Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van abban bármi jó, ha az...

Van abban bármi jó, ha az ember második gyerek?

Figyelt kérdés

A bátyám másfél évvel idősebb, és egész gyerekkoromban az ő levetett cuccait kaptam meg. 16 éves koromig egyetlen egy új cipőm sem volt, csak abban jártam, amit ő kinőtt vagy megunt. Téli kabátaim úgszintén mind, elvétve volt egy-egy nadrág vagy poló amit újat kaptam, na meg a fehérnemük. A játákok szintén, még egy uj focilabdám sem volt, csak az, amit a tesóm már rongyosra rúgott, bicikli is. Volt egy xbox 360 játékkonzolunk, amire kb félévente kaptunk új játékot, ott is mindig a tesóm dönthette el, hogy melyik játékot vegyék meg a szüleink.

19 évesen ő egyetemre ment, nem volt hely a bentlakásosban, így a szüleink az albit is fizetik neki. Egy évvel később, mire én leérettségiztem apa munkahelye megszünt, csak ösztöndíjjal mehettem volna egyetemre, (a tesóm sem ösztöndíjas) mert a szüleim nem tudták fizetni, így elmentem dolgozni.



2023. júl. 16. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Az esetedben valószínűleg lényegtelen, hogy ki az első, illetve a második. A szüleid képtelen a helyén kezelni a testvér viszonyt.


Ha ez vigasztal, akkor a húgomnak vettek egy 2 szobás lakást, nekem meg semmit.


Egy dolgot tehetsz, hogy ebből erőt merítesz és megmutatod, hogy te akkoris sokra fogod vinni.

2023. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Abban nincs semmi jó, ha a szülők megkülönböztetik a gyerekeiket. :-( Én is elhanyagolt második gyerek voltam, a testvér volt a kedvenc, aki minden támogatást bezsebelt, de ahogy itt fentebb írták, sok családban ez máshogy van és a kisebbik a kedvenc. :-( Szóval nem az a baj, hogy másodiknak születtél, hanem hogy a szüleid dilettánsok.
2023. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Persze, bármihez a szülők engedélye, jóváhagyása kell, sokkal könnyebben és fiatalabban megkapod, mint az elsőszülött, csak hogy egyet említsek
2023. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Én középső gyerek vagyok , nálunk az öcsém a golden child egyrészt mert a szüleim fiúsak másrészt mert ő a legfiatalabb és mindig mindent megkapott amíg én meg a nővérem használt bringát meg használt ruhát hordtunk ő kapott 2 új bringát BMX mountainbike stb sorolhatnám még.Gyerekként is éreztem hogy különbséget tesznek közöttünk. Felnőttem élem az életem. A szüleimet minősíti az egész nem engem. Túltettem magam a dolgon mára már .
2023. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Hat mondjuk bejutni a legtobb allami szakra nem egy nagy cucc, gondolom nem orvosnak keszultel volna. Egyebkent se a bejutas a nehez, ez a legkonnyebb resze, mondjuk meg orvosin is.

Szoval egyetemre speciel mehettel volna, ha annyira akartal volna.


A tobbi persze nincs rendben, soha nem tudnek kulonbseget tenni a gyerekeim kozott.

2023. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sajnálom. Szerintem ez inkább a szüleid hibája... Én egyke vagyok, már kicsi korom óta azt mondtam, ha megkérdezték, hogy akarok-e testvért, hogy nem, mert kevesebb pénz jutna rám :P


Általában a szülőknek sikerül úgy kezelniük a helyzetet, hogy nem éreztetik ennyire, hogy az egyik gyereket jobban szeretik, de láttam már sok-sok ellenpéldát is, volt ahol az elsőnek kb semmit sem engedtek, iszonyú szigorúak voltak vele és az eredményt látva a másodikat sokkal egészségesebben sikerült felnevelniük vagy a nagyobbakat elhanyagolták, mert a "szegény" kicsinek igyekeztek kompenzálni a nemlétező, vélt sérelmeit.

2023. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Olyasmit akartam én is írni, mint a hármas. Ahogy én nőttem, és jöttek a "nagyosabb" dolgaim (mint a nagylányosabb ruhák, este tovább kimaradás, szórakozóhelyekre járás, önálló és szülőkétől eltérő vélemények), addigra a nővérem már kitaposta az utat, és feltolta a szülők ingerküszöbét. Amit tőle még tiltani próbáltak, vagy hegyibeszédet kapott érte, azt tőlem már fel se vették. Nem kirívó dolgokról van szó, nem voltunk kicsapongóak vagy deviánsak, csak ő még meglepte a szüleinket azzal, hogy kezd felnőni, én meg már nem.

Persze megvan a második gyerekség árnyoldala, nem tagadom, én is levedlett cuccokban nőttem fel, és más hátrányok is értek, például nagyságrendekkel kevesebb figyelem jutott rám. De ha az a kérdés, van e előnye is: van.

2023. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerekek száma a gond hanem ha különbséget tesznek a szülők.
2023. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Nekem a noverem 3 evvel idosebb, es en nagyon halas vagyok ezert. Persze mikor tini voltam kellemetlennek eltem meg hogy amit neki szabad nekem miert nem… de mivel o mar atesett dolgokon, nagyon sok mindent tanitott nekem, foleg lanyos temakban. Mindig jo kapcsolatunk volt, ezert is voltam talan erettebb a koromnal akkoriban, mert nagy es jo hatassal volt ram a noverem. Persze megvan az elony-hatrany mindenben, kivetelek, stb. Esetemben nagyon hasznos volt hogy en vagyok a fiatalabb es ennyi mindent tanulhattam tole. Szerintem az is jo lehet, ha egy lanynak van egy idosebb batyja, aki vigyaz ra stb. Tudom, hogy ez minden csaladban mas, de ha az elonyt nezzuk, szerintem jo masodik gyereknek lenni
2023. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Első gyereknek, meg utolsónak lenni is lehet ugyanúgy hátrány.
2023. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!