Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A "gond" a következő. 23 éves lány vagyok, a párom 29. Neki van egy 3 és fél éves gyermeke. Még nem ő neveli, de lassan az övé lesz a felügyeletijog. Szóval, szeretném, ha a gyerekkel jó kapcsolatom lenne. Mert ez a későbbiekben nyílván sokat számít. Volt már nálunk 3-4 napot. Jelenleg egy hetet tölt velünk. Kisebb időszakasszal nem volt gond. Most azonban elöjöttek kisebb problémák. Nem értünk egyet a gyermek nevelésben sem. Ő mindent ráhagyna, én kicsit erélyesebb lennék. Ő hagyja, hogy telefonozzon. Szerintem nem való egy pici gyermek kezébe még a telefon. Inkább játszom. Legyen igazi gyermekkora. Úgy látom, hogy a kicsi érzékeli a véleménykülönbséget. Illetve, hogy bárhogy próbálok közeledni felé, csak az apja és az apja. Tényleg szeretném, ha műkődne. Amit tudni kell rólam, nem vagyok az a gügyögős fajta. De jó szívvel bármit megteszek. Játszok vele, csak kicsit másképp. Párom szerint nem közeledek a fia felé úgy, ahogy kellene. Nehéz téma. De tényleg jó lenne, ha tudnám, hogy kezelem ezeket a dolgokat. Köszönöm a tanácsokat.

2023. júl. 25. 20:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem te vagy anyja. Így semmi jogod beleszólni abba, hogyan nevelje a gyereket. Ennek a kapcsolatnak itt lőttek. Szerintem engedd el.

Mert a gyereke lesz az első, és ha nem egy véleményen vagytok, ami már most is látszik, akkor nem sokáig leszel te ott.

2023. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Neked van igazad, de a pasi egy idióta.

Vagy leültök és megbeszélitek, vagy keress mást, mert az a gyerek, amelyik telefonozok, kezelhetetlen. Már az ismerősi körömben is látom, mit tesz, hogy már az egyéves gyereknek is telefont nyomnak a kezébe, csak ne kelljen vele foglalkozni.

2023. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Hosszú távon te fogod megszívni és sajnálni fogod a belefeccölt fölösleges energiát. Nem akarok rosszindulatú lenni,de a párod exe egy olyan ember, akitől elveszik a felügyeleti jogot? A párod meg egy olyan , aki gyereket csinált egy alkalmatlan nőnek. Olyan, akinek a 3,5 éves gyerek lefoglalására alkalmas egy telefon... Nem ez lesz a legnagyobb gondod, csak most még nem látod. Nem szeretném az észt osztani, de szerintem találsz te normálisabb társat is. 23 évesen több eszed van mint neki majdnem 30 évesen.
2023. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
1.-es nem vagyok az anyja. Tény és való, viszont a későbbiekben azt szeretné az apuka, hogy én maradjak a fiával itthon. De akkor pontosítok, a gyermek olyan szinten agresszív, hogy ha nem az van, amit szeretne, hisztiroham. Nem is akármekkora.
2023. júl. 25. 21:10
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
" viszont a későbbiekben azt szeretné az apuka, hogy én maradjak a fiával itthon." - szóval te ingyen bébicsősz leszel. Meg mint írod, hisztirohama van és agresszív. Tönkre akarod tenni az életedet, hogy még ezzel a pasival vagy? Mérd fel, hogy ez NEM normális!
2023. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
87%
Hiába neked van igazad, nem tudsz ebbe beleszólni. Próbálkozhatsz, de úgy is az lesz a vége, hogy a gyerek szemébe te leszel a "gonosz mostoha", aki semmit se enged, az apjának mindig a gyerek az első, szóval őt is ezzel magadra haragítod és csak viták lesznek. Egyébként az apuka azért is ilyen engedékeny, hogy a gyerek jobban szeresse őt és inkább vele akarjon lenni, mit sem az anyjával. Ez ilyen elvált szülős harc, ez ellen nem tudsz mit tenni. Két választásod van, vagy csöndbe maradsz, próbálsz a gyerek kedvében járni és így nem lesz veszekedés a pasiddal se, viszont így láthatod, ahogy félre lesz nevelve a gyerek és te ez ellen semmit se tehetsz, nincs hozzá jogod, így ezt nem javaslom. Vagy szakítasz azzal az emberrel.
2023. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

23 éves nő vagy, fiatalsága, szépsége teljében.

Miért veszed magadra más problémás gyerekének a nevelését?

Mi az, hogy a pali azt akarja, hogy te maradj otthon a kezelhetetlen gyerekével.

Te csak cselédnek kellesz!

Amúgy miért nem jár oviba?

2023. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Lökött vagy, ne haragudj, de erre mást nem tudok mondani.

Szépen cuccolj össze és hagyd magad mögött ezt a beteg bandát.

2023. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd őket amíg lehet, csak a saját életed rontod el ha amradsz.
2023. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy te maradj otthon vele? 3,5 eves ovodassal? Mi? Ezt most nem ertem, intezmenybe kell jarnia, innentol kezdve minek kene otthon lenni?


Amugy en menekulnek, de gyorsan. 23 evesen ne szopasd mar magad ennyire. Meg ha egyetertesben lennetek es normalis lenne a csavod, csak-csak, de igy kizart.

2023. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!