Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki rossz...

Van itt olyan, aki rossz kapcsolatban van a szüleivel?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz lenne pár kérdésem, akik nincsenek jó kapcsolatban a szüleivel, megromlott velük a viszony nem jönnek ki jól, nem is találkoznak egymással, és esetleg a család többi tagjával sem nagyon tartja a kapcsolatot ezért magányos és egyedül érzi magát.

Mi okból alakult úgy? Egyáltalán nem beszéltek velük sosem? Nem keresnek titeket, nem szeretnek már, nem hiányoztok nekik? A családban van más akivel jóban vagytok vagy igazából senki nincs ott nektek rajtuk kívül sem? Ha ez mind megvan, akkor mi hozta meg számotokra a vigaszt, mi tölti be azt a hiányt? Esetleg baráti társaság? Ahol tényleg jól érzitek magatokat és otthonra találtatok úgymond, ahol családias a viszony?

Érdekelne van-e ilyen, meséljetek. Én most nagyon így vagyok, és jó lenne olvasni néhány tapasztalatot vagy beszélgetni is akár.



2023. júl. 16. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én ebben a helyzetben vagyok. 2019 elején hagytam ott őket és költöztem tőlük az ország másik felébe. Tartoznak több mint 600 ezer Ft-tal, amit 6 éve nem fizettek ki, csak ígérgettek össze-vissza. Mindig sok volt a veszekedés, engem úgy fogadtak örökbe.
2023. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Néha telefonon beszélünk..de ennyi..ha valami fontos dolgot kell közölni..amúgy nem.
2023. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Anyám ilyen rejtett nárcisztikus..volt amikor csenddel vert..hozzám se szólt napokig..ha olyanja volt..de hamar felkapta a vizet ha úgy volt..aztán akkor meg kiabált. 2 évig együtt is dolgoztam vele..hát az volt még a szuper amikor a munkahelyen se szólt hozzám.
2023. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Pár barátom van akikkel tartom a kapcsolatot..de nem egyszerű..mert nem egy városban vagyok velük..ki itt ki ott.
2023. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tartom a szüleimmel a kapcsolatot, amióta a páromat a származása miatt diszkriminálták, és nem fogadták el sem az eljegyzésünket és sem a házasságunkat. Az én vigaszom a párom, illetve a régi és új barátaim, de nem js vigasznak mondanam oket, hiszen nincs szükségem vigaszra olyan emberek miatt, akik képesek voltak lépten nyomon keresztbe tenni nekem csak azért, mert az ő házasságuk haldoklott és nem tudták elfogadni, hogy a lányuk felnőtt nő, párja van és nem a gyerekük.
2023. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg iylen van az országban.
2023. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nektek is át kellett élnetek ilyesmit. Annyira szomorú, hogy a szülőkkel romlik meg a kapcsolata az embernek akiknek épp hogy támasznak kéne lennie a gyermekük életében. Ehelyett ha rosszul bánnak vele, nem foglalkoznak vele, eldobják, kihasználják, leugatják mindenért, rajtuk vezetik le az idegüket, borzasztó törés és csalódás lehet a gyereknek vagy éppen már a felnőttnek.

Apa is hihetetlen rossz természetű. Sosem állt ki mellettem semmiben, sosem segített semmiben, mindenért csak támadott, nem számíthattam rá, mindig csak kiabált és idegeskedett velem. Nekem elmondhatatlanul fáj ez, hogy tényleg soha nem áll ki mellettem, soha nem az én oldalamon van, mindenért engem hibáztat. Más szülő mindenáron kiáll a gyerekeiért, én sosem kaptam meg ezt, akármilyen helyzetről volt is szó. Sokat veszekedünk (jobban mondva ő ordít velem) az utóbbi időben főleg és lassan már ott tartok hogy megszólalni se merek, mert nem tudhatom mi fogja őt felidegesíteni és fog robbani nála a bomba. Most végeztem el a sulit és kimegyek külföldre nemsokára dolgozni, aztán majd hazajövök egyetemre. De az utóbbi időben már mostanában annyira elfajult a dolog, érezhetően annyira megromlott a kapcsolatom vele, hogy tényleg már csak kiabálni tud velem mindenért, holott nekem egy rossz szavam nincs felé. Valószínű nagyon irritálom már, és mindig mondja a szemembe is, hogy alig várja elmenjek innen és megszabaduljon tőlem. A hátam mögött is ilyeneket mond hogy pezsgőt fog bontani mikor elmegyek, nagyon fog örülni nem kell majd idegeskedni stb. Kérdezem én, egy szülő hogy mondhat ilyet a lányának? Olyan mindenkivel előfordul szerintem, hogy meggondolatlanul mond olyan dolgokat amit később nagyon megbán majd, de ilyet semmiféleképpen nem kellene mondani. Ha megbánja ha nem. Bár úgysem fogja, mert tudom hogy nagyon is komolyan gondolja és fáj belegondolni is nekem ebbe.

Szóval magyarul zavar otthonról. Amikor jött nekem ez a külföldi lehetőség, akkor eleinte csak gondolkodtam rajta. Alaposan át akartam gondolni, hogy biztosan jó döntést hozzak hiszen már a jövőmről van szó. Amikor ő ezt megtudta, nagyon örült és meg is ragadta az alkalmat hogy elküldjön, hogy elmenjek innen. Tehát igazából nem is teljes egészében magam miatt fogadtam el ezt a lehetőséget, hanem apa nyomása miatt. Mert el KELL mennem, nincs más opció. És ha mondjuk véletlen netalántán valami gond lenne ami miatt mégsem lett volna semmi ebből a külföldből, ő olyan ideges lett volna hogy bele se merek gondolni, ette volna az ideg rendesen. És ezek tudatában megyek ki jobban igazából. Tudom, ez borzasztó. Közölte, hogy nem is kell vele beszélnem majd. De ha néha mégis fogunk, biztos hogy rögtön a pénzt fogja kérdezni amit kapok kint, és nem az fogja érdekelni hogy mi van velem. Tehát igen, belőlem nem kér, de a pénzem kellene.

Van olyan mikor nyugodtabb és mondott egy ilyet hogy ha ott kint jó lesz és bejön minden akkor ki is mennének utánam akár ők is oda költözni. De mikor meg elkapja valami ideg (szinte mindig, naponta) akkor előjön az igazi énje és nyomja ugyanúgy ezeket hogy mikor megyek már ki alig várja takarodjak már innen.

Szóval az én helyzetem is olyan hogy reménytelen, felfogtam már fejben hogy apával ez már menthetetlen sajnos. Nagyon rossz, sok mélypontom volt már emiatt de muszáj elfogadnom ezt a helyzetet hogy apával nem fogom majd tartani a kapcsolatot sosem. Legyen boldog nélkülem, mert nélkülem aztán olyan stresszmentes nyugodt élete lesz, hogy majd a család többi tagján fogja leadni helyettem..

És a családból az a baj, hogy mással sem vagyok olyan közeli kapcsolatban hogy tudjak kire számítani, beszélgetni, semmi. Egyedül tesóm és ennyi.

Remélem majd később mondjuk az egyetemen találok igaz barátokat akikkel boldog lehetek, vagy egy párt.

2023. júl. 16. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az apámmal 9 éve nem beszéltem

Előtte sem sokat amíg együtt laktunk, amíg el nem váltak a szüleim


Kb ami létezik mentális betegség, annak a tüneteit ő mind hozza

Miatta lettem karma hívő mert tudom hogy nem véletlenül születtem ebbe a családba, hanem mert rossz volt a karmám


Undorodom tőle és szégyellem hogy egy ilyennek vagyok a gyereke

Az sem érdekelne ha holnap már nem élne

Az öngyilkossági szándékaimat részben ő okozza

2023. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!