan a fejemhez vágja, hogy az én hülyeségem volt az egyetem és Budapest. Ma kaptam egy szabadnapot. Oké elfogadom, hogy azzal, hogy eltartanak be kell segítenem. És segítek is. De basszus ma azon kapta fel a vizet, hogy nem mosogattam el kettő db kést. A szabadnapomat nem házi munkával töltöttem és rögtön le vagyok cseszve. Ez normális? Illetve mi a normális ilyenkor? Mással is ilyenek a szülők? Barátnőm mondja, hogy a változó kor teszi, és most már kezdek hinni neki. Nincs lehetőségem elköltözni még egy darabig, de kezdek besokallni itthon komolyan.

2023. júl. 17. 19:06
1 2
 1/12 wcpumpa01 válasza:
19%
Szia, ha elköltözöl akkor is magadnak kell mosogatni sőőt te is örülni fogsz neki ha valaki majd segít neked mosogatni, ha meg majd nem segít vaszleg ugyan olyan leszel mint muterod. Szia
2023. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

elösször is..miert is szegyeled hogy 20 evesen egyetem alatt otthon laksz? teljesen normalis es jo dolog. En 25 eves koromig laktam egyetem alatt otthon.

Teny hogy akkor nemtudsz felnöttösködni mert a gyerek szerepben vagy otthon. Es na bumm...kikaptal ket kes miatt ez van.

2023. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
84%
1-es, nem teljesen értek egyet, szerintem a saját frusztrációját éli ki rajtad, kiegyensúlyozott ember nem kapja fel a vizet egy ilyenen, főleg ha amúgy segítesz. 20 évesen a mai világban még teljesen normális szülőkkel lakni, horror áron vannak az albérletek, lakást venni önerőből kb lehetetlen még 30 évesen is
2023. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"A szabadnapomat nem házi munkával töltöttem és rögtön le vagyok cseszve."

. Neked két kést elmosni egy napig tart?


Egyébként egyik dolog, hogy szúrja a szemét az ingázás, nem tudom, mi a véleménye amúgy az egészről, mi lett volna az elképzelése, de talán azt a igazolná.

Másrészt viszont itt nem szabályokról van szó, amiket be kell tartanod, mert "eltartanak": ha felnőtt vagy, akkor nincs olyan, hogy besegítesz a házimunkába. Te elvégzed a házimunkát, mert Te is ott laksz. A házimunka mindenkire tartozik ugyanúgy, aki otthon dolgozik.

2023. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
ne nevezzük már egyetemnek a felsőoktatási szakképzést...
2023. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Besokallsz, mert nem mosogatsz el két kést? Meg házimunkát kell csinálnod? Szerintem csináld meg ezeket elsőként, utána a szórakozás és akkor nem lesz gond. Te is ott élsz, a te dolgod is rendet tartani. Fogadd el a szabályokat, azért a leírásod alapján nem olyan borzalmas nagy dolog ez. Az kicsit mérgező, hogy piszkálnak amiatt, hogy tanulsz, "kellett neked Budapesten tanulni". A legszebb nyilvánvalóan az lenne, ha egyértelműen támogatnak. De nem vagyunk tökéletesek. Szerintem amíg náluk élsz, inkább figyelj arra, min kapja fel magát anyád, pl. a kettő darab késen - mibe telik, ha elmosogatod, ahelyett, hogy kérdésbe foglalod itt? Ha annyira rossz neked otthon, akkor pedig költözz el, legyél teljesen önellátó. Ja az nem lenne ennyire kényelmes persze, és nem is menne. Akkor is magadnak kellene megcsinálnod mindent a lakásban... ja és mivel jelenleg együtt élsz mással, alkalmazkodnod kell hozzájuk is, közös szabályok mentén érdemes rendben tartani az élettereteket. Beszéljetek róla, egyezzetek meg ezekről...
2023. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Bocs, de anyád tipikus falusi (tisztelet a kivételnek). Konkrétan azt mondja, hogy hülyeség tanulni. Azt sem értem, hogy 2023-ban miért nincs mosogatógépetek.
2023. júl. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
7, ezért egy turizmus szakos foszknak sok értelme nem nagyon van :D
2023. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek szerepben vagy otthon azért próbálnak beleszólni az életedbe. Ugyanakkor ha felnőttnek érzed magad, akkor felnőttként szerepet vállalsz a háztartásban, és rögtön egy adag "piszkálásnak" vége lesz.

Lehetőségek :

1. Átgondolod, hogy az által hogy otthon laksz, abban a háztartásban ugyanannyi szereped van, mint a többi felnőttnek. Tehát, nem besegítesz, hanem a dolgod csinálod. Természetesen ez nem megoldás arra a kérdésre, hogy szóvá teszi az ingazast anyukád. Nos, ha még nem beszélted ezt meg vele nyugodt hangnemben, akkor mondd el neki hogy miért csinálod, mik a céljaid stb. Ha már ezen túl vagytok, akkor engedd el, más ágazatban dolgozik, lehet nem érti miért akarod és nem látja benne a biztos jövőd. Ha ez a helyzet, akkor csak simán ne vedd figyelembe az erre vonatkozó megjegyzéseit.

2. Felköltözöl albiba, koliba, és akkor saját háztartást vezethetsz, de legalább nem kell ingáznod és te osztod be az idődet.

Sok sikert!

2023. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
míg velük élsz azért illik betartani a játékszbályokat.
2023. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!