Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám egyre sűrűbben...

Édesanyám egyre sűrűbben iszik! Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
3eve elvaltak a szüleim. Megcsalta és elhagyta apukám anyukámat. Nagyon nehéz idő volt édesanyám életében. Azóta havonta többször ivott,az utóbbi idoban viszont hetente többször sott akár naponta is főleg hogy most olyan partnere van aki szintén iszik. Próbálom neki elmondani h ez így nem mehet tovább de megsertodik ha felhozom a dolgot sott tagadja. Vele el egy 13eves kishugom is,miatta se kéne csinálnia ezt. Mit tehetnek?
2016. aug. 3. 22:19
 1/5 Skorpió87 ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj a partner, hogy iszik. Így nehezen fog leállni róla és tök természetes lesz elsörözgetni, borozgatni napközben. Könnyedebben elcseverésznek közben...Mégrosszabb élete lesz egy alkoholista mellett. A pénzt az italra mindig megteremtik, mert függővé vállnak, kölcsönkéregetnek, még lophatnak is egymástól, ha arról van szó. Mindenképpen egy másik férfit kellene, hogy megismerjen, aztán szépen lassan lemondana az italról is. Mert ahogy telnek a napok, hetek, az ital válik természetessé. Ja, és túl kellene tennie Édesanyádnak magát a megcsaláson, mert csak belemenekült egy kapcsolatba. Nehéz helyzet. Ha Anyud nem igazán szereti ezt a palit, akkor az jó lenne, mert előbb-utóbb hátha megunja.
2016. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mond neki hogy rad is es a tesodra is nagy hatassal van hogy o iszik.miattatok csak abba hagyja.vagy lrobalj apukaddal beszelni.hany eves vagy?irj ha gondolod☺szep estet😊
2016. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Skorpió87 ***** válasza:
A gyerekei miatt idáig is abbahagyhatta volna, hát nem fogja. Az nem rossz ötlet, hogy a volt férj elbeszélget vele, mert végülis nem mindegy milyen példát mutat a kislánynak. Mert járhat úgyis, ha elmérgesedik a helyzet, hogy még elveszik a viselkedés miatt az Anyukától a gyereket. Sok pénz megy el alkoholra, főleg ha cigiznek is. Na, nem akarok okoskodni, majd meglátod. Sok szerencsét !
2016. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az en szuleim 10 eve elvaltak, aztan anyamnak lett egy uj ferje kb 3 eve vannak egyutt. Az uj ferj egy tipikus drogos,alkoholista naci tetkos urge. Utaltam mint a szart,mondjuk csak egy evet eltem vele,mert utana anyam ot valasztotta helyettem. Na szoval a pali is nagyon iszakos volt,es igy anyam is az lett. Eloszor csak minden hetvegen ittak,aztan mindennap. Most meg a hugom arra panaszkodik,hogy patronokat talal a taskajaba,szekrenybe eldugva mindenhol. Eleg szornyu szerintem. :(
2016. aug. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alkohol szerintem valojaban egy "potcselekves". Anyukad alol "kirantottak a talajt" es most lebeg, meg nem erte a melypontot. Sajnos el fogja, hacsak eszre nem veszi, hogy az onamitas es onsajnalat nem megoldas. Az alkohol=onamitas.

Vizsgald meg (beszeld meg vele)mi okozta a helyzet? Ugy ertem az ivast. A ferj, tars elveszitese oriasi ervagas. Korlatlanul hitt es bizott benne. Az meg eldobta. Tehat belerugtak az onbizalmaba, megalaztak .... valojaban anyud most sajnalja es ertektelennek tartja magat. (Ezert van az uj barat, akivel eddig szoba nem allt volna elotte) Ha ebbol nem maszik idejeben, ez nem tud jol vegzodni. Hasonlo esetben az emberek esetleg kabitoszerhez nyulnak. Ilyen kabitoszer az alkohol, vegyszerek es a "munka" vagy sport is. Az alkoholt csak ugy tudod kivenni a kezebol, ha valami mast adsz neki. Erre jo a sport, a kerteszkedes, sutes fozes, csalad muzeum latogatas .... Vagyis olyan rovid tavu elfoglaltsag,amibol szinte garantaltan sikerrel jon ki, nem csalodhat.

Ha tagadja, hogy iszik, akkor mar baj van. Tudod tevedni lehet. Hibazni is lehet. DE mikor a butasag magabiztossaggal parosul, az halalos is lehet. Ugyanis nem tudja mit tesz, ezert batran megy akar a halalba is. Ez tulzasnak hangzik de nem az. Szoval neki latnia kell ezt, felelosseget vallalni es megtenni a lepeseket.

Az elso lepesed kulonbozo programok tervezese es vegrehajtasa VELE egyutt. Tisztaban vagyok vele, hogy te vagy az o lanya es nem forditva. Most viszont neked kell nagyon esznel lenni. Megsertodni, vadaskodni, veszekedni nem szabad. Barmilyen feszultseg visszateheti az alkoholt a kezebe.

Miutan kitisztult a feje es valamennyire sikerult visszanyerni az onbizalmat, akkor lehet donteni mit is akar csinalni magaval. Erre pillanatnyilag keptelen mert szerintem depresszios, vagyis lelki beteg .

Ha valamit nem ertesz kerdezz ra!

2016. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!