Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám depresszióval küzd...

Édesanyám depresszióval küzd már egy teljes éve. Visszafog kerülni megint a pszichiátriára. Mit tehetnénk amitől jobb lenne neki? 1 éve nincs változás.

Figyelt kérdés
Tehát vagyok én (17/L) és a két tesóm 23F és 26L. Édesanyánk körülbelül egy éve kezdett ebbe az állapotba kerülni. Eleinte furcsábbnál furcsább betegségei voltak (nőgyógyászati gondokkal kezdődött) majd észrevettük, hogy ezek bizony lelki problémák. 9 éve eladtuk a házunkat adósságok miatt, amiben anyának a szíve lelke benne volt. Azelőtt nemrég lépett le apánk is másik nőhöz. Kb onnan fakadhattak a gondok. Azóta 4x költöztünk Pesten belül mindig adósságok miatt. Nővérem már külön él, én és a bátyám élünk anyuval. Anyának azóta több pár éves kapcsolata is volt. Amolyan társfüggősége van, képtelen huzamosabb ideig egyedül lenni. Szeptembertől novemberig a pszichiátrián feküdt, utána úgy tűnt rendbe jött de kb. január közepén ugyanúgy elkezdődött és azóta is tart. Most ugyanabban az állapotban van mint mikor bekerült oda. Szed antidepresszáns és nyugtató gyógyszereket is. Már a fél gyógyszertáron átmentünk, eddig egyik sem hatott rendesen. Ja és pszichológushoz is jár heti 1x. A gyerekei, szülei mellette állnak. Nővérként dolgozik, korrekt munkahelye van, tekintettel vannak a "betegségére". A legutóbbi kapcsolata nemrég ért véget. Annyi biztos, hogy neki ez a fészek-elhagyásos dolog nyomja a leginkább a szívét, mivel lassan én is nagykorú leszek. Neki pedig se barátai, se hobbija, se párja jelenleg. Az egész élete körülöttünk forgott de ebbe most belebetegedett. Kérlek segítsetek.
2016. febr. 15. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos nem sokat tehetsz, hiszen láthatóan kezelik a betegségét. Tudom, hogy szörnyű, hogy visszakerül a kórházba ezzel, de ott legalább biztonságban van, és hátha sikerül beállítani a gyógyszereit is.
2016. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Te semmit, és ne is akarj semmit tenni! Az az orvosok dolga és az édesanyádé (hogy meg akarjon gyógyulni). Tudom, hogy aggódsz, hidd el, mindenki ezt tenné a helyedben, akinek a szerettével valami gond van, de nem a te felelősséged sem a meggyógyítása, sem a betegsége.
2016. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem pszichologus kell, hanem pszichiater. Ne csuggedjetek, jo gyogyszerek vannak mar depresszio ellen, de eltart egy darabig mire megtalaljak a megfelelot.

Apamnak Effexor hasznalt peldaul.

2016. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

"Szeptembertől novemberig a pszichiátrián feküdt, utána úgy tűnt rendbe jött de kb. január közepén ugyanúgy elkezdődött és azóta is tart. Most ugyanabban az állapotban van mint mikor bekerült oda. Szed antidepresszáns és nyugtató gyógyszereket is. Már a fél gyógyszertáron átmentünk, eddig egyik sem hatott rendesen. Ja és pszichológushoz is jár heti 1x."


Hármas, olvasd végig, jár pszichiáterhez.

2016. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pszichiátriára jár és kap gyógyszereket, ez oké, csak félmegoldás, az okokat nem oldja fel. Kellene pszichológus is kiegészítő kezelésnek, aki segít felgöngyölíteni a kiváltó okokat. Az én anyámnak is hasonló gondja van, szedi a gyógyszereket, mégsem segít tartósan, csak egyre rosszabb állapotba kerül. Nagyon kellene pszichológus is, én nyomoztam az okok után, de nem fogadja el a tanácsot, ő már eljutott arra a szintre, hogy nincs betegségtudata.

Amíg hajlandó elfogadni segítséget, keressetek egy jó pszichológust.

2016. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó:


"Ja és pszichológushoz is jár heti 1x."


Bakker, ma mindenki helyett nekem kell elolvasni a kérdést???

2016. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem hatékony a kezelés, más szakembereket kell keresni.
2016. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ja és pszichológushoz is jár heti 1x."


Hármas, olvasd végig, jár pszichiáterhez."


Inkabb te olvasd el, pszichologus es pszichiater nem ugyanaz...

2016. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pszichológusok lúzerek. Küld hozzám én megtanítom boldog életre.
2016. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, akibe belekötöttél ő is bemásolta, de én is bemásolom neked: "Szeptembertől novemberig a pszichiátrián feküdt," tehát pszichiáternél és pszichológusnál is volt. :)
2016. febr. 15. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!