Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemistáknak mennyit adnak...

Egyetemistáknak mennyit adnak pénzt kb? A szülők 22L

Figyelt kérdés

Állami támogatotton vagyok, és egyenlőre itthonról megyek be az egyetemre vidékről, van saját lakásom is nem peidg albi vagy ilyesmi, így azt sem kell fizetni. Változikhogy a szüleim mennyit adnak, étel, ha valami bedöglik (tv, teló), telefonszámla természetesen azokat kihagyjuk, csak zsebpénz a lényeg. Adott, hogy 7 ezer a bérletem, és van kontaktlencsém is havi fizetéssel, ha kell akkor adnak pénzt manikűröshöz meg ilyenek. Mellette 70 ezret adnak, amivel azt csinálok amit akarok. Egészségügyi dolgokat még ezeken kívül ők álljám (1 hete fogorvos 30 ezer volt). Fizettek még külön egy Málta nyaralást, síelni, nyaralni meg ilyenek. Dolgozni jelenleg nem dolgozok, de januártól fogok suli mellett.


Úgy nagyjából nektek mennyit adnak?


22L



2023. júl. 28. 08:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
87%
Nekem max 4000ft volt a zsebpenzem egy honapra. Ebbol vettem tobbnyire tisztalkodasi szert is és amit akartam. Koliba adtak kajat es az utazas nem szamitott bele. Gondolhatod mire tellett ennyi penzbol..
2023. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyi pénzt kapsz a szüleidtől,m akkor a családod nem átlag körüli, hanem átlag feletti.
2023. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%

Amikor engem meg a tesómat vállalták, jól álltunk. Középosztály kb. saját ház, nyaralás, új ruhák...


Aztán amikor 11 lettem anyukám veszette el a munkáját egészségügyi okokból, 14 voltam, amikor meggyógyult annyira, hogy ismét elhelyezkedhessen. Egy évre rá apu munkahelye is megszűnt, ettől kezdve lett nagyon nehéz, hirtelen 4-en lettünk anyu 120 ezres fizetésére.


(Apu keresett jobban mindig)


Szóval, ha senki nem alapítana családot, mert mindent belekalkulálna, ami a jövőben érheti, akkor kb csak a felső középosztálybeliek vállalnának gyereket, de ők is szigorúan csak egyet.

2023. júl. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
27%
Hát szerimtem a kérdező egyéltalán nem átlag feletti összeget kap, mert nekem a szüleim vettek egy penthaust zürichben az egyetemhez közel és van egy audim is, amivel tudok furikázni, ha kell. Apám helikopterével is szoktunk utazgatni a hegyekben ha itt van. Persze nekem is kell a tanulás mellett dolgoznom, mert van egy saját cégem és irányítanom kell az embereket.
2023. júl. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
88%
Nekem fizették a kolit, néha kaptam otthonról enni, és karácsonyra, szülinapomra stb. mindig ruhát kaptam. Ezen felül kaptam 45000 Ft-t + ösztöndíjat kb. 10 000 - t. Ebből 10-t alapból vontak lakástakarékszámlához. De a barátaimhoz képest még így is annyival jobb anyagi helyzetben voltam, hogy havi 10-20 ezret spóroltam (). Mivel nekem korábban a középsulim többe került, mint egy egyetemi félév, ezért nekem is nagyon-nagyon furcsa volt azzal szembesülni, hogy a családom milyen gazdagnak számít, mert középsuliban én számítottam szegénynek, mert nem volt heti 5000 forintom bulizni.
2023. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%

Érettségiig (2020) 6000 ft volt a zsebpénzem és abból vettem bkk bérletet is, tehár úgy 2500 forintom volt. Persze eltartottak és adtak pluszban, ha kellett.


Egyetemre más városba mentem, kolis lettem, ekkor 50k-t adtak havonta (kolidíjat mindent ebből fizettem). Most utolsó félévben volt 100k a zsebpénzem, a szüleim ragaszkodtak hozzá, hiába kerestem kétszerennyit mellette. Gyakorlatilag a szüleim eltartottak, a fizetésemet, ösztöndíjamat, szülinapi pénzt, nyereményeket stb félre tudtam tenni.

2023. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom mindenkinek a lehetőségekhez mérten.
2023. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
44%
Mondjuk a műkörmöst illő lenne a saját keresetedbol fizetni. Amúgy nem mindegy, hogy másnak mennyit adnak? Te amiatt se robbwt, se kevesebbet nem fogsz kapni. Van, aki semmit nem kap, diakhitekbol és munkabol fedezi még az albérletet is, van akinek az otthoni lakhatas és az eltartas a támogatás, van aki meg mindent megkap, amit kiejt a száján
2023. júl. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
41%

Hát, halálba leszek pontozva, mert itt az a 'divat', ha már 16 évesen is megkeresed magadra a pénzt. De nekem a szüleim azt mondták, hogy az egyetem az első, legyen egy használható diplomám, utána dolgozhatok életem végéig, kis túlzással.


Így eltartanak, rendesen, nincs az, hogy lakás+kaja van fizetve, az is minimális szinten, aztán minden másról mondjak le, oldjam meg... Nem, fizetik a heti masszázst, a személyi edzőt, az utazásokat, a bulikat, a bulikat követő barátnős brunchokat stb.

Átlagos hónapban olyan 5-600 körül áll meg a mérleg. Soknak tűnik, de ha szétnézel Pesten, ez inkább átlagos.

2023. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
76%

"Átlagos hónapban olyan 5-600 körül áll meg a mérleg. Soknak tűnik, de ha szétnézel Pesten, ez inkább átlagos."


5-600e minden, csak nem átlagos, ahogy q masszázs és a személyi edző sem, direkt provokálsz

2023. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!